Thorma Merano

QR kód produktu

Nelze dodat

doprava zdarma

Výrobce: Thorma, Kód výrobku: F1451840611

Dvouplášťová krbová kamna Thorma Merano mají jmenovitý výkon 5 kW (regulovatelný v rozmezí 2.5 až 7.5 kW). Jsou schopna vytopit prostor o objemu 48 až 124 m3 při spotřebě 1.95 kg suchého dřeva za hodinu nebo 1.3 kg uhelných briket za hodinu.

Udávaná energetická účinnost je 78%. Výška po spodní okraj odtahového hrdla je 686 mm.

Jedná se o dvouplášťová kamna. Povrchová úprava – černý a šedý plech. Topeniště je vyloženo šamotem. Rošt je litinový, otočný. Na horní desce je možno vařit.

Český návod k obsluze začíná na straně 3.

Použitelné palivo: dřevo dřevní brikety, hnědouhelné brikety a kusové uhlí.

ILUSTRAČNÍ FOTO. Na obrázku jsou kamna s kombinovanou kličkou (ocel + plast). Kamna se dodávají s ocelovou kličkou.

Recenze našich zákazníků, kteří si koupili Thorma Merano

ID recenze: 5872729

ID recenze: 5383476

Spokojenost

+ : Kvalita za rozumnou cenu.

- : Jen se rychle začoudí sklo

ID recenze: 4984215

spokojen

+ : rozměry a cena

- : zatím nic

ID recenze: 4898019

zatim dobrý,snad to tak zůstane

+ : dobra cena

- : problém se začouzením skla

ID recenze: 4668890

ID recenze: 4487399

Vše jak má být

ID recenze: 3471738

ID recenze: 3465402

na občasne topeni super kamna za dobrou cenu

+ : dobra cena-dobry vykon

- : klička dviřek(velmi horka)

O Thorma Merano zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Thorma Merano' v našem diskuzním fóru:

Re:Re:Thorma Merano TOP - detaily konštrukcie

autor: Mir.La

Ďakujem Vám pán Vávra vopred za ochotu zistiť tieto parametre.

O peci Merano TOP som sa dozvedel prvý krát z ruských stránok, Thorma začala robiť malé pece s výkonom 5 kW aj s horným vývodom spalín práve na požiadavky ruského trhu.

Následne som narazil na Vaśe stránky, kde ponúkate Merano TOP. Dokonca ani stránky samotnej Thormy ( 'Odkaz' ) neobsahujú o verzii pece Merano s horným vývodom spalín žiadne informácie. Navyše som sa na Vašich stránkach dozvedel i mnoho iných užitočných informácií, a to nie akademických „blábolov“, ale vecí preverených praxou, od skúseného, ochotného a znalého človeka.

S pozdravom,

 M.L.


Re:Thorma Merano TOP - detaily konštrukcie

autor: Admin

Dobrý den, omlouvám se za prodlení s odpovědí.
Zatím čekám na vyjádření od výrobce ohledně množství teplého vzduchu, ketrý se přenese zadními průduchy. Vzadu jsou 2 průduchy stejně jako u kamne Thorma Verona TOP.

Petr vávra
krbova-kamna.com


Thorma Merano TOP - detaily konštrukcie

autor: Mir.La

Dobrý deň pán Vávra,

môžete i povedať, ako vyzerá pec Thorma Merano TOP s horným vývodom spalín zozadu? Z dostupnej fotografie hornej platne na Vašich stránkach som si všimol, že Merano má uzatvárateľné štrbiny tepluvzdušných kanálov na boku pece. Má Thorma vzadu výduchy teplého vzduchu, podobne, ako Verona? Ak áno, aké máte skúsenosti (odhad) s pomerom distubuovaného tepla cez tieto prieduchy a priamym sálaním v mieste, kde je pec umiestnená?

Ďakujem za odpoveď.


Re:Krbová kamna do dřevěné chaty

autor: Admin

Dobrý den,
pokud jsou kamna umístěna v prostoru 5 x 3.5 metru, přišlo by mi přirozené umístit tam kamna o malém půdorysu - něco ve smyslu Thorma MILANO, MERANO, nebo třeba FILEX. Kamna Haas+sohn Nordic mi přijdou jako příliš výkonná.

