Thorma Merano TOP

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Výrobce: Thorma, Kód výrobku: F1452030618

Ilustrační foto – kamna mají pouze horní vývod kouřovodu. Dvouplášťová krbová kamna Thorma Merano TOP s horním vývodem kouřovodu mají jmenovitý výkon 5 kW (regulovatelný v rozmezí 2.5 až 7.5 kW). Jsou schopna vytopit prostor o objemu 48 až 124 m3 při spotřebě 1.95 kg suchého dřeva za hodinu nebo 1.3 kg uhelných briket za hodinu.

Udávaná energetická účinnost je 78%.

Jedná se o dvouplášťová kamna. Povrchová úprava – černý a šedý plech. Topeniště je vyloženo šamotem. Rošt je litinový, otočný. Na horní desce je možno vařit.

Český návod k obsluze začíná na straně 3.

Použitelné palivo: dřevo dřevní brikety, hnědouhelné brikety a kusové uhlí.

ILUSTRAČNÍ FOTO. Na obrázku jsou kamna MERANO se zadním vývodem a s kombinovanou kličkou (ocel + plast). Kamna se dodávají s ocelovou kličkou.

O Thorma Merano TOP zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Thorma Merano TOP' v našem diskuzním fóru:

Re:Re:Thorma Merano TOP - detaily konštrukcie

autor: Mir.La

Ďakujem Vám pán Vávra vopred za ochotu zistiť tieto parametre.

O peci Merano TOP som sa dozvedel prvý krát z ruských stránok, Thorma začala robiť malé pece s výkonom 5 kW aj s horným vývodom spalín práve na požiadavky ruského trhu.

Následne som narazil na Vaśe stránky, kde ponúkate Merano TOP. Dokonca ani stránky samotnej Thormy ( 'Odkaz' ) neobsahujú o verzii pece Merano s horným vývodom spalín žiadne informácie. Navyše som sa na Vašich stránkach dozvedel i mnoho iných užitočných informácií, a to nie akademických „blábolov“, ale vecí preverených praxou, od skúseného, ochotného a znalého človeka.

S pozdravom,

 M.L.


Re:Thorma Merano TOP - detaily konštrukcie

autor: Admin

Dobrý den, omlouvám se za prodlení s odpovědí.
Zatím čekám na vyjádření od výrobce ohledně množství teplého vzduchu, ketrý se přenese zadními průduchy. Vzadu jsou 2 průduchy stejně jako u kamne Thorma Verona TOP.

Petr vávra
krbova-kamna.com


Thorma Merano TOP - detaily konštrukcie

autor: Mir.La

Dobrý deň pán Vávra,

môžete i povedať, ako vyzerá pec Thorma Merano TOP s horným vývodom spalín zozadu? Z dostupnej fotografie hornej platne na Vašich stránkach som si všimol, že Merano má uzatvárateľné štrbiny tepluvzdušných kanálov na boku pece. Má Thorma vzadu výduchy teplého vzduchu, podobne, ako Verona? Ak áno, aké máte skúsenosti (odhad) s pomerom distubuovaného tepla cez tieto prieduchy a priamym sálaním v mieste, kde je pec umiestnená?

Ďakujem za odpoveď.


