Filtr:

 výrobků na stránku

Výrobce:

Aktuality

Našli jste nižší cenu?

Našli jste někde nižší cenu a přesto by jste rádi výrobek zakoupili u nás? Nezoufejte! Zkuste Vámi vybraný výrobek poptat u nás pomocí formuláře v Kontaktech.

Jak napojit kouřovod a jeho výběr

Kouřovody a jejich zapojení Zajímá Vás jak správně napojit kamna, který kouřovod s jakou délkou a pod jakým úhlem jej napojit? V tomto článku se Vám pokusíme některé nejasnosti objasnit a vysvětlit. Více ZDE

Krbové vložky

Krbové vložky se používají v případě, kdy se uživatel rozhodl pro zděný krb. Výhodou krbu je možnost rozvodu teplého vzduchu do okolních místností a v případě použití akumulačního materiálu také neobvykle dlouhá doba sálání – setrvačnost krbu.

Výpis 140 produktů

  • Doporučujeme
  • Od nejlevnějšího
  • Od nejdražšího
  • Od A
  • Od Z

Sleva
7%
NA OBJEDNÁVKU

Krbové vložky KOBOK KOMPAKT řady 600 portál 600 x 440 mm mají průměrný výkon 5,5kW, účinnost 79%, použití...

36 365 Kč

Sleva
7%
NA OBJEDNÁVKU

Krbová vložka Kobok Chopok Kompakt řada 780 průměrný výkon 7 kW, účinnost 79%, použití pro sálavé,...

42 782 Kč

Sleva
5%
NA OBJEDNÁVKU

Krbová vložka Kobok Chopok s teplovodním výměníkem řada 600 má jmenovitý výkon 15.7 kW, z toho do výměníku...

67 740 Kč

Sleva
5%
NA OBJEDNÁVKU

Krbová vložka Kobok Chopok 600 O oboustranná má průměrný výkon 9 kW, účinnost 76%, použití pro sálavé,...

60 749 Kč

Sleva
5%
NA OBJEDNÁVKU

Krbová vložka Kobok Chopok O oboustranný řada 670 má průměrný výkon 10 kW. Krbová vložka má účinnost...

61 180 Kč

Sleva
5%
NA OBJEDNÁVKU

Krbová vložka Kobok Chopok O oboustranný řada 780 má průměrný výkon 11 kW. Krbová vložka má účinnost...

70 798 Kč

Sleva
5%
NA OBJEDNÁVKU

Ocelové krbové vložky KOBOK CHOPOK O s oboustranným prosklením řady 900 mají průměrný výkon 12 kW. Mají...

78 641 Kč

Sleva
5%
NA OBJEDNÁVKU

Krbová vložka Kobok Chopok O oboustranný řada 550 má průměrný jmenovitý výkon 8 kW., účinnost 76%. Je...

55 521 Kč

Sleva
5%
NA OBJEDNÁVKU

Ocelové krbové vložky s výsuvem KOBOK CHOPOK VD řady 13O0 s výsuvnými dvířky mají průměrný výkon 16...

114 502 Kč

Sleva
5%
NA OBJEDNÁVKU

Ocelové krbové vložky KOBOK CHOPOK O oboustranné s teplovodním výměníkem řady 600 mají jmenovitý výkon 15.7...

84 784 Kč

Sleva
5%
NA OBJEDNÁVKU

Ocelové krbové vložky KOBOK CHOPOK O oboustranné s teplovodním výměníkem řady 670 mají jmenovitý výkon 16.6...

89 591 Kč

Sleva
5%
NA OBJEDNÁVKU

Ocelové krbové vložky KOBOK CHOPOK O oboustranné s teplovodním výměníkem řady 780 mají jmenovitý výkon 17...

101 582 Kč

Sleva
3%
NA OBJEDNÁVKU

Velká celolitinová vložka s rovným sklem Kretz L 73 má jmenovitý výkon 8 kW, maximální 13 kW a je schopna...

55 751 Kč

Sleva
3%
NA OBJEDNÁVKU

Velká celolitinová vložka s rovným rastrovým sklem Kretz L 73 S má jmenovitý výkon 8 kW, maximální 13 kW a je...

