Prity WD R

QR kód produktu

Na objednávku

doprava zdarma

Dostupnost: Na objednávku
Běžná cena: 13 364 Kč
Ušetříte: 668 (5.0 %)

Naše cena: 12 696 Kč včetně DPH

Výrobce: Prity, Kód výrobku: 09116

Krbová kamna PRITY WD R v retro stylu na nožičkách s černými boky mají maximální výkon 15 kW.

Jedná se o ocelová kamna, použitý materiál je plech o síle 3 mm, ohniště je vyloženo šamotem, rošt je litinový.

Na výstupu z kamen je osazena kouřová klapka. Primární vzduch je regulovatelný, sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze jej regulovat. Terciální vzduch ani přívod vzduchu z exteriéru u kamen Prity není.

Rozměry ohniště : šířka 570 mm, hloubka 450 mm výška 315 mm.
Rozměry přikládacíto otvoru : šířka 315 mm, hloubka 190 mm.

Použitelné palivo: dřevo a dřevní brikety.

Námi nabízená kamna Prity mají ve dvířkách těsnění – provazec a jsou zabalena na paletě ve dřevěném bednění. Součástí je český návod.

O Prity WD R zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Prity WD R' v našem diskuzním fóru:

Re:Kamna s výměníkem Prity WD W29

autor: Admin

Dobrý den,
krbová kamna Prity WD W29, jako většina kamen Prity s výměníkem se vyrábějí pouze s průměrem 130 mm. Výjimku tvoří rohová kamna Prity AM W12 s výměníkem (průměr 150 mm).
Pokud máte komín i vstup do komína o průměru 150 mm, lze bez problému použít redukci 130/150 mm – viz odkaz https://www.krbova-kamna.com/redukce-130-na-150-mm-p.html
Jen bych chtěla upozornit, že výkon výměníku krbových kamen musí přibližně odpovídat výkonu všech zapojených radiátorů. Konkrétně u kamen Prity WD W29 je jmenovitý výkon do výměníku (vody) 22 kW.
Doprava je zdarma po celém území ČR.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Jana Jedináková


Kamna s výměníkem Prity WD W29 se žulovým obkladem

autor: Váš dotaz

Dobrý den, rád bych se zeptal zda stále jestě dodáváte krbová kamna PRITY WD W29 s bočním obložením kamene. Před dvěma roky jsem je od Vás kupoval a rád bych, aby byli stejné. Prodáváte kamna i na splátky ???? Pokud ano za jakých podmínek ??. Děkuji za odpověď. S přáním příjemného dne


Prity s výměníkem

autor: Jan.Kr

Dobrý den,

uvažuji o koupi kamen Prity s výměníkem ( WDW24 nebo W17 výpočet potřeby výkonu není hotov), ale nevím jak jsou na tom s emisní třídou a zda je nebude muset do budoucna měnit. Dále jsem zde kamna nenašel, ale myslím že tu byly ?

Za odpověď děkuji


Komín potřebný pro krbová kamna s výměníkem WD W29

autor: Admin

Dobrý den,
norma stanovuje minimální účinnou výšku komína na 5m, pokud výpočet nedokáže jinak. V případě komínu o délce 4,7 m (otázkou je, zda se bavíme o délce celkové nebo účinné - délka od sopouchu spotřebiče po ústí komína) je nutno pro získání výchozí revize doložit výpočet spalinové cesty, který dokazuje, že nižší délka komína (než 5m) je pro daný spotřebič a komínový systém dostačující.

Pokud se budeme hovořit přímo o krbových kamnech s výměníkem Prity WD W29, tak doporučený komínový tah výrobcem činí 12 (+/-2) Pa.

U krbových kamen s teplovodním výměníkem je důležitým faktorem ovlivňujícím tok spalin také prohřátí teplovodního výměníku kolem kterého spaliny proudí do komínu. V případě, že je výměník podchlazen, dochází ke zpomalení spalin kolem něj proudících, což vyvolává zdánlivý pocit nedostatečného tahu komína.

Optimální prohřátí výměníku dosáhneme při výstupní teplotě vody z kamen cca 70°C a teplotě vody na zpátečce přes 55°C. U kamen s vyšším výkonem do výměníku (již od cca 10 kW), která jsou připojena na rozsáhlý teplovodní okruh je nutno pro dosažení prohřátí výměníku rozdělit teplovodní systém na malý (kamnový) okruh a velký okruh (celý teplovodní systém). Toto rozdělení lze docílit např. pomocí trojcestného termostatického ventilu nastaveného na 55°C (umístění ventilu TTV v rámci teplovodního systému naleznete na schématu v přiloženém návodu). Systém s TTV funguje tak, že je při roztápění nahříván nejprve malý (kamnový) okruh a teprve po dosažení teploty vody 55°C na zpátečce začne TTV pouštět ke kamnům vodu z celého teplovodního systému za současného udržení prohřátí malého okruhu.

