Filtr:

 výrobků na stránku

Aktuality

Platby kartami

Nově lze v našem eshopu platit kartami MasterCard, Maestro, VISA a VISA Electron .

Našli jste nižší cenu?

Našli jste někde nižší cenu a přesto by jste rádi výrobek zakoupili u nás? Nezoufejte! Zkuste Vámi vybraný výrobek poptat u nás pomocí formuláře v Kontaktech.

Sleva na krbová kamna pro registrované

Víte, že jako registrovaný zákazník máte možnost nakupovat výrobky většiny výrobců kamen se slevou 3%? Stačí se zaregistrovat a přihlásit. Vaše ceny budou aktualizované. Přejeme příjemné nakupování :)

Výpis 7 produktů

  • Doporučujeme
  • Od nejlevnějšího
  • Od nejdražšího
  • Od A
  • Od Z


Výsledky hledání 'salerno' v našem diskuzním fóru:

Re:Krbová kamna do malého domku

autor: Admin

Dobrý den,
90m3 je opravdu malý prostor. Doporučil bych raději kamna Salerno II / Javus II
https://www.krbova-kamna.com/hledani?hltex=salerno

Krbová kamna všeobecně je nutno provozovat na horní výkonové hranici.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Petr Vávra
Vávra kamna s.r.o.


Re:Dotaz na krbová kamna do zimní zahrady

autor: Admin

Dobrý den,
omlouvám se za prodlení s odpovědí.

Upřímně : s vytápěním zimní zahrady nemáme žádnou zkušenost – stejně jako s případnou vlhkostí uvnitř zahrady.
40 m2 je cca 100 m3. Napadají mne litinová kamna s plotnou – zkuste Jotul F 602 N. možná jotul F 3 TD. Ty 602 bych tam viděl reálně.
https://www.krbova-kamna.com/jotul-f-602-n-gd-bp-cerny-lak-p.html

Do pokoje 60 m2 – tzn 150 m3 k provozu, jak píšete : něco malého . Haas+Sohn SALERNO II
https://www.krbova-kamna.com/hledani?hltex=salerno+II

Nebo potom Romotop Evora, Laredo, včetně akumulačních provedení. Případně ABX s indexem 4 nebo 5.

Nevím, jaké jsou Vaše představy o designu a ceně.
V případě dalších dotazů, napište.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Petr Vávra
Vávra kamna s.r.o


Re:Výběr kamen

autor: Admin

Dobrý den.
Volba kamen jako takových je na uživateli. Všeobecně: u nemovitostí s průměrnou tepelnou ztrátou se bere orientačně 1 kW výkonu na 20m3 vytápěného prostoru – při venkovní teplotě mínus 15°C.
Uměl bych si tam představit třeba Haas+sohn Salerno II nebo kachlovou variantu JAVUS. Spíše se Vám bude asi líbit něco ve stylu Haas+sohn MADEIRA nebo NORDBY. To by mohli být favorité. A dále potom něco od Romotopu – Evora, Alpera, Laredo . Nebo něco od ABX s indexem 4 nebo 5 ( jmenovitý výkon 5 kW)

Oplach skla mají všechna kamna – sklo oplachuje sekundární vzduch – to je vzduchu, kterým řídíte intenzitu topení ( výkon). Pokud tedy koupíte kamna s velkým výkonem, budete snižovat množství vzduchu a tím i oplach nebude optimální. Akumulace je také řešením – cca polovina výkonu půjde do akumulace, tím se teplo rozloží v čase. Pokud s topením v krbových kamnech nemáte žádnou zkušenost, zvážil bych variantu koupě levných kamen - třeba s výkonem 5-7 kW a po zateplení objektu je vyměnit za definitivní řešení. Na levných krbovkách si vyzkoušíte, jak to celé funguje a kolik tepla pro Vás bude optimální, aby se místnost nepřehřívala. Ale je to na Vás.

Pokud Vám budu poct být nápomocen, neváhejte napsat.

Petr vávra
krbova-kamna.com


Krbova kamna do pasivni drevostavby

autor: Pet.Ho

Dobry den,

jak to tak byva nechceme se vzdat pohledu do hořícího ohne, asi pozůstatek z dob, kdy jsme byli lovci:o) Ale stavitel nas od kamen odrazuje, stavba je nepotrebuje (TC+teplovodni podlahovka). Jedna se o crawl-space, takze jsem také zavrhli kvůli velke hmotnosti krbovou vlozku s akumulacni obestavbou (BeF, Flamen atp.). A také kvůli nakladum, preci jen se bavime i s kominem o 100–110 tis. Kc.

Hlavni obyvaci část domu bude mit cc 150m3 + hala (lze otevřít přes velke soupacky), tepelnou ztratu objektu ještě neznam, jsme teprve ve fazi projektu. Kvuli designu nechceme kamma Salerno od H&S, ktera by podle vseho vyhovela pozadavku na maly vykon, libi se nam Aledo a Laredo od Romotopu, ale bojime se pretopeni. Vim, ze skrtit kamna je spatne, kvůli neekologickému spalovani a spineni skla. Zavrhli jsme i peletkova kamna – trysk není plapolani, navíc i po inovacích mají obvykle male proskleni.

