Haas+Sohn vychlazovací smyčka Werfen 9, Matera

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Dostupnost: Na dotaz

Naše cena: 5 499 Kč včetně DPH

Výrobce: Haas+Sohn, Kód výrobku: 0419018155018

Haas+Sohn vychlazovací smyčka ke kamnům Haas+Sohn Werfen 9 s výměníkem a Matera s výměníkem.

Chladící smyčka(někdy označována jako dochlazovací smyčka) zabezpečuje okruh proti přehřátí v případě výpadku čerpadla ( elektrického proudu). Smyčkou začne proudit voda a tím vychladí výměník, aby nedošlo k jeho přehřátí a případné explozi. Podmínkou použití vychlazovací smyčky je napojení na vodovodní řád ( který není závislý na elektrickém proudu). Pokud nechcete smyčku použít ( nebo kamna nemají přípravu pro její použití), okruh může zabezpečit topenář jiným způsobem, ale ta smyčka je asi nejjednodušší.

O Haas+Sohn vychlazovací smyčka Werfen 9, Matera zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Haas+Sohn vychlazovací smyčka Werfen 9, Matera' v našem diskuzním fóru:

Re: Kamna Haas+Sohn s vým. - topení při výpadku proudu

autor: Kam.Ob

Dobrý den,

krbová kamna Haas+Sohn Boras s výměníkem ani Haas+Sohn Trino s výměníkem nemají odnímatelný výměník. Nelze je tedy provozovat bez napojení na radiátory. Vychlazovací smyčku k těmto kamnům výrobce nenabízí. Možnost jejího dokoupení je např. u krbových kamen Haas+Sohn Grand Max Plus 11 s výměníkem, Nivala s výměníkem - výkon do výměníku je však 11.1kW nebo kachlových kamen Haas+Sohn Treviso s výměníkem - výkon do výměníku 5.7kW. Případně modely kachlových kamen HAAS+SOHN EBOLI a EMPOLI.
Zabezpečení proti výpadku elektrického proudu je nutno vyřešit jiným způsobem (záložní zdroj, třícestný ventil,...). Nejvhodnější řešení Vám navrhne odborná topenářská firma, která musí kamna s výměníkem zapojovat.
Pokud bych se měla vyjádřit k výhodám, za přednost u kamen Haas+Sohn Trino s výměníkem s označením AL (http://www.krbova-kamna.com/haassohn-trino-al-s-vymenikem-kachle-terakota-p.html) považuji právě přívod externího vzduchu. Ten je přiváděn zvenčí. V místnosti, ve které jsou kamna umístěna není nutné tedy tak často větrat. Přívod však nesmí být delší než 5m, přičemž každé koleno zkracuje tuto vzdálenost o 1m. Tato kamna navíc splňují podmínky provozu od roku 2018.
Rohová kamna s výměníkem s podobnými parametry Vám bohužel neumím nabídnout.
V případě, že jsou u vás výpadky elektrického proudu časté a dlouhé, zcela jednoznačně doporučuji koupit krbová kamna bez výměníku.
V případě dalších dotazů nás, prosím, opět kontaktujte.

Přeji pěkný den


Dagmar Figallová
obchodní asistentka


Re: Vychlazovací smyčka u kamen Haas

autor: Kam.Ob

Dobrý den,

jak jsem Vás již telefonicky informovala, krbová kamna Haas+Sohn Trino s výměníkem nemají vyměnitelný výměník ani možnost dokoupení vychlazovací smyčky. Krbová kamna Haas+Sohn Grand Max s výměníkem mají vyměnitelný výměník, lze je po nainstalování zaslepovací sady (cena 1.840,-Kč) a vyjmutí výměníku provozovat bez napojení na radiátory. Ani k těmto kamnům však nelze dokoupit vychlazovací smyčku. Proti výpadku el. proudu je nutné je zabezpečit jiným způsobem. Rozlišujte prosím mezi modely krbových kamen HAAS+SOHN GRAND MAX a GRAND MAX PLUS
V případě dalších dotazů nás, prosím, opět kontaktujte.

