Prity K RK

QR kód produktu

na dotaz

doprava zdarma

Dostupnost: na dotaz

Naše cena: 22 795 Kč včetně DPH

Výrobce: Prity, Kód výrobku: K_RK

Krbová kachlová kamna Prity K RK mají výkon10.4 kW.

Jedná se o ocelová kamna, použitý materiál je plech o síle 3 mm, ohniště je vyloženo šamotem, rošt je litinový. Kamna jsou obložené kachlí, lze vybrat ze tří variant- ALBA, MARO, DANTANELA

Primární vzduch je regulovatelný, sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze jej regulovat. Terciální vzduch ani přívod vzduchu z exteriéru u kamen Prity není.

Rozměry přikládacího otvoru : šířka x výška 405×352mm

Použitelné palivo: Suché dřevo s vlhkostí ≤20 %

Námi nabízená kamna Prity mají ve dvířkách těsnění – provazec a jsou zabalena na paletě ve dřevěném bednění. Součástí je český návod.

Průměr kouřovodu: 130

Třída energetické účinnosti A

Spotřeba paliva kg/h 3.2

Požadovaný tah komínu 11 Pa.

Tři druhy kachlí:

ALBA 23740,–

MARO 22795,–

DANTELA 25578,–

O Prity K RK zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Prity K RK' v našem diskuzním fóru:

Kouřící kamna

autor: Kar.Pr

Dobrý den, zakoupil jsem kamna Prity 17W s výměníkem, která mi po instalaci do rodinného domu kouří do místnosti a to jak mezi napojení kouřovodu a kolena, tak mezi tály. Komínovou klapku mám otevřenou naplno a regulaci přívodu vzduch na dvířkách popelníku musím mít přivřenou jinak kouří o dost víc. Komín má ještě jeden sopouch do vedlejší místnosti, ale ten je uzavřen záslepkou. Není možné, že by komín měl špatný tah kvůli malé výšce komínu? Komín mám zároveň s hřebenáčem. Předem děkuji za odpověď. Karel Prokop


Re: Kamna s výměníkem Prity K1 W8 - těsnění

autor: Admin

Dobrý den,
děkujeme za zájem o naše služby.
Krbová kamna Prity K1 W8 jsou velmi jednoduchá kamna - tomu odpovídá i jejich cena. Kamna nemají profilovaná dvířka a těsnění přidat nejde.

Přeji pěkný den

Jana Jedináková
obchodní asistentka


Re: Kamna s výměníkem Prity WD W24 - spotřeba paliva

autor: Admin

Dobrý den, účinnost kamen je cca 70%.
Spotřeba paliva se odvíjí od provozovaného výkonu a je to velice jednoduché : Z 1 kg suchého dřeva dostanete cca ( aby se to dobře počítalo) 3 kW výkonu. Pokud budete kamna Prity WD W24 provozovat na 80% maximálního výkonu ( tedy na výkon 5 + 18 kW = 23kW) spálíte 23/3 = 7.7 kg paliva za hodinu.
V té horní části je část teplovodního výměníku. Šířka ohniště je 51 cm - tedy poleno 45 cm by neměl být problém. U kamen s výměníkem ( aby kamna nedehtovala) je potřeba počítat s přiložením každou hodinu. Ten interval je možno protáhnout, ale nese to s sebou zhoršení spalování, nižší účinnost apod.
Topenářské komponenty nejsou součástí dodávky. Vychlazovací smyčku u kamen Prity není možno použít - nemají přípravu pro její vložení. topenář musí okruh zabezpečit jinak.

V případě dalších dotazů, napište.

Přeji hezký den

Petr Vávra


Re: Umístění výměníku Prity W17

autor: Admin

Dobrý den.
Krbová kamna Prity mají teplovodní výměník konstuován tak, že uvnitř ohniště jsou šamoty pouze dole kolem roštu. Tělo spalovací komory tvoří výměník. S tím souvisí i to, že aby kamna správně pracovala a měla dlouhou životnost, je vhodné je jednak správně výkonově dimenzovat ale také zapojit je přes nahřívací smyčku, která zajistí konstantní teplotu vody na zpátečce - tím se mj. omezí i dehtování kamen.

