Filtr:

 výrobků na stránku

Aktuality

Platby kartami

Nově lze v našem eshopu platit kartami MasterCard, Maestro, VISA a VISA Electron .

Našli jste nižší cenu?

Našli jste někde nižší cenu a přesto by jste rádi výrobek zakoupili u nás? Nezoufejte! Zkuste Vámi vybraný výrobek poptat u nás pomocí formuláře v Kontaktech.

Jak napojit kouřovod a jeho výběr

Kouřovody a jejich zapojení Zajímá Vás jak správně napojit kamna, který kouřovod s jakou délkou a pod jakým úhlem jej napojit? V tomto článku se Vám pokusíme některé nejasnosti objasnit a vysvětlit. Více ZDE

Výpis 8 produktů

  • Doporučujeme
  • Od nejlevnějšího
  • Od nejdražšího
  • Od A
  • Od Z


Výsledky hledání 'salerno' v našem diskuzním fóru:

napojení kamen na komín a CPV

autor: Zde.Ad

Dobrý den,
stavím dřevostavbu a jako sekundární zdroj vytápění mají sloužit krbová kamna. Prostor, který by měl být v přízemí kamny vytápěný je cca 130 m3. Do domu bude přes základovou desku přiveden CPV v délce 4,5 m bez kolen či jiných ohybů v přímém směru a průměr CPV by měl být 100 mm. Z Vašich předchozích odpovědí jsem pochopil, kam směřovat výběr kamen, takže teď zvažuji mezi modely H+S Salerno II (zadní napojení CPV průměr 100 mm) a Romotop Evora nebo Laredo (oba spodní napojení CPV průměr 120 mm). Rád bych se tedy zeptal jestli je možné na takto připravený CPV napojit oboje kamna nebo jestli to bude u některých z nich problém, ať už z pohledu technologie napojení nebo snížení účinnosti CPV. Také bych se rád zeptal, jestli je možné napojit oboje kamna do komína, který bude mít připravené napojení na kouřovod o průměru 150 mm (lze použít třeba k modelu Salerno nějakou redukci) nebo jestli musí být průměr kouřovodu stejný jak na kamnech, tak i na komínu? A poslední dotaz se týká toho, jestli je nějak daná (např. normou, běžná praxe, účinnost atd.) výška napojení kouřovodu do komína, pokud je kouřovod napojen na kamna horním vývodem?
Děkuji.

S pozdravem
Zdeněk Adamec


Re:Kamna Gemma či Dorella

autor: Admin

Dobrý den, jedná se o hodně podobná kamna. Model Gemma je novější – na rozdíl od Dorella mají regulátor sekundárního vzduchu. A dvířka ohniště a popelníku vcelku. Já osobně bych zvolil novější model.

73m3 je strašně málo pro provoz krbových kamen. Zkuste se podívat na kamna Haas+Sohn Salerno II nebo jejich kachlovou variantu JAVUS II – s výkonem 2-4 kW. Pro malou místnost určitě vhodnější.

https://www.krbova-kamna.com/hledani?hltex=salerno

V případě dalších dotazů nebo nejasností, napište.
Petr vávra
www.krbova-kamna.com


Re:Krbová kamna do dřevostavby

autor: Admin

Dobrý den, děkuji za dotaz.

S kamny do dřevostavby je všeobecně problém. Místnost. kde budou kamna stát se bude přehřívat.
Pokud bych si kupoval kamna k sobě domů, zvolil bych Haas+sohn Salerno II, případnou kachlovou variantu JAVUS II ( s výkonem 2-4 kW):

https://www.krbova-kamna.com/hledani?hltex=salerno

Pokud Vám uvedená kamna nevyhovují – designem, cenou apod, jako další variantu bych uvedl Romotop Evora, Alpera, Laredo apod.
Haas+sohn Nordby, Madeira
A jako další jsou kamna ABX s indexem 4 nebo 5 ( jmenovitý výkon 5 kW) .
CPV určitě ano.
Vzdálenost od hořlavé stěny dle normy je minimálně 20 cm
Můžete dát trubkou rovně do komína.
Vzhledem k závažnosti problematiky bych doporučil zapojení kamen svěřit odborné firmě v místě realizace.

