Thorma Meran II

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Výrobce: Thorma, Kód výrobku: F1451861011

Dvouplášťová krbová kamna Thorma Meran II mají jmenovitý výkon 5 kW (regulovatelný v rozmezí 2.5 až 7.5 kW). Jsou schopna vytopit prostor o objemu 48 až 124 m3 při spotřebě 1.95 kg suchého dřeva za hodinu nebo 1.3 kg uhelných briket za hodinu.

Udávaná energetická účinnost je 78%. Výška po spodní okraj odtahového hrdla je 685 mm.

Jedná se o dvouplášťová kamna. Povrchová úprava – černý a šedý plech. Topeniště je vyloženo šamotem. Rošt je litinový, otočný.

Použitelné palivo: dřevo dřevní brikety, hnědouhelné brikety a kusové uhlí.

Požadovaný tah komínu je 12Pa.

Recenze našich zákazníků, kteří si koupili Thorma Meran II

ID recenze: 5638439

dobrý výkon a malá spotřeba paliva

ID recenze: 4352003

Jelkož máme kamna krátkou dobu, nemůže 100% hodnotit jak bude výrobek sloužit. Kamna jsme vybírali podle kouřovodu, výkonu, velikosti a vzhledu. Produkt bych doporučil, ale záleží na každém jaký výkon očekává.

+ : Nová koncepce kamen proti našim starým. Tyto nová kamna hoří dobře, mají menší spotřebu paliva.

ID recenze: 3111786

ID recenze: 2355139

Doporučuji

+ : jednoducha obsluha maly ale vykonny

O Thorma Meran II zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Thorma Meran II' v našem diskuzním fóru:

Re:Re:Thorma Merano TOP - detaily konštrukcie

autor: Mir.La

Ďakujem Vám pán Vávra vopred za ochotu zistiť tieto parametre.

O peci Merano TOP som sa dozvedel prvý krát z ruských stránok, Thorma začala robiť malé pece s výkonom 5 kW aj s horným vývodom spalín práve na požiadavky ruského trhu.

Následne som narazil na Vaśe stránky, kde ponúkate Merano TOP. Dokonca ani stránky samotnej Thormy ( 'Odkaz' ) neobsahujú o verzii pece Merano s horným vývodom spalín žiadne informácie. Navyše som sa na Vašich stránkach dozvedel i mnoho iných užitočných informácií, a to nie akademických „blábolov“, ale vecí preverených praxou, od skúseného, ochotného a znalého človeka.

S pozdravom,

 M.L.


Kamna Brixen s akumulací

autor: Kam.Ob

Dobrý den,

prosím o následující informace ohledně kamen Brixen a Merano:

1. Jaký je rozdíl, resp. jak je zajištěna akumulační funkce kamen Thorma Brixen II AK s akumulací - černý / šedý (https://www.krbova-kamna.com/thorma-brixen-ii-ak-cerny-sedy-p.html) oproti kamnům Thorma Brixen (https://www.krbova-kamna.com/thorma-brixen-p.html)?
2. Mezi kamny Thorma Brixen (https://www.krbova-kamna.com/thorma-brixen-p.html) a kamny Thorma Merano (https://www.krbova-kamna.com/thorma-merano-p.html) je rozdíl jen ve výšce, tedy v nahoře přidaném dílu pro ohřev jídla nebo nápojů?
3. Dělají se kamna Thorma Merano (https://www.krbova-kamna.com/thorma-merano-p.html) v provedení s akumulací jako kamna Thorma Brixen II AK s akumulací - černý / šedý (https://www.krbova-kamna.com/thorma-brixen-ii-ak-cerny-sedy-p.html)?

Díky.

S pozdravem R.P.