Re: Krbová kamna do zděného zahradního domku

autor: Kam.Ob

Dobrý den. Vzhledem k malým rozměrům místnosti bych se přikláněl ke kamnům s malými rozměry. Něco ve smyslu Thorma Milano II, Merano, Piacenza, Filex apod.
Kamna mají možnost regulace výkonu, ale je potřeba si uvědomit, že optimální hoření ( a tím i účinnost a čistota) je vždy v oblasti jmenovitého výkonu. Ke snížení výkonu je možno přistoupit krátkodobě a podmínkou je nahřátí celého systému – kamen, kouřovodu a komína. Zatopit a od začátku kamna škrtit na nízkém výkonu je špatné – kamna nehoří , dehtují a není z nich žádný požitek.
K otázce 2 je těžké něco napsat. Komín je komín a kouřovod ( nezaizolovaná trubka) je kouřovod. Je otázkou, jak moc budete potřebovat vyhovět legislativě – pokud budete potřebovat revizi komína, nezbude vám, než postavit tříplášťový komín o minimální účinné výšce 3,5 metru. Toto bych konzultoval s kominíkem, který bude revizi provádět – řekne vám požadavky a podmínky, za kterých Vám revizi vystaví.
Pokud revizi nebudete potřebovat, je to na Vás. ..... Počítejte s tím, že pokud to nebude zaizolované, bude to výrazně dehtovat – s tím souvisí nutnost dehet odstraňovat, aby to třeba někdy v budoucnu nezahořelo. Výšku kouřovodu si musíte odzkoušet – všeobecně se bere, že kamna hoří od 3 metrů účinné výšky. Jednoduchá kamna ( Milano II apod) nejsou náročná na tah – bude stačit i kratší. Důležité upozornění : pokud zapojení kamen a odkouření nesplňuje normy, provozovatel na sebe bere veškerá rizika, která mohou při provozu vzniknout. Nezapomeňte prosím, že se jedná o tepelný zdroj.

Petr vávra
www.krbova-kamna.com


Re: Jaká kamna do dřevostavby 4x4m

autor: Pet.Ma

Kamen je v současnosti na trhu celá řada. Při volbě je třeba zohlednit především výkon (nejlépe dle tep. ztráty) a palivo, které je pro Vás nejdostupnější. Lze volit kamna jak pouze na dřevo a dřevěné brikety, tak také na uhelná paliva s možností topit i dřevem (univerzální). Pak samozřejmě záleží i na dalších požadavcích, tzn. design, varná plotna, stáložárnost , cena atd.
Vytápěný prostor je ve Vašem případě poměrně malý, navíc je chatka izolovaná, osobně bych volil malá univerzální kamna a topil dřevem v kombinaci hn. uhelné brikety na noc, neboť ve stáložárné fázi (brikety po vyhoření jen žhnou ) budou kamna dávat nižší ale dlouhodobé příjemné teplo bez nutnosti přikládat a tím se také vyvarujete přetopení, protože uh. briket nemusíte pro optimální výhřevnost užít tolik, spíše se využije jejich stáložárnost, výhodou je také možnost kamna roztopit druhý den a to pouhým přiložením nového paliva proroštováním a přívodem nového vzduchu, restart kamen.
např.
'Odkaz'
'Odkaz'
'Odkaz'
'Odkaz'
atd.
Jsou to kamna na dřevo a hn. uh. brikety .Mají varné plotny.
Patří k nejlevnějším na trhu.
Mají roštová táhla, =čistota v interiéru, při zbavování popela uzavřete dvířka řádně proroštujete necháte odstát, pak vynesete popel, pozor! popel hn. uh. briket je dlouho žhavý= plechová popelnice ne plastová !
Jejich výkon je sice podstatně vyšší než asi využijete,ale lze topit např. jen ráno a užít něco hn. uh. briket pak např. až do večera nemusíte přikládat= stáložárnost. Naopak pokud by vznikla náhodou větší potřeba tepla (tuhé mrazy) pak výkon lehce zvýšíte zatopíte-li větším množstvím hn. uh. briket.

Komín, zde máte na výběr , klasika, stavebnice, nerez. Klasika nejlépe klasické červené cihly a šamotovou vložku=trvanlivost, při prasknutí vložky nepozbývá většinou komín funkčnost,levné, stavebnice možnost volit více systémů ,nebo nerez = rychlé drahé, osobně se přikláním ke klasice. Na výše uvedená kamna postačí průměr 160mm od zaústění kamen po vrchol komínu (účinná výška) by dle norem mělo být 5m, nebo výpočtem ověřit i komín nižší s komínem poradí kominík.
Uvedenými kamny není výběr zdaleka vyčerpán, problémem je, že ostatní modely mívají ještě větší výkon než zřejmě využijete, existují i odhořívací kamna na dřevo s dlouhou periodou přikládání a také kamna s nižším výkonem než 5kw s případným výběrem těchto kamen snad poradí jiní. :-)


