Prity CM R

QR kód produktu

Na objednávku

doprava zdarma

Dostupnost: Na objednávku
Běžná cena: 17 592 Kč
Ušetříte: 880 (5.0 %)

Naše cena: 16 713 Kč včetně DPH

Výrobce: Prity, Kód výrobku: 0100402

Krbová kamna Prity CM R v retro stylu na nožičkách mají maximální výkon 15 kW. Jedná se o jedoplášťová ocelová kamna, použitý materiál je plech o síle 3 mm, ohniště je vyloženo šamotem, rošt je litinový.

Na výstupu z kamen je osazena kouřová klapka. Primární vzduch je regulovatelný, sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze jej regulovat. Terciální vzduch ani přívod vzduchu z exteriéru u kamen Prity není.

Hmotnost: 138 kg
Výkon:15 kW
Průměr kouřovodu: 150 mm
Maximální vytápěcí schopnost cca 300 m3
Minimální tah komína: 12 Pa
Tloušťka plechu: 3 mm
Barva: Černá
Vývod kouřovodu : horní
Rozměry přikládacího otvoru: šířka x výška 224 mm
Rozměry topeniště : šířka 583 x hloubka 442 x výška 340 mm

Vhodné palivo : palivové dříví, ekobrikety.

O Prity CM R zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Prity CM R ' v našem diskuzním fóru:

Re: Kamna s výměníkem Prity WD W24 - spotřeba paliva

autor: Admin

Dobrý den, účinnost kamen je cca 70%.
Spotřeba paliva se odvíjí od provozovaného výkonu a je to velice jednoduché : Z 1 kg suchého dřeva dostanete cca ( aby se to dobře počítalo) 3 kW výkonu. Pokud budete kamna Prity WD W24 provozovat na 80% maximálního výkonu ( tedy na výkon 5 + 18 kW = 23kW) spálíte 23/3 = 7.7 kg paliva za hodinu.
V té horní části je část teplovodního výměníku. Šířka ohniště je 51 cm - tedy poleno 45 cm by neměl být problém. U kamen s výměníkem ( aby kamna nedehtovala) je potřeba počítat s přiložením každou hodinu. Ten interval je možno protáhnout, ale nese to s sebou zhoršení spalování, nižší účinnost apod.
Topenářské komponenty nejsou součástí dodávky. Vychlazovací smyčku u kamen Prity není možno použít - nemají přípravu pro její vložení. topenář musí okruh zabezpečit jinak.

V případě dalších dotazů, napište.

Přeji hezký den

Petr Vávra


Krbová kamna s výměníkem Prity S3 W26 - výkon

autor: Vas dotaz

Měl bych zájem o tyto kamna PRITY S3 W26 s výměníkem,Mám otázku jelikož již kamna mám a to o výkonu 13kw a nestačí vytopit topný systém na více jak 35stupnů. Vím že je to závislé
na mnoha faktorech a tepelných ztrátách.Ale chci mít jistotu a nekupovat znova nová kamna.Jedná se o statek s kamenými zdmi v průměru 85cm bez zateplení a betonové stropy bez zateplení.celkový počet místností 5 celková kubatura 520m3 v každé místnosti radiátor .Bude jejich výkon dostačující?
děkuji za odpověd


Dotaz na krbové kamna Prity S1 W10

autor: Jirka

Dobrý den
Prosím o informaci, zda je technicky možné ke kamnům Prity S1 W10 s výměníkem připojit koupelnový ohřevný žebřík,radiátor délky cca 60 – 100cm a kombinovaný bojler 125 litrů takzvaně na samotíž bez použití teplovodního oběžného čerpadla.
Děkuji.


Re: Sporák Prity W12 - prosklená dvířka

autor: admin

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.

U sporáku PRITY W10 ani W12 není možno objednat prosklená dvířka.

Bohužel sporák nemáme rozbalený - nemohu plotnu změřit - ale odhaduji to na 20 x 40 cm.

