Horse Flame HFB 517 Regis s výměníkem

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Výrobce: Horse Flame, Kód výrobku: 08877

Litinová krbová kamna Horse Flame HFB 517 – Regis s výměníkem mají celkový jmenovitý výkon 8.5 kW z toho 4.4 kW do vody, 4.1 kW do místnosti, dosahují účinnosti 77.7%. Kamna mají sekundární spalování pro vyšší efektivitu. Objem výměníku 11 l.

Spalovací komoru tvoří teplovodní výměník vyrobený z kotlové oceli. Otočný rošt je litinový. Dvířka a vnější plášť je litinový.

Rozměry ohniště: šířka 310 mm, výška 265 mm, hloubka 300mm
Do kamen lze přikládat polena o délce 25 cm.

Provedení – černý lak.

Provedení smalt je pouze na objednávku s přirážkou 30% ceny. Barvy smaltu: černá, zelená, modrá.

O Horse Flame HFB 517 Regis s výměníkem zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Horse Flame HFB 517 Regis s výměníkem' v našem diskuzním fóru:

Re: HORSE FLAME HFB 517 Regis - spalování uhlí

autor: Pet.Ma

Dobrý den
Dřevo a hnědouhelné brikety lze spalovat čistě (bez viditelného kouře) i v kamnech krbových. Na spalování uhlí doporučuji na základě dlouholetých zkušeností kamna, která mají hluboké nejlépe „šachtové ohniště“. Uhlí (např. hn. uhlí ořech 1) se 1× denně vsype a zapálí nahoře. Po důkladném rozhoření a seřízení na požadovaný výkon dosáhnete dlouhého bezobslužného provozu kamen.
Výhodou odhořívání uhlí shora, je nekouřivý mnohahodinový bezobslužný provoz, komín a kouřovod stačí čistit 1× ročně (při celosezónním provozu) sklo kamen se zanáší minimálně (nebudete muset skoro vůbec čistit) Obsluhu kamen stačí provést většinou jen 1× denně (vynesete popel, naložíte a zapálíte) při užití násypného uhláku dosáhnete paradoxně vyšší čistoty v domácnosti, než při "přikládání " jakéhokoliv jiného paliva atd. Podrobněji viz.
'Odkaz'
Vhodnými modely jsou kamna jež mají šachtu (nebo aspoň hlubší ohniště, ne ploché)a alespoň primární a sekundární vzduch. Pár modelů je i se sklem. Chcete-li kamna s výměníkem, hledal bych něco takového:
'Odkaz' . html
Nevím zda se dá sehnat u nás. Vyrábí se i bez výměníku. Bez výměníku je mimochodem výběr kamen větší.
Kamna s hlubším ohništěm samozřejmě umí i dřevo brikety, nejen uhlí.


Re: HORSE FLAME HFB 517 Regis - spalování uhlí

autor: mil.No

Než se rozhodnete topit uhlím, tak doporučuji si zjistit co nejvíce informací o této surovině. Hlavně tedy na kolik uhlí vyjde atd… Na stránce 'Odkaz' píší zajímavé informace a informují o aktuální ceně uhlí.


Re: HORSE FLAME HFB 517 Regis s výměníkem

autor: admin

Dobrý den, kamna HORSE FLAME je možno objednat v provedení černý, zelený nebo modrý smalt. Příplatek cca 30% z ceny.

Dovážejí se pouze na základě objednávky od zákazníka - bohužel v tuto chvíli není jisté dodání - možná únor - březen 2011. Závisí to od toho, jak rychle se bude prodávat.
V případě zájmu doporučuji objednat s předstihem.
Petr vávraRe: HORSE FLAME HFB 517 Regis - spalování uhlí

autor: admin

Dobrý den,
děkujeme za zájem o naše služby.
Litinová kamna HORSE FLAME HFB 517 Regis s výměníkem jsou určena pouze pro spalování dřeva.
Pro spalování více druhů paliva, tedy i uhlí jsou např. určeny Olymberyl OBFW 243 Olivie s výměníkem, OBFW 443 Aidan.
Minimální tah komínu by měl být 10-12Pa.

Budete-li mít další dotaz, neváhejte nás kontaktovat.
Přeji příjemný den


Jana Jedináková
obchodní asistentka


HORSE FLAME HFB 517 Regis - spalování uhlí

autor: Vas dotaz

Dobrý den potřebuji koupit taková nebo podobná kamna,ale chci v nich příležitostně tedy hlavně v noci topit uhlím nebo uhelnýmy briketamy.Nikde neuvádíte tento důležitý fakt zda jsou tato kamna stavěna i na spalování uhlí a jaký je nutný minimální komínoví tah.


Re: HORSE FLAME HFB 517 Regis s výměníkem

autor: admin

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.
Bohužel na uvedený dotaz neumím odpovědět.
Doporučuji konzultovat s topenářem.
Petr Vávra


HORSE FLAME HFB 517 Regis s výměníkem

autor: zapeter

Dobrý den, uvažuji o pořízení litinových krbových kamen s výměníkem HFB 517 k vytápění malého rodiného domu s podkrovým ( celkem asi 220m3 ). V přízemí mám podlahové topení, v podkroví 4ks. deskový radiator. Prosím jak je to s výkonem výměníku na 1 m2 podlahového topení. Popřípadě nabídněte jiný tip litinových krbových kamen


Re: Krbová kamna s výměníkem Horse Flame HFB 517 Regis

autor: admin

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.
Krbová kamna Horse Flame se vyrábějí v Číně. S náhradními díly zatím problém nejsou. ( ani se jich zatím moc nepotřebovalo.....) Záruka je 2 roky na výrobek, 12 let na vnější plášť. Záruka se neztahuje na špatně nainstalovaná kamna, používání nedovoleného paliva, mechanické poškození a další chyby uživatele. Napojení výměníku je 1". Příslušenství doporučuji konzultovat s topenářem dle místních dispozic. Není možno provozovat bez zapojeného výměníku.

Dovozce kamen FIRE s výměníkem garantuje u znažky FIRE 1 sezonu možnost provozovat bez zapojení výměníku ( výměník slouží jako deflektor).

V případě dalších dotazů, napište.

Přeji hezký den


Petr Vávra


Krbová kamna s výměníkem Horse Flame HFB 517 Regis

autor: Vas dotaz

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, kde se vyrábí tato kamna. Jak rychle jste schopni dodat náhradní díly. Na co se vztahují a na co se nevztahují záruční podmínky? Jak velké jsou příruby pro připojení do systému stávajícího vytápění? Jaké byste doporučily příslušenství k tepelnému výměníku těchto kamen (čerpadlo, pojistné ventily, atd...). Je možné připojit kamna dočasně bez výměníku. Chci realizovat napojení až potopné sezoně. Předem děkuji. S pozdravem


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.