V případě dalších dotazů, napište.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Petr Vávra


Re:Krbová kamna do malého domku

autor: Admin

Dobrý den,
90m3 je opravdu malý prostor. Doporučil bych raději kamna Salerno II / Javus II
https://www.krbova-kamna.com/hledani?hltex=salerno

Krbová kamna všeobecně je nutno provozovat na horní výkonové hranici.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Petr Vávra
Vávra kamna s.r.o.


Re:Dotaz na krbová kamna do zimní zahrady

autor: Admin

Dobrý den,
omlouvám se za prodlení s odpovědí.

Upřímně : s vytápěním zimní zahrady nemáme žádnou zkušenost – stejně jako s případnou vlhkostí uvnitř zahrady.
40 m2 je cca 100 m3. Napadají mne litinová kamna s plotnou – zkuste Jotul F 602 N. možná jotul F 3 TD. Ty 602 bych tam viděl reálně.
https://www.krbova-kamna.com/jotul-f-602-n-gd-bp-cerny-lak-p.html

Do pokoje 60 m2 – tzn 150 m3 k provozu, jak píšete : něco malého . Haas+Sohn SALERNO II
https://www.krbova-kamna.com/hledani?hltex=salerno+II

Nebo potom Romotop Evora, Laredo, včetně akumulačních provedení. Případně ABX s indexem 4 nebo 5.

Nevím, jaké jsou Vaše představy o designu a ceně.
V případě dalších dotazů, napište.
S pozdravem a přáním hezkého dne

Petr Vávra
Vávra kamna s.r.o


Re:Výběr kamen

autor: Admin

Dobrý den.
Volba kamen jako takových je na uživateli. Všeobecně: u nemovitostí s průměrnou tepelnou ztrátou se bere orientačně 1 kW výkonu na 20m3 vytápěného prostoru – při venkovní teplotě mínus 15°C.
Uměl bych si tam představit třeba Haas+sohn Salerno II nebo kachlovou variantu JAVUS. Spíše se Vám bude asi líbit něco ve stylu Haas+sohn MADEIRA nebo NORDBY. To by mohli být favorité. A dále potom něco od Romotopu – Evora, Alpera, Laredo . Nebo něco od ABX s indexem 4 nebo 5 ( jmenovitý výkon 5 kW)

Oplach skla mají všechna kamna – sklo oplachuje sekundární vzduch – to je vzduchu, kterým řídíte intenzitu topení ( výkon). Pokud tedy koupíte kamna s velkým výkonem, budete snižovat množství vzduchu a tím i oplach nebude optimální. Akumulace je také řešením – cca polovina výkonu půjde do akumulace, tím se teplo rozloží v čase. Pokud s topením v krbových kamnech nemáte žádnou zkušenost, zvážil bych variantu koupě levných kamen - třeba s výkonem 5-7 kW a po zateplení objektu je vyměnit za definitivní řešení. Na levných krbovkách si vyzkoušíte, jak to celé funguje a kolik tepla pro Vás bude optimální, aby se místnost nepřehřívala. Ale je to na Vás.

Pokud Vám budu poct být nápomocen, neváhejte napsat.

Petr vávra
krbova-kamna.com


Krbova kamna do pasivni drevostavby

autor: Pet.Ho

Dobry den,

jak to tak byva nechceme se vzdat pohledu do hořícího ohne, asi pozůstatek z dob, kdy jsme byli lovci:o) Ale stavitel nas od kamen odrazuje, stavba je nepotrebuje (TC+teplovodni podlahovka). Jedna se o crawl-space, takze jsem také zavrhli kvůli velke hmotnosti krbovou vlozku s akumulacni obestavbou (BeF, Flamen atp.). A také kvůli nakladum, preci jen se bavime i s kominem o 100–110 tis. Kc.

Hlavni obyvaci část domu bude mit cc 150m3 + hala (lze otevřít přes velke soupacky), tepelnou ztratu objektu ještě neznam, jsme teprve ve fazi projektu. Kvuli designu nechceme kamma Salerno od H&S, ktera by podle vseho vyhovela pozadavku na maly vykon, libi se nam Aledo a Laredo od Romotopu, ale bojime se pretopeni. Vim, ze skrtit kamna je spatne, kvůli neekologickému spalovani a spineni skla. Zavrhli jsme i peletkova kamna – trysk není plapolani, navíc i po inovacích mají obvykle male proskleni.

