Krbová kamna s výměníkem Prity WD W24 - výkony : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
14. 05. 2010, 08:15:40
Krbová kamna s výměníkem Prity WD W24 - výkony

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na kamna PRITY WD W24. Je možné vývod napojit na díru ve zdi o průměru 150cm? Jaký je rozdíl mezi jmenovitým a maximálním výkonem? Jak dlouho bude treba současná cenová akce? Ještě zvažujeme typ PRITY WD W29, ale to asi pro rodinný barák 4+1 bylo zbytčně moc? Děkuji za rady.

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

admin
Autor: admin
14. 05. 2010, 08:17:20
Re: Krbová kamna s výměníkem Prity WD W24 - výkony

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.

U většiny kamen je to takto :

jmenovitý výkon krbových kamen je výkon, na který dosahují kamna optimálních parametrů , pokud se týká účinnosti a emisí. Jmenovitý výkon bývá zpravidla 70% výkonu maximálního. Na jmenovitý výkon by měla být krbová kamna trvale provozována. Krátkodobě je možno kamna zatížit na výkon maximální.Ovšem kamna Prity s výměníkem jsou kamna Bulharské výroby a jejich certifikace je poněkud zvláštní. U spousty modelů je maximální výkon přes 20 kW a jmenovitý pouze 8 kW. Moje osobní vysvětlení je takové, že je to kvůli německé legislativě. Podle informací, které se mi dostaly je u kamen s jmenovitým výkonem vyšším než 8 kW k instalaci nutné stavební povolení.Počítejte s tím ,že kamna by měla být trvale provozována na cca 80% maximálního výkonu.Akce platí do vyprodání zásob. Přiznám se, že netuším, kolik jich má ještě dovozce k dispozici. Pokud zvažujete dodání později, doporučuji udělat objednávku a do poznámky napsat – dodat později.Dimenzování kamen s výměníkem doporučuji konzultovat s topenářskou firmou, která bude instalaci provádět.

Není problém kamna dodat včetně redukce 130 na 150 mm – cena redukce je 350,–kč.


Doprava je zdarma kamkoli po ČR.
Přeji hezký den
Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.