Thorma Cadiz

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Tento produkt má varianty (vyberte kliknutím níže) :

Výrobce: Thorma, Kód výrobku: 07074

Krbová kamna Thorma Cadiz v provedení černý plech + keramika nebo kámen mají jmenovitý výkon 7.5 kW, regulovatelný v rozmezí 3.8 až 11.2 kW a jsou schopna vytopit prostor o objemu 98 až 190 m3.

Jedná se o dvouplášťová ocelová kamna, ohniště je vyloženo šamotem, rošt je litinový, popelník je za dvířky. Účinnost je 80% pro dřevo a 74% brikety. Teplota spalin na výstupu : dřevo 271°C, hnědouhelné brikety 309°C. Ohniště má lichoběžníkový tvar: vepředu u skla šířka 30cm, vzadu 23cm, hloubka 31cm, výška 45cm. Rozměr přikládacího otvoru je 314×414 mm. Velikost prosklení: výška 49 cm, šířka 41 cm (po skle).

Požadovaný tah komínu je 12Pa.

Použitelné palivo: dřevo, dřevní brikety a hnědouhelné brikety.

K těmto krbovým kamnům je možno dokoupit akumulační tvarovky jednak na boky – pod plášť kamen (cena sady na oba boky je 3.050,–kč) a nad ohniště (cena 2ks prstenců je 2×1.330,–kč). Tím budou kamna mít akumulační schopnost – doba sálání tvarovek až 8 hodin.

Pro napojení zadního vývodu je nutné doobjednat ostré koleno 540,–Kč, které najdete v sekci příslušenství ke kamnům THORMA.

Je možno objednat v provedení pomerančová ( na hlavním obrázku), slonová kost, nebo kámen serpentino.

O Thorma Cadiz zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Thorma Cadiz' v našem diskuzním fóru:

Re: kamna do jurty?

autor: Admin

Dobrý den Honzo, čekal jsem s odpovění doufaje v to, že tu napíše někdo , kdo má s vytápěním jurty zkušenost. Bohužel nestalo se - zatím. Jako zdroj tepla bych si uměl představit sálavá kamna - vysoká - něco ve stylu ABX PORTO, TURKU PLUS, Thorma DELIA, Cadiz, Atika, Romotop LUGO AKUM apod. Opravdu těžký dotaz pro někoho, kdo jurtu viděl pouze na obrázku ..... Máte informace od někoho, kdo už v jurtě bydlí ? Já si to upřímně moc nedovedu představit .....

Petr vávra


Re: pomoc s výběrem

autor: Admin

Dobrý den, no zapeklitý dotaz.

Výběr konkétního modelu krbových kamen je na Vás - do toho Vám já zasahovat nechci - vybírejte kamna s menším výkonem (do 5 kW )- tedy modely od ABX s indexem 4 nebo 5 v názvu.
Vybírejte dle designu výkonu a ceny.
Pokud se týká vztahu krbových kamen ke komínu. Záleží, jaký plánujete komín. V případě , že budete stavět tzv. americký, nebo ztracený komín ( kouřovod s funkcí komína), potřebujete kamna s vyjímatelnými deflektory - tak, aby Vám při čištění komína saze propadly až na rošt. Pokud budete mít fasádní komín, předpokládám horní vývod z kamen, koleno a přes zeď ven do třísložkového komínového systému - v tomto případě udělejte prostup zdí ve výšce třeba 160 cm. Pokud byste zvažovali kamna s možností akumulace - Thorma SEVILLA, CADIZ, ATIKA, ABX PORTO, TURKU, ROMOTOP LUGO AKUM, AVORA AKUM, bude potřeba kouřovod výše.

Pro kamna BERGAMO MINI, případně ABX s indexem 4 nebo 5 stačí výška kouřovodu 150 cm.

V případě dalších dotazů, napište.

Petr Vávra
www.krbova-kamna.com


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.