58 920 Kč

Sleva
3%
NA OBJEDNÁVKU

Teplovodní krbová vložka Kretz A 103 V má jmenovitý výkon 12 kW, maximální 16,5 kW, jmenovitý výkon do vody je...

58 568 Kč

Sleva
3%
NA OBJEDNÁVKU

Teplovodní ocelová vložka s litinovým topeništěm a rovným sklem Kretz A 303 V má celkový jmenovitý výkon 12...

66 079 Kč


Výsledky hledání 'Krbové vložky' v našem diskuzním fóru:

Vložka ABX PEGAS - použití do sálavé stavby

autor: Váš dotaz

Dobrý den,
na základě našeho telefonického rozhovoru Vám posílám dotaz ke krbové vložce ABX Pegas.
Zajímalo by mě, zda je možné tuto krbovou vložku obestavět sálavými panely např. Thermax Eco Pro.
Myšlenka je taková, že by krb byl jako příležitostné přitápění v obývací místnosti spojené s kuchyní, ze které zároveň vede schodiště do podkroví. V obývacím pokoji zároveň máme stropni ventilátor, který umí vzduch rozhanet směrem nahoru nebo dolů. Vzhledem k zateplení a plastovým oknům se ale obávám toho, že pokud bychom vložku obestavili jako klasický teplovzdušný krb, prostor by se i tak přetápěl.

Proto bych raději volila obestavbu sálavými panely v kombinaci s teplovzdušnými průduchy, které by byly uzavíratelné, aby se teplota dala "regulovat" a teplo se případně uvolnovalo postupněji. Nevím ale, jestli by toto tato krbová vložka zvládla.

Dále by mě zajímalo do jaké vzdálenosti je vhodné od teto krbove vložky panely umístit. Ať už salavé nebo klasické.

Děkuji za odpověď a přeji krásný den


Re:Krbová vložka s výměníkem

autor: Admin

Dobrý den,

doporučený teplotní spád u krbové vložky s výměníkem ( ale i u krbových kamen s výměníkem ) je 75-60 °C. V úvahu by přicházelo zapojení vložky s výměníkem do akumulační nádrže a odtud potom do topení. Ale toto by měl rozodnout topenář - způsob zapojení a funkčnost celého systému. A v neposlední řadě taky by měl naznačit také finanční náročnost realizace toho okruhu.

Všeobecně : z 1 kg paliva dostanete cca 3 kW výkonu. To píšu, abyste si udělal představu o spotřebě a s tím spojenou pracností. Aby se nestalo, že okruh pracně a finančně náročně zrealizujete a potom v krbu nebudete topit, protože......

Mnohdy je jednodušší provozovat kamna nebo krbovou vložku bez výměníku a vytápět pouze prostor, kde kamna stojí plus přilehlé místnosti.

Je to na zvážení.
Petr vávra


Krbová vložka s výměníkem

autor: Váš dotaz

Dobrý den,
dostal jsem od známého kontakt na Vaše stránky, jelikož bych potřeboval poradit s možmostí rekunstrukce stávající krbové vložky zn. Romotop KV 6.6.2, (realizace 2015) bez provedení teplovzdušných rozvodů. S krbovou vložkou jako takovou nic není a je zcela funkční a zánovní, avšak situace, která momentálně nastává a zdražovní energií nás tlačí k tomu se poohlédnout i po alterniativním zdroji vytápění celého RD nebo alespoň ulechčením, jelikož vytápíme kondezačním plynovým kotlem Wiesman s teplovodním podlahovým vytápěním. Výměna by tedy byla za krbovou vložku s teplovodním výměníkem, tak aby se dala použít i do oběhové soustavy podlahového topení o možná na ohřev vody.