Přeji pěkný den


Dagmar Figallová
obchodní asistentka


Re: Kachlová kamna Eboli AL

autor: Kam.Ob

Dobrý den,

kachlová kamna Haas+Sohn Eboli AL s výměníkem a vychlazovací smyčkou jsou novinkou výrobce Haas+Sohn. Měla by být k dispozici kolem 10.5.2013. V případě Vašeho zájmu doporučuji zaslat objednávku co nejdříve.
Technický list kamen Haas+Sohn Eboli AL s výměníkem a vychlazovací smyčkou bohužel ještě není k dispozici. Doporučuji, abyste si otevřeli technický list kamen Haas+Sohn Eboli s výměníkem, jejichž parametry (samozřejmě až na vychlazovací smyčku a externí přívod vzduchu) jsou shodné.
Vychlazovací smyčka je umístěna uvnitř kamen. Jímku pro termostatické čidlo kamna mají. Topeniště je široké 32,5cm. Doporučila bych tedy polena o délce cca 25cm. Kamna mají unikátní čištění výměníku (snadné a čisté), jedná se o unikátní systém komfortního čištění výměníku.
V případě dalších dotazů nás, prosím, opět kontaktujte.

Přeji pěkný den

Dagmar Figallová
obchodní asistentka
www.krbova-kamna.com


Re: Krbová vložka NOVARA 17 s výměníkem - materiál

autor: Admin

Dobrý den,

krbová vložka Haas+Sohn Novara 17 s výměníkem má dvojnásobnou ochranu teplovodního výměníku (součást dodávky):
1. vychlazovací smyčka
2 automatická klapka, kterou zmiňujete - při výpadku el. proudu dojde v momentě, kdy voda ve výměníku dostáhne 95°C, k uzavření přívodu primárního vzduchu do spalovací komory pomocí speciální termostatické kapilární klapky, čímž je znemožněno hoření.
Síla použitého materiálu je u výměníku a veškerých ploch, které přijdou do styku s plamenem 5mm, vnější plášť má sílu plechu 2mm.
Materiál pro obestavbu můžete použít izolační desky ( Superizol apod) nebo akumulační - šamoty a pod.

V případě dalších dotazů nás, prosím, opět kontaktujte.
Dagmar Figallová
www.krbova-kamna.com


Re: Krbová kamna

autor: Admin

Dobrý den,
při výběru krbových kamen s výměníkem bych Vám doporučila, abyste nejpve kontaktovala tepenářskou firmu v místě Vašeho bydlište, která by Vám měla vypočítat, jak velký výkon do vody a také do prostoru potřebujete. Není rozhodující pouze vytápěný prostor, ale i celkový výkon všech radiátorů, tepelné ztráty,... . Kamna mají vždy výkon regulovatelný od minima po maximum, ale z hlediskaúčinnosti, čistoty spalování, čistoty skla, životnosti,.. je vhodné provozovat je na výkon jmenovitý.
Vámi vybraná kamna českých výrobců - Romotop, ABX a Haas+Sohn - mohu bez problémů doporučit, patří mezi kvalitní a prověřené značky. Zajištěn je samozřejmě záruční i pozáruční servis. Veškeré dostupné parametry se snažíme uvádět na našich webových stránkách (technický list, popis).
Za výhodu považuji např. vyměnitelný výměník, který ale mají pouze některá kamna značky Haas+Sohn (mimo jiné i Grand Max Plus 11). Pokud zvolíte kamna bez vyměnitelného výměníku, nelze je bez napojení na teplovodní okruh provozovat, trvale by se poškodila.
Externí přívod vzduchu (mají jej všechna Vámi vybraná kamna) je rovněž přínosem, pokud jej můžete využít. Vzduch je přiváděn zvenčí a není nutné tak často větrat. Jeho délka by však neměla přesáhnout 5m a každé koleno tuto vzdálenost zkracuje o 1 metr.
Terciální spalování mají z Vámi uvedených kamen pouze kamna Haas+Sohn Grand Max Plus 11 a ABX Grunt s výměníkem. Jedná se o vzduch, který nelze regulovat. Kamna jej nasávají na základě podtahu.
Automatickou regulaci mají kamna Haas+Sohn Grand Max PLus 11 a ABX Karelie s výměníkem 10kW, u kamen Romotop Granada 01 je možnost ji dokoupit.
Vychlazovací smyčka není součástí dodávky a ke kamnům Haas+Sohn Grand Max Plus 11 a Romotop Granada 01 ji lze dokoupit.
V případě dalších dotazů nás, opět kontaktujte.

