Prity S3 W13 s výměníkem - černý plech - béžové boky

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Dostupnost: Na dotaz

Naše cena: 19 566 Kč včetně DPH

Výrobce: Prity, Kód výrobku: 08664

Krbová kamna Prity S3 W13 s teplovodním výměníkem v provedení černý plech + béžový plech na boku mají celkový jmenovitý výkon 15 kW, jmenovitý výkon do výměníku je 10 kW a maximální výkon do výměníku je 13 kW. Jmenovitý výkon do prostoru 5 kW. Doporučený tah komínu je 15–18 Pa.

Jedná se o ocelová kamna, ohniště je tvořeno výměníkem z plechu o síle 5 mm, rošt je litinový. Zbytek dna je vyložen šamotem. Na výstupu z kamen je osazena kouřová klapka.

Primární vzduch je regulovatelný, sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze jej regulovat. Terciální vzduch ani přívod vzduchu z exteriéru u kamen Prity není.

Rozměry přikládacího otvoru: šířka 300 x výška 195 mm
Rozměry topeniště: šířka 370 x hloubka 325 x výška 315 mm

Vodní objem výměníku je 16 litrů. Napojení na vodu je 3/4".

Použitelné palivo: dřevo a dřevní brikety.

Námi nabízená kamna Prity mají ve dvířkách těsnění – provazec a jsou zabalena na paletě ve dřevěném bednění. Součástí je český návod.

Záruka 36 měsíců na teplovodní výměník.

Recenze našich zákazníků, kteří si koupili Prity S3 W13 s výměníkem - černý plech - béžové boky

ID recenze: 3783607

ID recenze: 2210588

O Prity S3 W13 s výměníkem - černý plech - béžové boky zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Prity S3 W13 s výměníkem - černý plech - béžové boky' v našem diskuzním fóru:

Re: Životnost kamen

autor: Admin

Dobrý den, krbová kamna Prity S3W13 mají maximální výkon 17 kW. Doporučený provoz je na cca 80% maximálního výkonu - tedy na výkon 3 kW do prostoru a 10 kW do výměníku.

Teplota vody na výstupu 70°C je v pořádku. Velmi důležitá je však teplota vody na zpátečce, která by neměla klesnout pod 55°C (tato teplota se odvíjí od rosného bodu spalin). Této teploty na vratce lze docílit třícestným termostatickým ventilem továrně nastaveným na 55°C.

Například v technických listech firmy HAAS+SOHN se dočtete o doporučeném teplotním spádu 75-60°C.

Kamna Prity nejsou určena k nepřetržitému provozu. Pokud je budete užívat na 80% maximálního výkonu tím stylem, že ráno zatopíte, přikládáte celý den a večer necháte kamna vyhasnout - nebude životnost snížena.

Přeji hezký den

Petr Vávra

www.krbova-kamna.com


Kamna s výměníkem Prity W17 - informace

autor: Váš dotaz

dobrý den. jaké máte zkušenosti z krbovými kamny PRITY W17, PRITY S3 W13.

A ještě teden dotaz, který s tím souvisí : jaký je rozdíl mez jmenovitým výkonem a maximálním výkonem teplovodního výměníku u kamen prity w 17.
děkuji za odpověd
>


Re: Kamna s výměníkem PRITY S3 W13 - dodání na Slovens

autor: admin

Dobrý den, v detailu krbových kamen Prity je uvedena cena v EUR - je to cena
včetně dopravy kamkoli po SR. Platba dobírkou dopravci ( v EUR), nebo předem
přeovdem na náš EURový účet.
V případě dalších dotazů, napište
Přeji hezký den

Petr VávraRe: Krbová kamna s výměníkem PRITY S3 W13 - ohniště

autor: admin

Dobrý den,
děkujeme za zájem o naše služby.
Krbová kamna Prity S3 W13 mají rozměr topeniště - šířka 370 mm, hloubka 325 mm, výška 315 mm rozměry přikládacího otvoru : šířka 300 mm, výška 195 mm, rozměry prosklení : šířka 280 mm, výška 160 mm.

V případě Vašeho zájmu uvádím, že krbová kamna Prity S3W13 jsou u našeho dodavatele. Při objednávce zboží nad 5000,-Kč je doprava zdarma po celé ČR. Aktuální ceny uvedeny na našich stránkách jsou vč. 20%DPH.

Přeji příjemný den


Jana Jedináková
obchodní asistentkaKrbová kamna s výměníkem PRITY - srovnání

autor: Vas dotaz

Dobrý den,

Rád bych koupil krbová kamna s výměníkem. Dle požadavku topenářů potřebuji kamna s výkonem max 4 kW vzduch a 8kW a více do vody. Po pročtení různých typů mi jako nejvhodnější připadají kamna PRITY S3 W13 nebo PRITY K2 W13. Nikde jsem se však nedostal k informaci, jaký je mezi uvedenými typy technický rozdíl. Proto prosím o zodpovězení dotazu, jaká kamna doporučujete, případně se nebráním ani jiným typům.

V technických informacích také nechápu rozdíl mezi jmenovitým a maximálním výkonem do výměníku, prosím o stručné vysvětlení.

Ještě prosím o jednu radu: Vstup do komína mám ve výšce cca 2 metry, průměr 200 mm a úhel vstupu 30st. Střed kamen může být umístěn nejdále 1 metr od komína. Máte u vás také potřebné redukce, kolena a roury?
Děkuji za radu a přeji pěkný den,


Re: Prity S3 W13 s výměníkem - vytápěná plocha

autor: admin

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Vámi vybraná kamna Prity S3 W13 s výměníkem - černý plech - béžové boky mají výkon 17 kW. Orientačně 1 kW vytopí prostor 20 m3. Doporučujeme kontaktovat odbornouz topenářskou firmu, která Vám přesně vypočítá dle místních dispozic jak máte mít silná kamna.

Cena krbových kamen Prity S3 W13 s výměníkem - černý plech - béžové boky je 14 841,-Kč. Doprava je po celé ČR zdarma. Termín doručení je cca 2 až 3 pracovní dny.

V případě dalších dotazů nás kontaktujte.

S pozdravem

Jana Pařenicová
obchodní asistentka


Prity S3 W13 s výměníkem - vytápěná plocha

autor: Vas dotaz

Dobrý den, potřebuji krbová kamna s výměníkem do chaty. Vytápěná plocha do budoucna bude max 80m2. Nyní je to 46m2. Žádám Vás o radu jaká kamna vybrat a celkovou cenu i s výměníkem. Děkuji


Výrobek: PRITY S3 W13 s výměníkem - černý plech - béžové boky


Re: Krbová kamna s výměníkem Prity S3 W13 - životnost

autor: admin

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.

Krbová kamna PRITY máme v nabídce třetí sezonu ( v roce 2010) - zatím se jeví v pořádku.
Ale důrazně upozorňuji na jeden fakt : u výměníkových kamen Prity je ohniště tvořeno výměníkem ( šamot je pouze na dně). Pro dlouhou životnost je nutné správné nastavení teplovodního okruhu, tah komína a hlavně kvalitní ( suché) palivo. V případě, že Vám budou kamna dehtovat ( vlivem špatného paliva, nízkého tahu komína, nebo špatného nastavení okruhu) snížíte si výrazně životnost - vznikající dehet je agresivní a může způsobit naleptání výměníku.

Před nákupem doporučuji kontaktovat kominickou firmu a následně topenáře.

Přeji hezký den


Petr Vávra


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba prodejny: Po - Čt 8:30 - 15:00
Pá zavřeno, eshop v provozu

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.