Petr vávra


Kamna Brixen s akumulací

autor: Kam.Ob

Dobrý den,

prosím o následující informace ohledně kamen Brixen a Merano:

1. Jaký je rozdíl, resp. jak je zajištěna akumulační funkce kamen Thorma Brixen II AK s akumulací - černý / šedý (https://www.krbova-kamna.com/thorma-brixen-ii-ak-cerny-sedy-p.html) oproti kamnům Thorma Brixen (https://www.krbova-kamna.com/thorma-brixen-p.html)?
2. Mezi kamny Thorma Brixen (https://www.krbova-kamna.com/thorma-brixen-p.html) a kamny Thorma Merano (https://www.krbova-kamna.com/thorma-merano-p.html) je rozdíl jen ve výšce, tedy v nahoře přidaném dílu pro ohřev jídla nebo nápojů?
3. Dělají se kamna Thorma Merano (https://www.krbova-kamna.com/thorma-merano-p.html) v provedení s akumulací jako kamna Thorma Brixen II AK s akumulací - černý / šedý (https://www.krbova-kamna.com/thorma-brixen-ii-ak-cerny-sedy-p.html)?

Díky.

S pozdravem R.P.


Re: Krbová kamna do zděného zahradního domku

autor: Kam.Ob

Dobrý den. Vzhledem k malým rozměrům místnosti bych se přikláněl ke kamnům s malými rozměry. Něco ve smyslu Thorma Milano II, Merano, Piacenza, Filex apod.
Kamna mají možnost regulace výkonu, ale je potřeba si uvědomit, že optimální hoření ( a tím i účinnost a čistota) je vždy v oblasti jmenovitého výkonu. Ke snížení výkonu je možno přistoupit krátkodobě a podmínkou je nahřátí celého systému – kamen, kouřovodu a komína. Zatopit a od začátku kamna škrtit na nízkém výkonu je špatné – kamna nehoří , dehtují a není z nich žádný požitek.
K otázce 2 je těžké něco napsat. Komín je komín a kouřovod ( nezaizolovaná trubka) je kouřovod. Je otázkou, jak moc budete potřebovat vyhovět legislativě – pokud budete potřebovat revizi komína, nezbude vám, než postavit tříplášťový komín o minimální účinné výšce 3,5 metru. Toto bych konzultoval s kominíkem, který bude revizi provádět – řekne vám požadavky a podmínky, za kterých Vám revizi vystaví.
Pokud revizi nebudete potřebovat, je to na Vás. ..... Počítejte s tím, že pokud to nebude zaizolované, bude to výrazně dehtovat – s tím souvisí nutnost dehet odstraňovat, aby to třeba někdy v budoucnu nezahořelo. Výšku kouřovodu si musíte odzkoušet – všeobecně se bere, že kamna hoří od 3 metrů účinné výšky. Jednoduchá kamna ( Milano II apod) nejsou náročná na tah – bude stačit i kratší. Důležité upozornění : pokud zapojení kamen a odkouření nesplňuje normy, provozovatel na sebe bere veškerá rizika, která mohou při provozu vzniknout. Nezapomeňte prosím, že se jedná o tepelný zdroj.

Petr vávra
www.krbova-kamna.com


Re: Krbová kamna do zděného zahradního domku

autor: Pet.Ma

Dobrý den
Dovolil bych si reagovat na Váš dotaz.
Jistě lze i v kamnech o vyšším výkonu topit tak, abychom nepřetápěli, ovšem není to ideální, v praxi to znamená udržovat neustále kamna „pod jejich jmenovitým výkonem“, což může mít za následky zanesené sklo, zvýšené zanášení komínu atd.(výjimku tvoří „stáložárná fáze“) Volený výkon kamen také záleží na tepel. ztrátách objektu, tzn. je-li nezatepleno, velké úniky, topí-li se ještě k tomu nárazově, pak může být výkon vyšší. Lepší by ale bylo volit kamna 5 kw. Na trhu je celkem velký výběr. např:
'Odkaz'
'Odkaz'
'Odkaz'
'Odkaz'
nebo
'Odkaz'
Uvedená kamna od Thormy jsou velice praktická, mají tradiční systém roštování (čistota v interiéru) umí nejen dřevo ale i hn. uh. brikety (mnohahodinový stáložárný provoz bez nutnosti neustále kamna obsluhovat) Jsou méně náročná na tah, v případě potřeby rychle předávají teplo, na horní plotně lze i vařit či ohřívat, atd.
Kamna Wamsler mají také otočný rošt ale bez „vnějšího roštového táhla“ , umí také nejen dřevo ale i uhelné brikety, jsou o něco náročnější na tah komínu, za to ale vynikají „úsporností“ lze je snadněji provozovat na nižší a delší výkon, což je v případě „tuhých paliv“ výhodou.
Jestliže bude převažujícím palivem polenové dřevo pak je dobré volit např.