kamna na chalupu-pomoc s výběrem

autor: T.P

Dobrý den. Na chalupě mám staré Petry (Fikoterm D4 s litinovým výměníkem, jm. výkon 7kW, 100 kg) které dosluhují a chci je nahradit.
Dívám se po
• kamnech/sporáku,
• nejlépe dvouplášťových,
• prosklenný přikládací otvor,
• plotýnka a
• možnost spalování hn. kusového uhlí.

• Kamna budou napojena v kuchyni (záleží více na funkci než vzhledu) a vytápět by měla ještě přilehlé místnosti (celé přízemí je cca 60–100 m2). O realizaci ústř. topení zatím neuvažuji. Stará kamna jsem zvyklý na noc zcela naplnit dřevem a uhlím, ráno jsou ještě teplá se žhavými uhlíky. Ze současné nabídky se mi zdají vhodná Thorma kerpen (znám z vlastní zkušenosti), ale jelikož nejsou prosklenná a dvouplášťová, uvažuji o Th. Merano (což jsou asi vnitřními rozměry topeniště stejná jako Kerpen).
Zdá se mi ale, že vyšší skleněný přikládací otvor snižuje u Merano hloubku topeniště (oproti Kerpen při topení uhlím), je tomu skutečně tak?
Vyrábí se ještě ABX Kelt?
Také jsem narazil na Vysočanka Kemas (prosklenná dvířka), jejich hmotnost by mohla zaručovat vetší tepelnou setrvačnost než ostatní 60g těžké „Petry“, nikde jsem ale nenarazil na jakékoliv jejich hodnocení/zku­šenosti/recen­ze uživatelů s jejich provozem. Můžete mi k nim něco, prosím, napsat? Děkuji TP


Kamna Thorma Merano - informace

autor: Váš dotaz

Dobrý den, vybírám vhodná menší krbová kamna . Budou sloužit jako hlavní zdroj vytápění (vedle elektrického topení) v bytě 1+1 (asi 36m2). Byt je chladný, rohový. Plánuju topit dřevem..Designově se mi z Vaší nabídky zamlouvá Thorma Merano a Milano II (černá). Mám několik otázek. 1) Předpokládám, že kryt varné desky má nejen Milano, ale i Merano, je to tak? 2) Myslíte, že výkon těchto kamen je odpovídající 2 místnostem a nebudou tedy poddimenzovány? 3) Plechová podložka, v případě Milana by stačila asi 60x70, u Merana raději 70x80, pokud to dobře počítám.. 4) Vývod do komína je poměrně vysoko, asi 200cm od země..Potřebuju na to nějakou speciální rouru? 5) Co z nezbytného příslušenství (vedle podložky, roury a kolena) k tomu budu ještě potřebovat? Případně, co bych k výběru a nákupu kamen ještě měla vědět? (Nějaká kamna v tomto bytě dříve již byla a topilo se v nich.) Děkuji moc za odpovědi.


Re: Instalace kamen v prostoru

autor: admin

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.
Krbová kamna s prům. 120mm Vám můžu nabídnout např. od firmy THORMA -
MILANO, MERANO, PIACENZA,...., PRITY MINI , PRITY K2 CP, NORDICA MINOR, ...

Při instalaci kamen v prostoru s hořlavými předměty musí být dodrženy
bezpečnostní vzdálenosti od čelní strany 800mm a v ostatních směrech 200mm.

Zhruba se uvádí, že 1kW vytopí prostor o objemu cca 20m3. Doporučuji se
ještě poradit s krbařem.

Dopravu zajišťujeme zdarma do tří pracovních dnů. Aktuální ceny uvedeny na
našich stránkách jsou vč. 20%DPH.

Přeji příjemný den


Jana Jedináková
obchodní asistentka


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.