Existuje vůbec nejaky výrobek, který by vyhovoval vykonem a designem, resp. pomůžou akumulacni prstence u Laredo vykon snížit na přijatelnou uroven? Nechceme se při kazdem zatapeni svlekat do spodního pradla…

Dekuji předem za odpoved,

Petr Holinsky


Re:Jotul F 105 CB LL

autor: Kolek

Dobrý den, máme taky dřevostavbu ve standartu blížícím se pasivnímu domu, bungalov. Jen s rozdílem, že máme obyvákokuchyň 105m3. Máme zde kamna Salerno v první verzi. O kvalitě Jotulu nepochybuji, stejně tak jsem spokojen s těmi Salerny. Topíme výhradně briketama „s dírkou“, ty se nejvíce osvědčily. Jen je třeba Vás připravit na to, že se prostor v moderní dřevostavbě rychle přetopí.

Když byly nyní ty déle trvající mrazy –10 st C, tak i při pootevřeném okně jsme měli v domě krásných 27 stupní. Máme také široký průchod k pokojům a přímo naproti je klimatizace, na které zapínám ventilátor, který žene teplý vzduch od kamen dále k pokojům. Mohu Vám říct, že nejdéle jsme vydrželi topit den a půl v kuse :) To pak chodíme celá rodina ve spodním prádle :-)

Píšu to proto, aby jste si před koupí kamen domysleli, jak to asi bude vypadat. Kamna zásadně nedusíme, jsem ekologicky založen a z komínu nám jde převážně jen „nic“. Kamna Salerno se správným palivem krásně hoří a sklo zůstává čisté. To palivo je snad nejdůležitější věc, proto také ty dřevěné brikety. Čím výkonější kamna pořídíte, tím více budete bojovat s přetopením, dusením a čistotou skla.

Toliko zkušenost ajťáka z krbova-kamna.com


Re:Krb / Krbová kamna do dřevostavby

autor: Admin

Dobrý den pane Janovský,
děkuji za dotaz.

Ohraná písnička : pokud bych já měl dřevostavbu, zapojil bych si tam Salerno II nebo kachlový JAVUS II. Tento můj názor mi potvrdil i náš ajťák, který má v dřevostavbě Salerno a má s tím zajímavou zkušenost. ..... Doufám, že ji zde v dohledné době vloží.

Pokud Salerno/Javus ne, další alternativou jsou kamna Romotop EVORA, ALPERA, LAREDO , Haas+sohn Nordby, Madeira, PINEROLO, JOTUL F 162, 163, případně F 105. Nebo něco s akumulací – ABX Porto, TURKU 7 PLUS, a další.

Neuvažovali jste o peletových kamnech? Ty mi do dřevostaveb přijdou vhodnější, než kamna na dřevo, ale lidi u nás na to neslyší ..... Rozumím tomu, proč to tak je , ale ......

Petr vávra
krbova-kamna.com


Krb / Krbová kamna do dřevostavby

autor: Ji

Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o radu ohledně vhodné volby krbových kamen / krbu do dřevostavby s užitnou plochou 149m2, kde kamna budou v obyv.pokoji s kk o výměře 44m2. Bude zde i poměrně velký průchod (120cm posuvné dveře) na chodbu (odkud se jde do 2NP). Dřevostavba bude v „lepším“ nízkoenergetickém standardu (větší zateplení, trojskla).

Zejména z designového designu nám „vypadly“ tyto dvě varianty:
1) Krbová stavebnice H+S Arlberg nebo Adonis II
2) Krbová kamna H+S Nordby

U obou mám obavu z moc velkého nominální výkonu obou variant a přetápění obytné místnosti. U var. 1) je mi sympatická akumulační schopnost, která by mohla předejít přetápění.

Z předchozích diskuzí vím, že mi zřejmě doporučíte kamna Salerno II, ale ty se nám nelíbí designově.

Předem moc děkuji za radu,
Jiří Janovský.


Re:Re:Re:Výkon kamen

autor: Admin

Dobrý den, nejprve bych doporučil vyzkoušet to proudění.
S výkonem bych to moc nepřeháněl :
53m3 je při výšce stropu 2 metry 26m2 – to je místnost 5 x 5 metrů. Abyste se neuvařili, pokud tam budete topit na 6 kW ......
Pokud chcete kamna vyměnit za nová, zamyslel bych se nad kamny ve stylu Thorma Milano II, Bozen, BRIXEN apod. Případně – Haas+sohn Salerno II.

Petr vávra


Re:Salerno vs Ludwig

autor: Admin

Dobrý den, kamna Haas+Sohn Salerno II máme odzkoušena i v praxi – bez problémů vytopí většinu nově postavených domů ( tedy ne celé domy, ale místnosti, ve kterých jsou kamna umístěna – většinou se jedná o propojení kuchyň, obývák a jídelní kout). S kamny LUDWIG nemáme zas až tolik zkušeností. Co se týká kvality, je to v pohodě. Ale praktickou zkušenost zatím nemáme.

Petr vávra
www.krbova-kamna.com


Salerno vs Ludwig

autor: Lub.Ja

Dobrý den, chceme od vás kupovat krbová kamna s ext. přívodem vzduchu do domu s nízkou ztrátou (7kW). Doporučujete zejména Salerno II. Prosím o srovnání preferencí (kvalita, nevýhody) s kamny Ludwig nebo Ludwig II. Předem děkuji, zdraví LJ


Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.