Existuje vůbec nejaky výrobek, který by vyhovoval vykonem a designem, resp. pomůžou akumulacni prstence u Laredo vykon snížit na přijatelnou uroven? Nechceme se při kazdem zatapeni svlekat do spodního pradla…

Dekuji předem za odpoved,

Petr Holinsky


Re:Jotul F 105 CB LL

autor: Kolek

Dobrý den, máme taky dřevostavbu ve standartu blížícím se pasivnímu domu, bungalov. Jen s rozdílem, že máme obyvákokuchyň 105m3. Máme zde kamna Salerno v první verzi. O kvalitě Jotulu nepochybuji, stejně tak jsem spokojen s těmi Salerny. Topíme výhradně briketama „s dírkou“, ty se nejvíce osvědčily. Jen je třeba Vás připravit na to, že se prostor v moderní dřevostavbě rychle přetopí.

Když byly nyní ty déle trvající mrazy –10 st C, tak i při pootevřeném okně jsme měli v domě krásných 27 stupní. Máme také široký průchod k pokojům a přímo naproti je klimatizace, na které zapínám ventilátor, který žene teplý vzduch od kamen dále k pokojům. Mohu Vám říct, že nejdéle jsme vydrželi topit den a půl v kuse :) To pak chodíme celá rodina ve spodním prádle :-)

Píšu to proto, aby jste si před koupí kamen domysleli, jak to asi bude vypadat. Kamna zásadně nedusíme, jsem ekologicky založen a z komínu nám jde převážně jen „nic“. Kamna Salerno se správným palivem krásně hoří a sklo zůstává čisté. To palivo je snad nejdůležitější věc, proto také ty dřevěné brikety. Čím výkonější kamna pořídíte, tím více budete bojovat s přetopením, dusením a čistotou skla.

Toliko zkušenost ajťáka z krbova-kamna.com


Re:Krb / Krbová kamna do dřevostavby

autor: Admin

Dobrý den pane Janovský,
děkuji za dotaz.

Ohraná písnička : pokud bych já měl dřevostavbu, zapojil bych si tam Salerno II nebo kachlový JAVUS II. Tento můj názor mi potvrdil i náš ajťák, který má v dřevostavbě Salerno a má s tím zajímavou zkušenost. ..... Doufám, že ji zde v dohledné době vloží.

Pokud Salerno/Javus ne, další alternativou jsou kamna Romotop EVORA, ALPERA, LAREDO , Haas+sohn Nordby, Madeira, PINEROLO, JOTUL F 162, 163, případně F 105. Nebo něco s akumulací – ABX Porto, TURKU 7 PLUS, a další.

Neuvažovali jste o peletových kamnech? Ty mi do dřevostaveb přijdou vhodnější, než kamna na dřevo, ale lidi u nás na to neslyší ..... Rozumím tomu, proč to tak je , ale ......

Petr vávra
krbova-kamna.com


Krb / Krbová kamna do dřevostavby

autor: Ji

Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o radu ohledně vhodné volby krbových kamen / krbu do dřevostavby s užitnou plochou 149m2, kde kamna budou v obyv.pokoji s kk o výměře 44m2. Bude zde i poměrně velký průchod (120cm posuvné dveře) na chodbu (odkud se jde do 2NP). Dřevostavba bude v „lepším“ nízkoenergetickém standardu (větší zateplení, trojskla).

Zejména z designového designu nám „vypadly“ tyto dvě varianty:
1) Krbová stavebnice H+S Arlberg nebo Adonis II
2) Krbová kamna H+S Nordby

U obou mám obavu z moc velkého nominální výkonu obou variant a přetápění obytné místnosti. U var. 1) je mi sympatická akumulační schopnost, která by mohla předejít přetápění.

Z předchozích diskuzí vím, že mi zřejmě doporučíte kamna Salerno II, ale ty se nám nelíbí designově.

Předem moc děkuji za radu,
Jiří Janovský.


Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.