Extraflame Teodora

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Dostupnost: Na dotaz

Naše cena: 86 922 Kč včetně DPH

Výrobce: Extraflame, Kód výrobku: 1275002

Litinová kamna na pelety s automatickým provozem Extraflame Teodora mají regulovatelný výkon v rozmezí 3.5 – 8.7 kW. Do celolitinové konstrukce kamen je vložený peletový hořák s mechanickým podavačem pelet a ventilací pro lepší distribuci tepla v místnosti. Zásobník na 15 kg. Maximální doba hoření v režimu minimum 22 hodin. Maximální účinnost 92%. Součástí zabudovaný termostat pro udržování nastavené teploty.

  • Výhřevnost prostoru při zateplení 50W / 1m³: 250 m³
  • Průměr roury pro přívod externího vzduchu: 40 mm
  • Konstrukce spalovacího prostoru: litina
  • Typ roštu: pevný
  • Popelník: vyjímatelný
  • Přenos tepla: nucené -ventilátorem

Jak kamna pracují?

Kamna se připojí do elektrické sítě. Do zásobníku v zadní části se nasypou pelety. Po stisknutí tlačítka start (nebo dle nastavení časového sepnutí a vypnutí) se rozbíhá motorek se šnekovým podavačem pelet, které padají do litinového hořáku. Zde se již nahřívá zapalovací váleček a horkým vzduchem se pelety zapálí. Zapíná se odtahový ventilátor kouřových spalin a pelety hoří.Deset až patnáct minut je doba, kdy vznikne žár v hořáku, kamna se pomalu nahřívají.

Kouřový ventilátor pomáhá odtahovat spaliny do studeného komína a je měřena teplota do komína. Po nahřátí přepne řídící jednotka kamna ze zapálení do provozu. To je doba,kdy se dá ještě nastavit potřebná teplota prostoru a stupeň 1 až 5 výkonu. Potom vše již probíhá automaticky.

Pelety hoří v hořáku a po vyhoření na popel jsou “vyfouknuty “ ven, kde potom padají do popelníku pod hořákem. Po nahřátí výměníku vzduchu na 65°C a více se zapíná velmi tichý axiální ventilátor. Ten odebírá chladný vzduch uvnitř kamen u podlahy a teplý vyfukuje mřížkou nad prosklenými dvířky směrem dolů. Toto je velmi podstatné, protože dochází k promíchání a ohřátí vzduchu i u podlahy do celé místnosti.

Přes sklo se šíří sálavé teplo o vysoké intenzitě, při hoření je teplota i 1000°C. Ohřáté stěny kamen také hřejí. Když vezmeme v úvahu, že teplota spalin je maximálně 130°C, ale může být na minimum i 51°C potom může být účinnost až 96%.

To jsou ale hodnoty, které kusovým dřevem nelze nikdy dosáhnout.

O Extraflame Teodora zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašte

Na dotaz "Extraflame Teodora" jsme nenašli záznam v našem diskuzním fóru.

Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba prodejny: Po - Čt 8:30 - 15:00
Pá zavřeno, eshop v provozu

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.