Morso 1412 CB

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Dostupnost: Na dotaz

Naše cena: 35 899 Kč včetně DPH

Výrobce: Morso, Kód výrobku: 20070404032

Litinová sálavá kamna MORSO 1412 CB mají jmenovitý výkon 5 kW, regulovatelný výkon v rozmezí 3 až 5 kW. Vyhřívaná plocha: 45 až 75 m2. V případě zadního vývodu kouřovodu je výška vývodu 594 mm.
Primární vzduch je přiváděn pod rošt, sekundární vzduch je předehříván. Kamna mají přívod terciálního vzduchu. Topeniště je vyloženo nehořlavým materiálem.
Použitelné palivo – dřevo, dřevní brikety, hnědouhelné brikety a kusové uhlí. Maximální délka polen je 28 cm.

Při používání uhlí je teplota ve spalovací komoře velmi vysoká a čím méně primárního vzduchu se přivádí pod rošt, tím se více rošt šetří.
Průměrná teplota spalin odcházející do komína je 294st.C, plus, mínus 20st.C.
Účinnost kamen je 76%.

Při výrobě krbových kamen se firma Morso řídí přísnými požadavky na ochranu životního prostředí. Proto zcela zásadním způsobem inovovala spalovací systém těchto známých klasických sálavých krbových kamen. Do spalovací komory je přiváděn vzduch, který podporuje hoření škodlivých prachových částic a plynů, které by jinak unikaly do ovzduší.

Morso 1412 jsou malá univerzální litinová kamna na dřevo, která mají ideální velikost a výkon pro vytápění menších prostor. Jsou vhodná do menších bytů, chat nebo chalup. Jsou vybavena pohyblivým roštem, popelníkem a lapačem popela.
Jejich čištění je snadné a pokud správně topíte, sklo je stále čisté.
Kamna jsou dodávána s klasickým motivem veverky na bocích.

O Morso 1412 CB zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Morso 1412 CB' v našem diskuzním fóru:

Re:Multipalivová litinová kamna

autor: Admin

Dobrý den,

v otázce dimenzování výkonu bych vycházel z informací, zda Vám prostor vytopila kamna Nordica junior s výkonem 5 kW, nebo to bylo málo.

Model Morso 1412 je s možností spalovat uhelné brikety a dokonce i kusové uhlí.

U značky dovre dochází v těchto dnech k obnově a sjednocení modelů. Nově umíme Dovre 250 dodat ve verzi 250 B - jedná se o multipalivová kamna - návod zatím nemáme k dispozici. Ale jsou uzpůsobena ke spalování uhelných briket. Parametry mají podobné, jako Dovre 250 CB.

Rozhodnutí je na Vás - rozhodoval bych se dle disignu a ceny .

V případě dalších dotazů, napište.

Přeji hezký den

Petr vávra


Multipalivová litinová kamna

autor: Váš dotaz

Dobrý den,
plánuji vyměnit stará kamna Nordica Junior (4 kW, průměr kouřovou 120 mm) za nová kamna celolitinová, v nichž je možné topit nejen dřevem, ale i hnědouhelnými briketami (na noc). Potřebuji vytápět jednu místnost vel. 50 m3 ve starší zděné víkendové chalupě, která není pravidelně vytápěna a není izolována. Část tepla se "vycourá" do vedlejší nevytápěné předsíně 14 m3 oddělené dveřmi. V zimě chalupu neobýváme a tedy ani nevytápíme.
Uvažuji o těchto kamnech:
MORSO 1412 - výkon 3-5,3 kW, jmenovitý výkon 5 kW - je tento výkon dostačující?

DOVRE 250 CB - výkon 2-8 kW, jmenovitý výkon 6 kW - není tento výkon naopak naddimenzovaný? Tato kamna mají průměr kouřovodu 125 mm, já potřebuji 120 mm - je možné a vhodné použit redukci? Lze v nich opravdu topit i hnědouhelnými briketami?, V návodu k těmto kamnům je připuštěna pouze možnost topení dřevem. Jiné topivo se striktně zakazuje. Co je správně?

Mohl byste mi prosím pomoci při výběru vhodných kamen?
S pozdravem


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba prodejny: Út - Čt 8:30 - 16:00
Po, Pá, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.