Extraflame Souvenir Lux

QR kód produktu

Na objednávku

doprava zdarma

Cena od: 99 912 Kč

Tento produkt má varianty (vyberte kliknutím níže) :

Výrobce: Extraflame, Kód výrobku: 004276122M

Extraflame Souvenir Lux jsou teplovzdušná krbová kamna s kachlovým obklademna pelety s jmenovitým výkonem 10,2 kW. Peletová kamna topí v instalované místnosti a teplým vzduchem vytopí i vedlejší místnost vzdálenou do 6 metrů.

 • Automatická peletová teplovzdušná kamna s krbovým prosklením s možností vytápět i sousední místnost do vzdálenosti 6 m (jen jedna místnost).
 • Nastavení proudění teplého vzduchu třemi směry – dopředu, dozadu, bokem.
 • Litinová konstrukce spalovací komory.
 • Zásobník na 18 kg.
 • Spotřeba 0,8 – 2,3 kg/hod.
 • Výkon 3,7 – 10,2 kW/hod.
 • Maximální doba hoření v režimu minimum je 22 hodin.
 • Účinnost 92,1 %.
 • Součástí zabudovaný termostat pro udržování nastavené teploty.
 • Kamna se připojí do elektrické sítě. Do zásobníku v zadní části se nasypou pelety. Po stisknutí tlačítka start (nebo dle nastavení časového sepnutí a vypnutí) se rozbíhá motorek se šnekovým podavačem pelet, které padají do litinového hořáku. Zde se již nahřívá zapalovací váleček a horkým vzduchem se pelety zapálí. Zapíná se odtahový ventilátor kouřových spalin a pelety hoří.

Deset až patnáct minut je doba kdy se udělá žár v hořáku, kamna se pomalu nahřívají. Kouřový ventilátor pomáhá odtahovat spaliny do studeného komínu a je měřena teplota do komínu.

 • Po nahřátí přepne řídící jednotka kamna ze zapálení do provozu. To je doba kdy se dá ještě nastavit potřebná teplota prostoru a stupeň 1 až 5 výkonu. Potom vše již probíhá automaticky.

Pelety hoří v hořáku a po vyhoření na popel jsou “vyfouknuty “ ven, kde potom padají do popelníku pod hořákem. Po nahřátí výměníku vzduchu na 65°C a více se zapíná velmi tichý axiální ventilátor. Ten odebírá chladný vzduch uvnitř kamen u podlahy a teplý vyfukuje mřížkou nad prosklenými dvířky směrem dolů. Toto je velmi podstatné, protože dochází k promíchání a ohřátí vzduchu i u podlahy do celé místnosti. Přes sklo se šíří sálavé teplo a vysoké intenzitě, vždyť při hoření je teplota i 1000°C. Ohřáté stěny kamen také hřejí. Když vezmeme v úvahu, že teplota spalin je maximálně 130°C ale může být na minimum i 51°C potom může být účinnost až 96%.

To jsou ale hodnoty, které kusovým dřevem nelze nikdy dosáhnout.

Kachlové orámování v barvě bílé, bordo a černé nebo kameni- mastek.

O Extraflame Souvenir Lux zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašte

Na dotaz "Extraflame Souvenir Lux" jsme nenašli záznam v našem diskuzním fóru.

Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba prodejny: Po - Čt 8:30 - 15:00
Pá zavřeno, eshop v provozu

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.