Nordica Focolare 70 Piano Evo Crystal

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Výrobce: La Nordica, Kód výrobku: 0101348

Krbová vložka Nordica Focolare 70 Piano EVO Crystal má jmenovitý výkon 9 kW, vytopí prostor o objemu 300 m3. Účinnost 85.3 %. Emise CO (13% O2) 1001 mg/m3, emise NOx (13% O2) 80 mg/m3, emise OCG (13% O2) 14 mg/m3.

Jak už název napovídá jedná se o celolitinovou vložku širokou 70 cm s rovným sklem. Zde se podařilo technikům od Nordicy vyrobit vložku s velkým prosklením i rozměry. Unikátní ale na ní je nominální výkon „jen“ 9 kW a to se dají vkládat polena o délce 50 cm. Při konstrukci bylo použito několik nových technických řešení, která jsou nová, inovativní mají podstatný vliv na ekologii a ekonomiku provozu. Dvojstupňové hoření bylo rozšířeno o automatický třetí vzduch a již není možné, aby při uzavření všech regulací došlo k explozi plynů. To, že jsou „čistější“spaliny je výhodné pro komín i životní prostředí. Podrobnosti budou popsány v odborném odstavci.

Krbová vložka stojí na třech masivních nastavitelných nožičkách. Základní komora je sestavena z litinových bloků utěsněných a spojených svorníky.V zadní části je litinová deska, která chladí nejvíce namáhanou část ohniště a silně předehřívá terciární vzduch. Tato konstrukce je tak propracovaná, že zatím nikdy nedošlo k žádnému poškození! Uvnitř je také několik „specialit". Vnitřní topeniště bylo nyní vyloženo vyzdívkami Nordiker, které jsou vysoce teplotně a mechanicky odolné. Jejich využití v krbové vložce má svoje opodstatnění a to v tom, že přispívají k lepšímu procesu spalování, a to tím, že hodně akumulují teplo a jejich světlý povrch odráží teplo zpět do středu komory, kde díky vyšším teplotám dochází k výrazně lepšímu spalování. Tím se zvyšuje účinnost, snižují se emise CO, NoX a prachu. Patrné je to hlavně na snížení vycházející teploty, která poklesa oproti předešlé verzi o 110°C.

Horní litinová plotna, která má celou vnitřní plochu posetou malými několika centimetrovými výstupky. Při pohledu to vypadá jako bodliny ježka. Toto vytváření tisíce malých vírů, brzdí odcházející plyny a ponechává více tepla uvnitř.Také je tam vstup pro externí sekundární vzduch, který se tím ještě více ohřeje. Tím je splněna teorie, že ke katalytickému hoření plynů dochází lépe když se míchá s přehřátým kyslíkem.

Mezi roštem, kde hoří dřevo a výstupem do komínu jsou vloženy tři nerezové deflektory speciálně vytvarované. Přesto, že jsou vystaveny trvale vysokým teplotám, kvalitní nerezový plech přesně zapadá do celé bytelné konstrukce.Tato prodloužená cesta s terciárním vzduchem vytváří dokonalé dohoření plynů, zvyšující účinnost v celém procesu hoření a zabraňuje přímému vstupu plamenů do komínu. Nyní již není možné aby se vznítil komín při zapomenutém čištění. To, že je pod roštem popelník a na dvířkách roztápěcí primární vzduch je jaksi samozřejmé. Každý se ptá zda je čisté sklo.A musíme konstatovat .Je!

Není prostě možné, když je hoření kvalitní, sekundární vzduch vystupuje štěrbinou nad sklem aby se sklo špinilo!

Na třetím obrázku je namontovaný teplovzdušný plášt . Čtyři otvory po stranách o velikosti 150mm jsou pro teplý vzduch do dalších místností. Uprostřed je výstup na komín kde mohou být instalovány dvě velikosti –menší 180mm a větší 200mm. Nejmenší otvor vepředu je na připojení externího sekundárního vzduchu. Po spojení do jedné větvě s terciárním vzduchem vznikne možnost na připojení venkovního vzduchu na hoření, který nemá vliv na vnitřní klima.

Obrázek pod tím ukazuje možnost volby otvírání dvířek zleva i zprava.

O Nordica Focolare 70 Piano Evo Crystal zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašte

Na dotaz "Nordica Focolare 70 Piano Evo Crystal" jsme nenašli záznam v našem diskuzním fóru.

Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.