Re: Krbová kamna do zděného zahradního domku

autor: Kam.Ob

Dobrý den. Vzhledem k malým rozměrům místnosti bych se přikláněl ke kamnům s malými rozměry. Něco ve smyslu Thorma Milano II, Merano, Piacenza, Filex apod.
Kamna mají možnost regulace výkonu, ale je potřeba si uvědomit, že optimální hoření ( a tím i účinnost a čistota) je vždy v oblasti jmenovitého výkonu. Ke snížení výkonu je možno přistoupit krátkodobě a podmínkou je nahřátí celého systému – kamen, kouřovodu a komína. Zatopit a od začátku kamna škrtit na nízkém výkonu je špatné – kamna nehoří , dehtují a není z nich žádný požitek.
K otázce 2 je těžké něco napsat. Komín je komín a kouřovod ( nezaizolovaná trubka) je kouřovod. Je otázkou, jak moc budete potřebovat vyhovět legislativě – pokud budete potřebovat revizi komína, nezbude vám, než postavit tříplášťový komín o minimální účinné výšce 3,5 metru. Toto bych konzultoval s kominíkem, který bude revizi provádět – řekne vám požadavky a podmínky, za kterých Vám revizi vystaví.
Pokud revizi nebudete potřebovat, je to na Vás. ..... Počítejte s tím, že pokud to nebude zaizolované, bude to výrazně dehtovat – s tím souvisí nutnost dehet odstraňovat, aby to třeba někdy v budoucnu nezahořelo. Výšku kouřovodu si musíte odzkoušet – všeobecně se bere, že kamna hoří od 3 metrů účinné výšky. Jednoduchá kamna ( Milano II apod) nejsou náročná na tah – bude stačit i kratší. Důležité upozornění : pokud zapojení kamen a odkouření nesplňuje normy, provozovatel na sebe bere veškerá rizika, která mohou při provozu vzniknout. Nezapomeňte prosím, že se jedná o tepelný zdroj.

Petr vávra
www.krbova-kamna.com


Re: Krbová kamna do zděného zahradního domku

autor: Pet.Ma

Dobrý den
Dovolil bych si reagovat na Váš dotaz.
Jistě lze i v kamnech o vyšším výkonu topit tak, abychom nepřetápěli, ovšem není to ideální, v praxi to znamená udržovat neustále kamna „pod jejich jmenovitým výkonem“, což může mít za následky zanesené sklo, zvýšené zanášení komínu atd.(výjimku tvoří „stáložárná fáze“) Volený výkon kamen také záleží na tepel. ztrátách objektu, tzn. je-li nezatepleno, velké úniky, topí-li se ještě k tomu nárazově, pak může být výkon vyšší. Lepší by ale bylo volit kamna 5 kw. Na trhu je celkem velký výběr. např:
'Odkaz'
'Odkaz'
'Odkaz'
'Odkaz'
nebo
'Odkaz'
Uvedená kamna od Thormy jsou velice praktická, mají tradiční systém roštování (čistota v interiéru) umí nejen dřevo ale i hn. uh. brikety (mnohahodinový stáložárný provoz bez nutnosti neustále kamna obsluhovat) Jsou méně náročná na tah, v případě potřeby rychle předávají teplo, na horní plotně lze i vařit či ohřívat, atd.
Kamna Wamsler mají také otočný rošt ale bez „vnějšího roštového táhla“ , umí také nejen dřevo ale i uhelné brikety, jsou o něco náročnější na tah komínu, za to ale vynikají „úsporností“ lze je snadněji provozovat na nižší a delší výkon, což je v případě „tuhých paliv“ výhodou.
Jestliže bude převažujícím palivem polenové dřevo pak je dobré volit např.

'Odkaz'
nebo i (byť 6kw)
'Odkaz'
'Odkaz'
'Odkaz'
(širší spalovací komora a přikládací dvířka)
Tím není pochopitelně výběr omezen, doporučené typy jsou praktické, patří mezi levnější ,výhodou jsou litinové plotny a dvířka, snadno se obsluhují a udržují. Před tím, než jakákoliv kamna vyberete je dobré číst recenze uživatelů ať již v e-shopech nebo na heurece, či kdekoliv jinde.
Komín
Doporučené typy kamen mají průměr kouřovodu 120 mm, průměr komínu tedy postačí 150–160 mm. Účinná výška komína (tedy od zaústění kouřovodu do komína po vrcholek komína) by měla být min. 5m, v určitých případech může být úč. výška komínu nižší prokáže-li se výpočtem že je „dostačující“.
Nejlépe by bylo zřídit komín zvenku u obvodové zdi kde budou kamna zevnitř napojena. Na výběr máte z několika možností.
Nerezový komín- rychlá instalace, okamžitá použitelnost, nemusí mít základ vyšší cena, menší životnost, nejlépe nainstaluje kominík.
Kouřovod ve funkci komína- vyž