Zkušenosti s prity W17 s těsněním ve dvířkách jsou ( snad si to mohu dovolit napsat) dobré. Za podmínek viz výše.Stejně tak jsme nezaznamenali problémy se servisem, nai náhradními díly. ( klepu na dřevo.

Petr vávra
krbova-kamna.com


Re: kamna s výměníkem

autor: Admin

Dobrý den, pane Lepiči, co Vám mám na to říct .....

Tak, jak jste to napsal - o četnosti využívání chaty, tak mám zcela jasno, co bych koupil, ale to si nechám pro sebe. Volba je na Vás.

Krbová kamna firmy LA NORDICA jsou velmi kvalitní výrobky. Cena tomu odpovídá. Kamna Prity jsou jednoduchá kamna, ne se vším na nich souhlasím, ale opět : cena tomu odpovídá.

Pokud máte strach z kvality PRITY : v ČR se ročně prodá cca 3-4.000 ks kamen Prity . Pokud by byl problém s kvalitou, už by na trhu tato značka nebyla.

Protože u kamen Prity ( ale u LA NORDICA vlastně také) výměník tvoří spalovací komoru, je nutno správné dinezování kamen tak, aby byla provozována na horní výkonové hranici a také ( a to je podle mne ještě důležitější) se doporučuje instalovat nahřívací smyčku tak, aby bylo v kamnech zajištěno konstantní prostředí ( = konstantní teplota vratné vody). O nutnosti kvalitního suchého paliva nemluvě. A teké bych se snažil vyvarovat koupi kamen Prity, které nemají těsnění na dvířkách - je to plech na plech a kamna si podsávají vzduch. ( Model K1 W8 apod).

Ta volba je na Vás. Pokud nepotřebujete preciznost AUDI a budete mít okruh správně nastaven, nebál bych se značky Prity.
Petr Vávra


Re: Kamna s výměníkem PRITY S3 W13 - dodání na Slovens

autor: admin

Dobrý den, v detailu krbových kamen Prity je uvedena cena v EUR - je to cena
včetně dopravy kamkoli po SR. Platba dobírkou dopravci ( v EUR), nebo předem
přeovdem na náš EURový účet.
V případě dalších dotazů, napište
Přeji hezký den

Petr Vávra


Re: Krbová kamna s výměníkem PRITY S3 W13 - ohniště

autor: admin

Dobrý den,
děkujeme za zájem o naše služby.
Krbová kamna Prity S3 W13 mají rozměr topeniště - šířka 370 mm, hloubka 325 mm, výška 315 mm rozměry přikládacího otvoru : šířka 300 mm, výška 195 mm, rozměry prosklení : šířka 280 mm, výška 160 mm.

V případě Vašeho zájmu uvádím, že krbová kamna Prity S3W13 jsou u našeho dodavatele. Při objednávce zboží nad 5000,-Kč je doprava zdarma po celé ČR. Aktuální ceny uvedeny na našich stránkách jsou vč. 20%DPH.

Přeji příjemný den


Jana Jedináková
obchodní asistentka


Re: Krbová kamna Prity S3 W21 - čištění výměníku

autor: admin

Dobrý den, k vyčištění spalinových cest výměníku u krbových kamen s výměníkem PRITY S3 W21 a S3 W26 slouží horní neprosklená dvířka - viz fotky v detailu výrobku.
Bohužel schéma výměníku nemáme k dispozici, ale konstrukce kamen Prity s výměníkem je taková, že výměník tvoří vnitřní stěny ohniště ( není tam šamot) a horní deflektor ( případně deflektory - u kamen s vyšším výkonem).
Přeji hezký den


Petr VávraRe: Sporák Prity W12 - prosklená dvířka

autor: Tomas.ko

Dobrý den, prosklená dvířka vám jistě zručný klempíř vyrobí z původních. Rozměr varné plochy je 27×40, středové kolečko 16 cm. Počítejte, že plotna hřeje 27×30 – krajních 10 cm je omezeno teplovodním výměníkem. Koudelka


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba prodejny: Po - Čt 8:30 - 15:00
Pá zavřeno, eshop v provozu

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.