Přeji pěkný den


Dagmar Figallová
obchodní asistentka
www.krbova-kamna.com


Re: Haas+sohn Treviso s výměníkem - informace

autor: Admin

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.

Kachlová kamna Haas+sohn Treviso se vyrábějí pouze v provedení na bílém soklu. JEdná se o ocelový sokl potažený omítkou a natřený na bílo - není problém svépomocí přetřít na jakoukoli barvu. Provedení s výměníkem má pouze horní vývod. Zadní vývod je možno použít u provedení bez výměníku. U kamen bez výměníku můžete použít koleno, které ohne horní vývod dozadu pod horní deskou. U kamen s výměníkem je právě v tomto prostoru teplovodní výměník.
Pro přesné informace o výkonu naleznete v technickém listu u výrobku.

Kamna Treviso mají přípravu pro vložení vychlazovací smyčky - smyčku je potřeba dokoupit. Teploměr na spaliny není součástí, ale mohu vám jej nabdnout zdarma. Stejně tak nejsou součástí dodávky kouřovody - ty naleznete v sekci - příslušenství - kouřovody 150 mm.

Prodejní cena je uvedena u výrobku . Je to cena včetně 20% DPH a včetně dopravy kamkoli po ČR.

Přeji hezký den

Petr Vávra


Re: Haas+Sohn -Grand Max Plus 11 s výměníkem

autor: admin

Dobrý den, hrdlo pro přívod je u krbových kamen HAAS+SOHN součástí dodávky. V případě 3metrového přívodu vzduchu nemusí být ventilátor. Vychlazovací smyčka není součástí dodávky. Naleznete ji v sekci příslušenství k HAAS+SOHN - cena je 2.028,- kč. Se zapojením si topenář bez problémů poradí. Petr Vávra


Re: Krbová kamna Haas+sohn Odense - vychlazovací smyčk

autor: admin

Dobrý den, bohužel uvedená kamna nemají přípravu pro vložení vychlazovací
smyčky. A zásah svépomocí bych důrazně nedoporučil.
Zabezpečení ( stejně jako instalaci) okruhu by měl provést topenář -
třícetným ventilem nebo záložním zdrojem.

Nebo vyberte kamna, která mají možnost vložení vychlazovací smyčky.

Přeji hezký den


Petr Vávra


Krbová kamna Haas+sohn Odense - vychlazovací smyčk

autor: Vas dotaz

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je možné upravit výměník od krb. kamen ODENSE tak, aby do něj šla vložit vychlazovací smyčka.
Jak nejlépe kamna chránit při výpadku el. k čerpadlu?


Re: Grand Max plus 11 s výměníkem

autor: admin

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.

Krbová kamna s výměníkem Haas+sohn GRAND MAX PLUS 11 mají přípravu pro vložení vychlazovací smyčky. Tato smyčka se objednává zvlášť - naleznete ji v sekci "Příslušenství k Haas+sohn".
V případě dalších dotazů, napište.
Petr vávra


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba prodejny: Po - Čt 8:30 - 15:00
Pá zavřeno, eshop v provozu

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.