Krbová kamna s výměníkem PRITY - srovnání : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
06. 08. 2010, 14:13:25
Krbová kamna s výměníkem PRITY - srovnání

Dobrý den,

Rád bych koupil krbová kamna s výměníkem. Dle požadavku topenářů potřebuji kamna s výkonem max 4 kW vzduch a 8kW a více do vody. Po pročtení různých typů mi jako nejvhodnější připadají kamna PRITY S3 W13 nebo PRITY K2 W13. Nikde jsem se však nedostal k informaci, jaký je mezi uvedenými typy technický rozdíl. Proto prosím o zodpovězení dotazu, jaká kamna doporučujete, případně se nebráním ani jiným typům.

V technických informacích také nechápu rozdíl mezi jmenovitým a maximálním výkonem do výměníku, prosím o stručné vysvětlení.

Ještě prosím o jednu radu: Vstup do komína mám ve výšce cca 2 metry, průměr 200 mm a úhel vstupu 30st. Střed kamen může být umístěn nejdále 1 metr od komína. Máte u vás také potřebné redukce, kolena a roury?
Děkuji za radu a přeji pěkný den,

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

admin
Autor: admin
06. 08. 2010, 14:14:14
Re: Krbová kamna s výměníkem PRITY - srovnání

Dobrý den, rozdíl mezi modely PRITY řady K2 CP a S3 je hlavně v designu – S3 jsou s béžovými nebo žulovými boky a K2 mají černé boky. K2 CP mají navíc litinovou horní desku s plotnou.

U většiny kamen je to takto :

jmenovitý výkon krbových kamen je výkon, na který dosahují kamna optimálních parametrů , pokud se týká účinnosti a emisí. Jmenovitý výkon bývá zpravidla 70%-80% výkonu maximálního. Na jmenovitý výkon by měla být krbová kamna trvale provozována. Krátkodobě je možno kamna zatížit na výkon maximální.
Ovšem kamna Prity s výměníkem jsou kamna Bulharské výroby a jejich certifikace je poněkud zvláštní. U spousty modelů je maximální výkon přes 20 kW a jmenovitý pouze 8 kW. Moje osobní vysvětlení je takové, že je to kvůli německé legislativě. Podle informací, které se mi dostaly je u kamen s jmenovitým výkonem vyšším než 8 kW k instalaci nutné stavební povolení.Počítejte s tím ,že kamna by měla být trvale provozována na cca 80% maximálního výkonu.Máme redukce 130 na 200 mm – vsune se do komína. Pokud máte výstup pod úhlem 45°, je možno použít koleno 45°. V případě, že máte 30°( čemuž moc nevěřím), bylo by možno použít koleno stavitelné. Příslušenství máme skladem.
V případě dalších dotazů, napište.
Přeji hezký den
Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.