Přeji hezký den


Petr Vávra


Re: Prity W17 dotazy

autor: admin

Dobrý den.

Prostor 300 m3 by krbová kamna s výměníkem Prity W17 měla s přehledem vytopit. Ovšem konečné slovo by měl mít topenář - dle skutečných tepelných ztrát objektu.
Rozměry skla a přikládacího otvoru jsou opravdu stejné - dvířka celkově jsou větší než otvor.

Poleno 40 cm je bez problémů.
Přeji hezký den
Petr vávra


Prity W17 dotazy

autor: Ondřej Bartík

Dobrý den, mám několik dotazů na kamna Prity W17 s výměníkem a plotnou – černý plech.

Za prvé se chci zeptat, zda je s nimi možné vytopit cca 300m3 dvoupatrového domu.

Další dotaz se týká údajů uvedených u kamen. Je zde uvedeno, že rozměry přikládacího otvoru jsou 31×20,5, ale rozměry prosklení 31,5×20,5. Jde o překlep? Nebo jak je možné, že sklo je větší než otvor?
Dále je podle údajů šířka topeniště 47cm. Jak dlouhá polínka je tedy možné do kamen „nacpat“? Respektive zda dokážu pohodlně přiložit 40cm polínkem bez toho, abych ho tam musel přikládacím otvorem složitě páčit.

Díky za všechny odpovědi.


Re: Prity 2C W28

autor: admin

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Vámi vybraná krbová vložka Prity 2C W28 je oboustranná. Hloubka této vložky je 70 cm, hloubka stěny, do které chcete vložku zabudovat je 25 cm. Doporučujeme kontaktovat odbornou firmu, která Vám vložku obestaví tak, aby vypadala hezky a také doporučujeme kontaktovat topenářskou firmu, která Vám poradí a odborně zapojí na teplovodní okruh.

Co se týká životnosti vložky, nelze jednoznačně odpovědět, vše záleží na přístupu uživatele jak se k vložce chová a také na nastavení na teplovodní okruh.

Dle návodu se nedoporučuje používat jako hlavní zdroj tepla.

V případě dalších dotazů nás kontujte.

S pozdravem

Jana Pařenicová
obchodní asistentka


Krbová kamna s výměníkem Prity WD W24 - výkony

autor: Vas dotaz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na kamna PRITY WD W24. Je možné vývod napojit na díru ve zdi o průměru 150cm? Jaký je rozdíl mezi jmenovitým a maximálním výkonem? Jak dlouho bude treba současná cenová akce? Ještě zvažujeme typ PRITY WD W29, ale to asi pro rodinný barák 4+1 bylo zbytčně moc? Děkuji za rady.


Re: Krbová kamna s výměníkem Prity W17 - informace

autor: admin

Dorbý den, kamna s výkonem 23 kW vytopí odhadem 460 m3 - ale záleží na tepelných ztrátách objektu.
Volbu kamen doporučuji po konzultaci s topenářem. Krbová kamna Prity mají velikost ohniště 47 cm - poleno 40 cm tam v klidu vejde.
V případě topená na plný výkon předpokládám přikládání co 60-90 minut. Při nižším výkonu se pochopitelně doba prodlouží.

Termín dodání cca 2-3 pracovní dny, doprava je zdarma kamkoli po ČR. Bohužel instalaci v uvedené lokalitě neumíme zabezpečit.

V případě dalších dotazů, napište.
Petr Vávra


Krbová kamna s troubou s výměníkem FG W10 - dodání

autor: Vas dotaz

Dobrý den, před časem jsme komunikovali ohledně krbových kamen...Prosím o informaci /pro účely objednávky/ ohledně krbových kamen s výměníkem a troubou Prity FG W... s kapacitou výměníku 10kW a do místnosti 5kW.Zda jsou kamna k mání, kolik stojí,jak je to s dodací lhůtou a dopravou.Dále mate-li na skladě roury 5O cm, 20 cm, koleno 45 a redukci 200/130. Děkuji za odpověď.S pozdravem


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.