'Odkaz'
nebo i (byť 6kw)
'Odkaz'
'Odkaz'
'Odkaz'
(širší spalovací komora a přikládací dvířka)
Tím není pochopitelně výběr omezen, doporučené typy jsou praktické, patří mezi levnější ,výhodou jsou litinové plotny a dvířka, snadno se obsluhují a udržují. Před tím, než jakákoliv kamna vyberete je dobré číst recenze uživatelů ať již v e-shopech nebo na heurece, či kdekoliv jinde.
Komín
Doporučené typy kamen mají průměr kouřovodu 120 mm, průměr komínu tedy postačí 150–160 mm. Účinná výška komína (tedy od zaústění kouřovodu do komína po vrcholek komína) by měla být min. 5m, v určitých případech může být úč. výška komínu nižší prokáže-li se výpočtem že je „dostačující“.
Nejlépe by bylo zřídit komín zvenku u obvodové zdi kde budou kamna zevnitř napojena. Na výběr máte z několika možností.
Nerezový komín- rychlá instalace, okamžitá použitelnost, nemusí mít základ vyšší cena, menší životnost, nejlépe nainstaluje kominík.
Kouřovod ve funkci komína- vyž


Re: Jaká kamna do dřevostavby 4x4m

autor: Pet.Ma

Kamen je v současnosti na trhu celá řada. Při volbě je třeba zohlednit především výkon (nejlépe dle tep. ztráty) a palivo, které je pro Vás nejdostupnější. Lze volit kamna jak pouze na dřevo a dřevěné brikety, tak také na uhelná paliva s možností topit i dřevem (univerzální). Pak samozřejmě záleží i na dalších požadavcích, tzn. design, varná plotna, stáložárnost , cena atd.
Vytápěný prostor je ve Vašem případě poměrně malý, navíc je chatka izolovaná, osobně bych volil malá univerzální kamna a topil dřevem v kombinaci hn. uhelné brikety na noc, neboť ve stáložárné fázi (brikety po vyhoření jen žhnou ) budou kamna dávat nižší ale dlouhodobé příjemné teplo bez nutnosti přikládat a tím se také vyvarujete přetopení, protože uh. briket nemusíte pro optimální výhřevnost užít tolik, spíše se využije jejich stáložárnost, výhodou je také možnost kamna roztopit druhý den a to pouhým přiložením nového paliva proroštováním a přívodem nového vzduchu, restart kamen.
např.
'Odkaz'
'Odkaz'
'Odkaz'
'Odkaz'
atd.
Jsou to kamna na dřevo a hn. uh. brikety .Mají varné plotny.
Patří k nejlevnějším na trhu.
Mají roštová táhla, =čistota v interiéru, při zbavování popela uzavřete dvířka řádně proroštujete necháte odstát, pak vynesete popel, pozor! popel hn. uh. briket je dlouho žhavý= plechová popelnice ne plastová !
Jejich výkon je sice podstatně vyšší než asi využijete,ale lze topit např. jen ráno a užít něco hn. uh. briket pak např. až do večera nemusíte přikládat= stáložárnost. Naopak pokud by vznikla náhodou větší potřeba tepla (tuhé mrazy) pak výkon lehce zvýšíte zatopíte-li větším množstvím hn. uh. briket.

Komín, zde máte na výběr , klasika, stavebnice, nerez. Klasika nejlépe klasické červené cihly a šamotovou vložku=trvanlivost, při prasknutí vložky nepozbývá většinou komín funkčnost,levné, stavebnice možnost volit více systémů ,nebo nerez = rychlé drahé, osobně se přikláním ke klasice. Na výše uvedená kamna postačí průměr 160mm od zaústění kamen po vrchol komínu (účinná výška) by dle norem mělo být 5m, nebo výpočtem ověřit i komín nižší s komínem poradí kominík.
Uvedenými kamny není výběr zdaleka vyčerpán, problémem je, že ostatní modely mívají ještě větší výkon než zřejmě využijete, existují i odhořívací kamna na dřevo s dlouhou periodou přikládání a také kamna s nižším výkonem než 5kw s případným výběrem těchto kamen snad poradí jiní. :-)


