Vysočanka Kemas 8kW - černá kostra, hladké kachle

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Tento produkt má varianty (vyberte kliknutím níže) :

Výrobce: Vysočanka, Kód výrobku: 09916.9

Stáložárná krbová kamna s kachlovým obkladem Vysočanka Kemas 8 kW mají jmenovitý výkon 8kW jsou zvláště vhodná pro vytápění obytných, pracovních místností, pro ohřev potravin a tekutin. Varná plotna 0.17 m2. Průměrná účinnost 72 %.Průměrná teplota spalin 287°C. Minimální tah komína 15 Pa.

Jsou napojitelná ze zadní strany, na přání se vyrábí i s bočním vývodem.

Vyrábí se s hladkými nebo vzorkovými kachlemi.

Povrchová úprava kovových částí – stříkaná černá nebo nikl. Možnost výběru dvířek – litinová,železná nebo prosklenná – viz varianty níže

Předností těchto kamen je hluboký spalovací prostor, malá spotřeba a dlouhá doba výhřevnosti.

Rozměry topeniště: šířka 200 mm, hloubka 260 mm, výška od roštu ke spodní straně dvířek 350 mm

Kamna jsou konstruována na spalování dřeva a hnědého uhlí.

O Vysočanka Kemas 8kW - černá kostra, hladké kachle zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Vysočanka Kemas 8kW - černá kostra, hladké kachle' v našem diskuzním fóru:

Re: Kachlová krbová kamna

autor: Pet.Ma

Dobrý den
Je-li chata zvláště zděná a vytápěná jen víkendově, pak „nárazově, okamžitě“ ji na přijatelnou teplotu „nevytopí "ihned“ žádný tepelný zdroj , i v případě kamen jež jsou „výkonným zdrojem tepla“ to bude minimálně několik hodin trvat.


Kachlová kamna(klasická ) mají při vytápění v průměru nižší povrchovou teplotu pláště kachlí, proto se na co „nejrychlejší nastartování teploty“ a na jarní a podzimní přitápění kdy by nebylo vždy efektivní roztápět kachlová kamna dříve užívala kamna „stáložárná nebo násypná“ plechová (plech+šamot) nebo litinová, která byla schopna v případě potřeby zajistit rychlý náběh teploty a při užití uhelných paliv (hn. uh. brikety hn. uhlí atd.) byla i velice výkonným zdrojem, stávala většinou vedle kachláků nebo z druhé strany ve druhé místnosti.
V případě kachláků je na rychlejší vytopení výhodou mají-li velké varné litinové plotny jež dobře a hlavně rychleji intenzivněji předávají teplo.
Takovým možná dobrým kompromisem mezi kamny čistě kachlovými a krbovými (násypnými stáložárnými) mohou být „přenosná kachlová kamna vybavená šachtou“ jaké vyrábí např. „vysočanka“
'Odkaz'
Jako primární záruční palivo v návodu uvádí dřevo, jako pozáruční palivo se připouští hnědé uhlí, což je výhoda a je možné topit i násypným způsobem (šachta se naplní hn. uhlím a zapálí shora) čímž kamna mohou pracovat dlouhou dobu bez přikládky a postupně např. přez noc prostor vytemperovat, rovněž lze užít i hn. uhelné brikety, jež klasicky přiložíte v požadovaném množství spolu se dřevem a po odhoření na žhavé se přivře přívod vzduchu a kamna budou taktéž dlouho temperovat sama. Vedle kamen kachlových je rovněž (pro rychlejší náběh teploty) možné užít i jiná „kovová“ násypná kamna jako např. 'Odkaz' atd. Při volbě jakýchkoliv kamen je ještě podstatné určit si jejich výkon, který v případě nevytápěné chaty může být o něco vyšší.


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.