Jedná se o vytápění rodinného domu typu bungalov 4+1 110 m2 zateplený, kdy máme provedenou přípravu podkrovního bydlení kde by mělo být asi dalších 80m2, které by mělo být vytápěno většími radiátory. V současné době nenám představu, co vše by rekonstrukce musela obsahovat, ani zda by vůbec v našem konkrétním případě byla možna s ohledem na dispozici domu, krbu a technické místnosti. Také nemám žádné doporučení na nějakou konkretní krbovou vložku, která by připadala v úvahu v poměru cena x výkon. Pouze jsem se díval na stránkách na vložky zn. Romotop konkrétně typ KV Heat 2g 59.50.01, takže asi něco v tomto duchu.
Co se týče dispozice současné krbové vložky, tak tato je obestavěna v obývacím pokoji, přičemž z druhé strany zdi za krbovou vložkou je komín a technická místnost s plynovým kotlem. V příloze zašlu par fotografii pro představu. Krbová vložka je obestavěna deskami o tl. 50mm typu Silca.

Byl bych rád, kdybyste mi poradil, zejména s tím, zda je vůbec takovu rekonstrukci provést, zda je možné napojit vložku na stívající nízko-teplovodní soustavu a možná využít i k ohřevu pitné vody, tak aby spolupracovala společně s plynovým kotlem, který topil v době kdy by se netopilo v krbu, jelikož si samozřejmě nehodlám udělat z obývacího pokoje kotelnu ale chtěl bych snížit náklady na plyn, které se několinásobně zvedly a také bych chtěl mít alternativní zdroj topení v případě nějakého výpadku. V neposlední řadě by mě samozřejmě zajímala cena provedení rekonstrukce, za předpokladu využití stávajíci obezdívky, popř. nové.

Předem děkuji za ochotu


Re:nordica candy 4 vs. Plamen Tara

autor: Admin

Dobrý den, děkuji za dotaz.
Odpověď na bod 1 je velmi jednoduchá. Kamna Plamen Tara namám v nabídce, tud´ž je neznám a nemohu hodnotit ani srovnávat. Litinová krbová kamna Nordica Candy pochopitelně znám a působí na mne velmi dobrým dojmem.
Úskalí koupě použitých krbových kamen je stejné , jako u koupě jakéhokoli jiného použitého zboží. Absence záruky a to, že nevíte jednak historii těch kamen a také to, jak se k nim předchozí majitel(é) choval(i). Je to o ceně a o uvážení kupujícího. Ten servis není až tak o době provozu, ale o intenzitě a způsobu provozu. Některá krbová kamna mohou být po 2 letech jako nová. Nejběžnější servosní zásahy jsou - výměna těsnění ve dvířkách, výměna vnitřní vyzdívky - pokud v kamnech je, a případně výměny těsnění pod sklem.
Nejsem si jistý, zda jsem správně pochopil třetí bod. Akumulace - například Romotop Mammoth je určena k umístění dovnitř krbové vložky. Neumím se dost dobře představit její použití u kamen. Možná akumulaci kolem kouřovodu. ale zatím to po nás nikdo nechtěl :-)

Petr vávra
www.krbova-kamna.com


Re:Průhledová krbová vložka Romotop Heat

autor: Admin

Dobrý den.
S přívodem externího spalovacího vzduchu je to tak ( a platí to pro všechna topidla) :
Pokud jej nezapojíte, bude vložka spalovat vzduch z místnosti. Ve svém důsledku to povede k tomu, že buď budete mít v místnosti těžký vzduch a bude muset cca co hodinu vyvětrat ( vyměnit vzduch v místnosti), nebo budete muset během topení přivádět čerstvý vzduch kontinuálně – otevřenou ventilačkou apod. Oba způsoby mi přijdou nekomfortní a neekonomické. Pokud máte možnost vzduch přivést - zvenčí, ze sklepa větrané technické místnosti apod, určitě bych jej doporučil použít.

Ještě k volbě oboustranné krbové vložky – buď jsou zadní dveře prosklené, nebo plné. V případě, že jsou záda vložky v technické místnosti, používají se ve většině případů plná záda. Například toto :
https://www.krbova-kamna.com/romotop-dynamic-b2g-66.50.01-p.html

V případě dalších dotazů, napište
Petr vávra
www.krbova-kamna.com


Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba prodejny: Út - Čt 8:30 - 16:00
Po, Pá, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.