Re: Krbová kamna na černé uhlí - výběr

autor: Admin

Dobrý den, ač se zdá, že se jedná o kamna se stejným ohništěm, je u modelu ABX STAR uváděno jako palivo dřevo dřevní brikety, hnědouhlené brikety a i kusové hnědé uhlí. U krbových kamen ABX LAPPI je jako palivo uvedeno "pouze" dřevo dřevní brikety a hnědouhlené brikety. Černé uhlí není zmiňováno.

Na černé uhlí jsou certifikována krbová kamna Thorma BOZEN, MILANO II, MERANO, MERAN II, BRIXEN, VIGSO, BERGAMO a PIACENZA. Snad jsem na nic nezapomněl.

Přeji hezký den

Petr Vávra


Re: Thorma krbová kamna MERAN II - rozměry ohniště

autor: Admin

Dobrý den,
Ohniště MILANO II, BOZEN, MERAN II, MERANO je stejné :

Rozměry ohniště : šířka 20 cm, hloubka 20 cm, výška 40 cm. Rozměry prosklení : šířka 15 cm, výška 25 cm. Rozměr přikládacího otvoru 296×174mm

Ny výšku poleno 30-35 cm by neměl být problém.

Přeji hezký den

Petr VávraRe: Kamna Thorma Merano - rozměry ohniště

autor: Admin

Dobrý den , děkuji za dotaz a upozornění na chybějící údaje.
Krbová kamna Thorma BOZEN, MILANO II, MERANO, MERAN II, VIGSO, BERGAMO, PIACENZA a BRIXEN ( snad jsem na žádná nezapomněl) mají velikost prosklení 15 x 25 cm, velikost přikládacího otvoru 18 x 30 cm a rozměry ohniště 20 x 20 cm, výška ohniště 47 cm.

V případě dalších dotazů, napište.

Přeji hezký den / Best regards


Petr Vávra


Kamna Thorma Merano - informace

autor: Váš dotaz

Dobrý den, vybírám vhodná menší krbová kamna . Budou sloužit jako hlavní zdroj vytápění (vedle elektrického topení) v bytě 1+1 (asi 36m2). Byt je chladný, rohový. Plánuju topit dřevem..Designově se mi z Vaší nabídky zamlouvá Thorma Merano a Milano II (černá). Mám několik otázek. 1) Předpokládám, že kryt varné desky má nejen Milano, ale i Merano, je to tak? 2) Myslíte, že výkon těchto kamen je odpovídající 2 místnostem a nebudou tedy poddimenzovány? 3) Plechová podložka, v případě Milana by stačila asi 60x70, u Merana raději 70x80, pokud to dobře počítám.. 4) Vývod do komína je poměrně vysoko, asi 200cm od země..Potřebuju na to nějakou speciální rouru? 5) Co z nezbytného příslušenství (vedle podložky, roury a kolena) k tomu budu ještě potřebovat? Případně, co bych k výběru a nákupu kamen ještě měla vědět? (Nějaká kamna v tomto bytě dříve již byla a topilo se v nich.) Děkuji moc za odpovědi.


Re: Srovnání krbových kamen Thorma MILANO II a Verona

autor: admin

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.

Jedná se o stejná kamna. Krbová kamna Thorma Milano II mají oproti modelu
Verona navíc kryt varné plotny - víko. Jinak jsou totožné.
Jedná se o dlohodobě dobře prodávaná kamna. K uvedenému účelu je možno je
použít.
Model Thorma Merano je novinka a vychází z Milano II - ohniště je totožné.
Liší se pouze designem - druhý plášt je roztažený víc do šířky.

Doprava je zdarma kamkoli po ČR.

Přeji hezký den
Petr Vávra


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.