HS Flamingo Espo II

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Cena od: 30 190 Kč

Tento produkt má varianty (vyberte kliknutím níže) :

Výrobce: HS Flamingo , Kód výrobku: 0101503.1

Krbová kamna Flamingo Espo II jsou díky své vysoké kvalitě a skvělé ceně velice žádaným artiklem teplovzdušných kamen na českém i evropském trhu.

 • Jmenovitý výkon celkový:9 kW
 • Rozsah celkového výkonu:3 – 12 kW
 • Účinnost:80,72 %
 • Spotřeba paliva:2,5 kg/hod
 • Provozní tah: 12 – 14 Pa
 • Vývod spalin:150 mm
 • Délka polen:35 cm
 • Výhřevnost:60 – 240 m3
 • Rozměr skla (Š x V):340×280 mm
 • Rozměr topeniště (Š x V x H): 405×280×310 mm

Barevné vyrianty: šedá, olivová, hnědá sametová, červená, krémová

Krbová kamna Flamingo nabízejí standardní možnost napojení externího přívodu vzduchu. Pro co nejefektivnější spalování je přivedený vzduch dále rozdělen na primární (pod rošt), sekundární na oplach skla a terciární pro podporu spalování plynných částic.

Komora je konstruovaná tak, aby byla dosažena vysoká účinnost a malá spotřeba paliva, která činí průměrně 2,5 kg na hodinu. Spalovací komora je vyrobená ze silného ocelového plechu a pro dokonalejší spalování je vysázena pravým šamotem. Sekundární spalování, krásně čisté sklo a externí přívod vzduchu je u kamen Flamingo samozřejmostí.

Kamna jsou vyrobená z kvalitních materiálů a díky tomu Vám můžeme poskytnout záruku 5 let.

U kamen řady Flamingo je systém spalování na nejvyšší úrovni a zajišťuje centrální přísun vzduchu z exteriéru, který zajišťuje bezpečnost před výbuchem plynných částí pomocí plynulého přisávání čerstvého vzduchu. Množství popela je minimální.

Celý spalovací proces je ovládán dvěma táhly, kdy první slouží k regulaci primárního vzduchu, který je zapotřebí k zatopení a rozhoření dřeva.

Druhé táhlo slouží k podpoře sekundárního spalování. Jeho otevřením dochází k přísunu předehřátého vzduchu do horní části spalovací komory. Tento vzduch se používá k úspornému a co nejefektivnějšímu průběhu hoření dřeva. Tímto je zajištěna vysoká účinnost a krásné hoření včetně čistého skla.

 • Konvekční krbová kamna

Krbová kamna Flamingo patří do skupiny konvekčních, tedy zajišťují plynulé proudění ohřátého vzduchu a rovnoměrné vyhřátí místnosti.

 • Šamotová vyzdívka

Šamot je základem pro vysokou účinnost a nízkou spotřebu paliva. Zajišťuje vysoké teploty ve spalovací komoře.

 • Popelník

Snadné vysypání popela

O HS Flamingo Espo II zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'HS Flamingo Espo II' v našem diskuzním fóru:

Re: HS Flamingo Espo II

autor: Admin

Dobrý den, norma neřeší vzdálenost krbových kamen od nehořlavých stěn. Intuitivně bych nechal dozadu cca 10 cm ( obvykle se instaluje za koleno trubka o délce 25 cm - koleno je krátké - nedošáhne do zděře). Jedná se o dvouplášťová kamna - bezpečná vzdálenost od hořlavých předmětů dle českých norem je 20 cm doboku a dozadu a 80 cm ve směru prosklení. Kalené sklo je vhodná podložka izolující podlahovou krytinu. Sklo by mělo přesahovat obrysy kamen o min 10 cm dozadu a doboku a min 30 cm dopředu.
Petr vávra


HS Flamingo Espo II

autor: Bar.Hr

Dobrý den, zvažujeme koupi krbových kamen HS Flamingo Espo II. Potřebovala bych vědět, jak daleko od zdi musí být zadní část kamen a jak daleko od bočních stěn další předměty a jestli kamna mohou stát na skle položeném na PVC a jaké rozměry by sklo pro tyto kamna mělo mít? Také by mě zajímalo, jestli sklo přenáší žár nebo zůstává chladné (nebyla by lepší dlažba?). Děkuji.


Re: Kamna do rodinného domku - jaká kamna vybrat

autor: admin

Dobrý den,
krbová kamna HS FLAMINGO VEGA a MELAND ( a také STAVANGER, NARVIK a ESPO I i II) mají stejná ohniště - tedy stejné parametry. Liší se pouze vnějším designem. Kamna Prity FM s troubou jsou zase jiný styl - právě kvůli troubě.
Neumím úplně přesně odhadnout, jak se to schodiště bude chovat ( = kolik tepla uteče nahoru) . Na těch 150 m3 bych viděl spíše něco s výkonem kolem 7 kW - ale nevím, v jakém stavu ta nemovitost je ....
Výkonově je jedná o velmi podobná kamna - Prity FM mají max. výkon 14 kW a HS FLAMINGO 12 kW. Možná bych se intuitivně přikláněl k těm menším.

Ale jak jsem přečetl 150 m3, hned mi hlavou bleskla kamna THORMA BORGHOLM ......

Přeji hezký den / Best regards


Petr Vávra


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba prodejny: Po - Čt 8:30 - 15:00
Pá zavřeno, eshop v provozu

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.