Výměník kamen je tak velmi brzy po roztopení kamen prohřátý a neovlivňuje tok spalin do kouřovodu a následně do komínového tělesa.

Pokud jsem napsal něco nesrozumitelně nebo divně, tak mě, prosím, neváhejte kontaktovat!

S pozdravem a přáním pěkného dne,

Marek Havelka
Hot-Fire s.r.o. - zastoupení Prity pro ČRKrbová kamna Prity WD15 s výměníkem

autor: Váš dotaz

Krbová kamna Prity WD15 s výměníkem a troubou mě zaujala. Po přečtení dotazu z 11.04.2012 by mě zajímalo, co je správné nastavení teplovodního okruhu a doporučení instalace nahřívací smyčky. Dále bych chtěl vědět, jaký je jmenovitý výkon do vzduchu. Místnost, ve které budou kamna stát, je velká 80m krychlových. Jaká je spotřeba dřeva a dá se topit uhelnými briketami? Děkuji za odpověď.


Re: Kamna s výměníkem Prity WD W24 - spotřeba paliva

autor: Admin

Dobrý den, účinnost kamen je cca 70%.
Spotřeba paliva se odvíjí od provozovaného výkonu a je to velice jednoduché : Z 1 kg suchého dřeva dostanete cca ( aby se to dobře počítalo) 3 kW výkonu. Pokud budete kamna Prity WD W24 provozovat na 80% maximálního výkonu ( tedy na výkon 5 + 18 kW = 23kW) spálíte 23/3 = 7.7 kg paliva za hodinu.
V té horní části je část teplovodního výměníku. Šířka ohniště je 51 cm - tedy poleno 45 cm by neměl být problém. U kamen s výměníkem ( aby kamna nedehtovala) je potřeba počítat s přiložením každou hodinu. Ten interval je možno protáhnout, ale nese to s sebou zhoršení spalování, nižší účinnost apod.
Topenářské komponenty nejsou součástí dodávky. Vychlazovací smyčku u kamen Prity není možno použít - nemají přípravu pro její vložení. topenář musí okruh zabezpečit jinak.

V případě dalších dotazů, napište.

Přeji hezký den

Petr Vávra


Kamna s výměníkem Prity WD W24 - spotřeba paliva

autor: Váš dotaz

Dobrý den.Měl bych dotazy,jaká je max.spotřeba paliva na hodinu, jaká je výhřevnost v m/3. Je v horní části kamen pečící trouba? Jaká je max.delka polen pro přiložení / vnitřní hl.topeniště a kolik hod. vydrží kamna bez přiložení / průměrně. Jaké komponenty jsou ve standardu / např.chl. smyčka, čerpadlo apd. Děkuji Vám za odpověd


Kamna kouří

autor: Rad.Ko

Dobrý den. Zakoupil jsem kamna PRITY WD W29. Ze začátku perfektní,ale asi po dvou měsících užívání nemohu mít přivřenou klapku v komíně,protože kamna strašně kouří do místnosti. komín je 13 metů dlouhý a nově vyvložkovaný. prosím o radu.


krbová kamna Prity-nahřívací smyčka

autor: Zde.Vo

Dobrý den,

zakoupili jsme si Vaše krbová kamna Prity WD W29. O víkendu by nám je měl topenář zapojit. Pročítali jsme zde diskuzní forum a nalezli Vše informace o tom, že je potřeba tato kamna provozovat s tzv.nahřívací smyčkou. Když jsme se o tom bavili s topenářskou firmou, řekli nám, že nevědí přesně, co je tím myšleno. Ochlazovací smyčka, u té že vědí co a jak, ale požádali nás, abychom zjisili podrobnosti o zapojení tzv. nahřívací smyčky. Proto bychom Vás chtěli požádat, zda byste nám nemohl popsat jakým způsobem by měla být u těchto krbových kamen nahřívací smyčka provedena, případně pokud byste měl nějaký plánek zapojení této smyčky případně fotografii, byli bychom velmi rádi pokud byste nám je mohl zaslat na náš email jirar@seznam.cz. Předem Vám velice děkujeme


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.