Vysočanka SaM

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Tento produkt má varianty (vyberte kliknutím níže) :

Výrobce: Vysočanka, Kód výrobku: 09550

Krbová kamna s kachlovým obkladem SaM jsou zvláště vhodná pro vytápění obytných i pracovních místností. Jmenovitý výkon je 6 kW, s varnou plochou 0.06m2. Kamna jsou konstruována na spalování dřeva a dřevěných briket. Průměrná teplota spalin 284°C, průměrná účinnost 77.5%.

Vyrábí se ve variantě se zadním a na přání s bočním vývodem. Vzor kachlí kazeta a richman.

Kamna jsou způsobilá periodického provozu. Dobrá funkce je podmíněna předepsanou montáží, správnou obsluhou a provozním tahem komínu minimálně 12 Pa.

Rozměry ohniště : šířka 18cm, výška 27cm, hloubka 28 cm.
Palivo: dřevo, dřevní brikety.

Drobné nepřesnosti ve velikosti, pravoúhlosti a rovinnosti ploch, rozdíly v odstínu a efektech glazury, jsou nedílnou součásti tohoto keramického výrobku. Výskyt drobných vlasových trhlin v glazuře je přípustný a není považován za vadu.

O Vysočanka SaM zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Vysočanka SaM ' v našem diskuzním fóru:

Re: Kachlová krbová kamna

autor: Pet.Ma

Dobrý den
Je-li chata zvláště zděná a vytápěná jen víkendově, pak „nárazově, okamžitě“ ji na přijatelnou teplotu „nevytopí "ihned“ žádný tepelný zdroj , i v případě kamen jež jsou „výkonným zdrojem tepla“ to bude minimálně několik hodin trvat.


Kachlová kamna(klasická ) mají při vytápění v průměru nižší povrchovou teplotu pláště kachlí, proto se na co „nejrychlejší nastartování teploty“ a na jarní a podzimní přitápění kdy by nebylo vždy efektivní roztápět kachlová kamna dříve užívala kamna „stáložárná nebo násypná“ plechová (plech+šamot) nebo litinová, která byla schopna v případě potřeby zajistit rychlý náběh teploty a při užití uhelných paliv (hn. uh. brikety hn. uhlí atd.) byla i velice výkonným zdrojem, stávala většinou vedle kachláků nebo z druhé strany ve druhé místnosti.
V případě kachláků je na rychlejší vytopení výhodou mají-li velké varné litinové plotny jež dobře a hlavně rychleji intenzivněji předávají teplo.
Takovým možná dobrým kompromisem mezi kamny čistě kachlovými a krbovými (násypnými stáložárnými) mohou být „přenosná kachlová kamna vybavená šachtou“ jaké vyrábí např. „vysočanka“
'Odkaz'
Jako primární záruční palivo v návodu uvádí dřevo, jako pozáruční palivo se připouští hnědé uhlí, což je výhoda a je možné topit i násypným způsobem (šachta se naplní hn. uhlím a zapálí shora) čímž kamna mohou pracovat dlouhou dobu bez přikládky a postupně např. přez noc prostor vytemperovat, rovněž lze užít i hn. uhelné brikety, jež klasicky přiložíte v požadovaném množství spolu se dřevem a po odhoření na žhavé se přivře přívod vzduchu a kamna budou taktéž dlouho temperovat sama. Vedle kamen kachlových je rovněž (pro rychlejší náběh teploty) možné užít i jiná „kovová“ násypná kamna jako např. 'Odkaz' atd. Při volbě jakýchkoliv kamen je ještě podstatné určit si jejich výkon, který v případě nevytápěné chaty může být o něco vyšší.


Re: Sporák na pevná paliva

autor: Admin

Dobrý den paní Konečná.
Když jse mse zamyslel nad Vaším dotazem a požadavkem, došel jse mk závěru, že Vám není moc co jiného nabídnout.
Pokud chcete kachlový sporák, tak buď zvolíte sporák Vysočanka, nebo si necháte postavit indoviduální topidlo. Cena za indoviduálně stavěný sporák bude někde jinde, ale na oplátku dostanete možnost vybrat si z více možností - jednoduchá, nedo dvojitá trouba, možnost vytápění šamotovými tahy apod.
Pokud Vám jde o základní sporák, mohu nabídnout levnější variantu - ne kachlový, ale smaltovaný - například of firmy KVS Ekodivize.
Já osobně bych zůstal u Vysočanky .....
Petr Vávra
www.krbova-kamna.com


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.