První „skutečná“ 4 kW krbová kamna, se dočkala inovace. V nabídce najdete nově model Salerno II se skleněnou, nebo pískovcovou horní deskou. Kamna Salerno jsou vhodná pro NED, či do menších místností.

Krbová kamna SalernoPředevším zásluhou speciální konstrukce topeniště s externím přívodem vzduchu je umožněno vytápění v požadovaném výkonovém rozsahu 2 až 4 kW. Optimální přizpůsobení skutečné tepelné potřebě zabrání předimenzování a následné „přetopení“ prostrou, šetří energii a emise. Pomocí externího přívodu vzduchu (CPV) lze navíc kamna provozovat nezávisle na vzduchu v místnosti, čímž je zaručeno hygienické prostředí, kde není nadměrně spotřebováván kyslík a přirozenou výměnou vzduchu je zajištěna i únosná mez CO2.

Výkon krbových kamen by se měl vždy orientovat na skutečnou tepelnou potřebu vytápěného prostoru, v opačném případě topidlo pracuje neefektivně a tím i nečistě a draze. Předimenzovaná kamna ve vytápěném prostoru jsou neustále provozována se sníženým přívodem spalovacího vzduchu, aby nedocházelo k přetápění místnosti. Ve skutečnosti dochází v důsledku příliš velké spalovací komory a nedostatečnému přívodu vzduchu k nedokonalému spalování, vyšší spotřebě paliva a značnému znečištění skla. Díky speciální konstrukci topeniště a externímu přívodu spalovacího vzduchu je s tímto novým modelem o 20% snížena hranice výkonu, kterou dosahují běžně dostupné výrobky. Kamna tak předávají méně tepla, přesně dle požadavků nízkoenergetických staveb – trvale však při dodržení optimálních spalovacích podmínek. Pro uživatele to znamená: menší spotřeba paliva, méně čištění, více komfortu a velký přínos životnímu prostředí.

 

Výkonem 2 – 4 kW je Salerno optimálně dimenzované pro tepelnou potřebu průměrné plochy od 40 do 50 m2 – např. kombinace otevřené kuchyně a obývacího prostoru. Potřebný výkon u nízkoenerge­tických staveb se v tomto případě pohybuje mezi 1,5 až 3,5 kW. Krbová kamna či krbová vložka o nominálním výkonu 5 kW předává tudíž automaticky více tepla, které zbytečně zatěžuje jak stavbu tak i jejich uživatele.

 

 „Injekční přívod vzduchu“ umožňuje „skutečné“ 4 kW. Dosažení nominálního výkonu 4 kW u krbových kamen Salerno je zejména umožněno díky speciální konstrukci přívodu terciárního vzduchu s novou technologií injektáže. K sekundárnímu přívodu vzduchu je Salerno dovybaveno dalším speciálně konstruovaným přívodem vzduchu injektážně vstupující do spalovací komory přímo do plamenů. Teprve tímto vzduchem je umožněno kontrolovatelné, zároveň dokonalé a efektivní spalování i při nejmenších plamenech.

 

Kompaktní konstrukce, nadčasový design: Krbová kamna Haas+sohn Salerno zaujmou svou kompaktní konstrukcí a nadčasovým designem. Svými rozměry (šířka x hloubka) cca 50×40 cm a výškou 98 cm se hodí do každého prostoru. Při napojení externího přívodu vzduchu (CPV) lze využívat spalovací vzduch z venkovních prostor.

Od 30.5.2011 jsou kamna Salerno vystavena na naší prodejně v Ostravě Hrabůvce. Další informace o dostupnosti a vlastnostech výrobku, najdete na produktových stránkách Kamna HAAS+SOHN Salerno a Salerno II

HAAS+SOHN Salerno


Fotogalerie aktuality :

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba prodejny: Po - Čt 8:30 - 15:00
Pá zavřeno, eshop v provozu

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.