Nordica Fortuna Panorama - prosklení ze tří stran

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Tento produkt má varianty (vyberte kliknutím níže) :

Výrobce: La Nordica, Kód výrobku: 09757

ukončena výroba

Kachlová otočná kruhová kamna Nordica Fortuna Panorama – prosklení ze tří stran mají jmenovitý výkon 7 kW, regulovatelný v rozmezí 5–9 kW a jsou schopna vytopit prostor o objemu 200 m3. Učinnost 80.4 %. Obklad je z ručně zpracované keramiky v barvě bordo nebo bílé.

Krbová kamna Nordica Fortuna Panorama mají průhled do topeniště ze tří stran. Možnost natáčení krbových kamen o 45° na jednu či druhou stranu. Obklad je z ručně zpracované keramiky. Topeniště je obloženo specielními žáruvzdornými vyzdívkami Ironker, díky kterým vynikne hra plamenů uvnitř topeniště. Kamna disponují nejmodernějším třístupňovým spalováním s vysokou účinností neklesající pod hodnotu 80,4%. Výkonu těchto kamen je 5 – 9 kW.

Rozměry kamen : průměr 583 mm, výška 1309 mm.

Kamna mají přírubu pro přívod externího vzduchu přímo do topeniště.

Krbová kamna Fortuna Nordica mají základní konstrukci svařenou z oceli o síle 5mm. Jedná se o velmi pevnou a těsnou spalovací komoru s držáky na zavěšení kachlů. Ve spodní části pod litinových roštem je velký popelník, umožňující vybírat popel jednou za týden. To vše je kryto kachlovým obkladem, takže nedochází k narušení čistého uměleckého provedení . Otvírací přikládací dvířka jsou pro zvýšení těsnosti a pevnosti z litiny.

Vnitřní obložení ohniště je jedinečné. Jsou to desky s patentovou technologií pod obchodním názvem „YRONKER“. Co je na nich tak převratného? Především vysoká žárová odolnost a pevnost blížící se litině. Se šamotem se to nedá ani trochu srovnávat! V ýroba je na přírodní bázi a tím šetří životní prostředí. Také další parametry jsou nadstandardní! Hladký povrch snižuje zanášení černým uhlíkem, vysoká hmotnost a síla udržuje stabilně vysokou spalovací teplotu. Bílé zbarvení odráží více tepla do prostoru a při správné teplotě zůstává světlé. Podle toho se dá usuzovat jak kdo topí! Zda správně nebo špatně.

Regulovatelný primární vzduch podporuje roztápění do studeného komínu. Sekundární vzduch je průchodem přes labyrint vzduchových cest, tak silně předehřán, že když fouká od shora na sklo, spálí případné usazeniny nebo je jednoduše sfoukne. Regulace je páčkou, schovanou u popelníku, umožňuje jemnou regulaci rychlosti hoření.

Terciární (třetí) vzduch vyúsťuje tryskami v zadní části ohniště. Zde má za úkol zchladit nejteplejší část ohniště a přehřátým vzduchem katalyticky spálit aromatické uhlovodíky obsažené ve dřevu. Tento vzduch je přisáván zcela automaticky a mimo jiné také zamezuje exploze plynů při nesprávném uzavření vzduchů.

Do cesty kouře při výstupu jsou vloženy dva deflektory – sloužící jako katalyzátor, kde dohořívající dřevo-plyny získají turbulenci zvyšující účinnost. První deflektor, který je přímo nad ohništěm je z izolantu, tak aby část tepelné energie vyzářil zpět na rošt.

Litinový rošt je svým provedením unikátní s dvěmi funkčními možnostmi. Hoření na roštu s otevřenými otvory a bezroštové s uzavřenými. Když se roztápí je rošt otevřený a vzduch vstupující od spodu urychluje a zjednodušuje roztápění za studena. Při potřebě menšího tepla se rošt dá uzavírat a například přes noc se zcela uzavře.Tím popel zůstává na roštu „obaluje “ žhavé uhlíky a ráno je snadnější roztopení.

Výběr je možný ze 2 barev: Bílá / Bordó.

Drobné nepřesnosti ve velikosti, pravoúhlosti a rovinnosti ploch, rozdíly v odstínu a efektech glazury, jsou nedílnou součásti tohoto keramického výrobku. Výskyt drobných vlasových trhlin v glazuře je přípustný a není považován za vadu.

O Nordica Fortuna Panorama - prosklení ze tří stran zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašte

Na dotaz "Nordica Fortuna Panorama - prosklení ze tří stran" jsme nenašli záznam v našem diskuzním fóru.

Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.