Re: Volba krbových kamen do půdního bytu

autor: Admin

Dobrý den, to je přesně ono - tepelné ztráty jsou jiné v nízkoenergetické novostavbě a jiná ve 150 let starém domě. Proto je potřeba k volbě výkonu kamen přistupovat individuálně - dle stavu budovy.
Píšete podkrovní byt - začal bych asi komínem - měl jste tam kominíka ? Nedal vám nějaké omezení ? Ve smyslu třeba kamen se zadním vývodem kouřovodu, průměru kouřovodu, nebo maximálního výkonu kamen ( = množství spalin odcházejících z kamen)?

Pokud se týká vytápěného prostoru : pokud máte obývák spojený s kuchyní pouze otvorem pro vydávání jídla ( uprostřed stěny - ne nahoře a dole) , bude problém, jak teplo tím otvorem dostat. Dveřma samozřejmě ano.

Nevím, co Vás vede ke koupi litinových kamen, ale to je Vaše volba. Pokud bych byl já na Vašem místě, zvolil bych malá dvouplášťová kamna. Napadají mne kamna HAAS+SOHN KAUNAS LUX ( s kachlema, ale bohužel v tuto chvíli jsou k dispozici už pouze ve verzi s modrými kachlemi...). Nebo bych si zkusil vybrat něco od slovenské firmy Thorma Fiľakovo ( bývalý Kovosmalt Fiľakovo) - MILANO II, MERANO, případně designovky jako je PIACENZA, BERGAMO, BRIXEN apod. Nevím, jak velký máte prostor vyhrazený pro kamna, ale do místnosti 20 m2 bych se snažil vybrat kamna s malým půdorysem.
S velikostí místnosti souvisí i další protiargument k litinovým kamnům - u jednoplášťových kamen je potřeba dodržet minimální vzdálenost od hořlavých předmětů 40 cm dozadu a do boku ( v některých manuálech je psáno dokonce 50 cm). U dvouplášťových kamen je to polovina.

Omlouvám se, pokud jsem neodpověděl tak, jak jste očekával. Každopádně se dívejte po menších kamnech i výkonově. Aby kamna správně pracovala, je potřeba je provozovat na horní výkonové hranici. Škrcení kamen na nízkém výkonu vede v důsledku ke špinění skla, dehtování a s tím souvisejícím snížením účinnosti.

V případě, že na mne nebudete naštvaný, že jsem zkritizoval Vaši volbu litinových kamen a budete mít další dotazy, napište.

Přeji hezký den
Petr Vávra


kamna na chalupu-pomoc s výběrem

autor: T.P

Dobrý den. Na chalupě mám staré Petry (Fikoterm D4 s litinovým výměníkem, jm. výkon 7kW, 100 kg) které dosluhují a chci je nahradit.
Dívám se po
• kamnech/sporáku,
• nejlépe dvouplášťových,
• prosklenný přikládací otvor,
• plotýnka a
• možnost spalování hn. kusového uhlí.

• Kamna budou napojena v kuchyni (záleží více na funkci než vzhledu) a vytápět by měla ještě přilehlé místnosti (celé přízemí je cca 60–100 m2). O realizaci ústř. topení zatím neuvažuji. Stará kamna jsem zvyklý na noc zcela naplnit dřevem a uhlím, ráno jsou ještě teplá se žhavými uhlíky. Ze současné nabídky se mi zdají vhodná Thorma kerpen (znám z vlastní zkušenosti), ale jelikož nejsou prosklenná a dvouplášťová, uvažuji o Th. Merano (což jsou asi vnitřními rozměry topeniště stejná jako Kerpen).
Zdá se mi ale, že vyšší skleněný přikládací otvor snižuje u Merano hloubku topeniště (oproti Kerpen při topení uhlím), je tomu skutečně tak?
Vyrábí se ještě ABX Kelt?
Také jsem narazil na Vysočanka Kemas (prosklenná dvířka), jejich hmotnost by mohla zaručovat vetší tepelnou setrvačnost než ostatní 60g těžké „Petry“, nikde jsem ale nenarazil na jakékoliv jejich hodnocení/zku­šenosti/recen­ze uživatelů s jejich provozem. Můžete mi k nim něco, prosím, napsat? Děkuji TP


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba prodejny: Po - Čt 8:30 - 15:00
Pá zavřeno, eshop v provozu

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.