Extraflame Annabella-bílá

QR kód produktu

Na objednávku

doprava zdarma

Dostupnost: Na objednávku

Naše cena: 93 001 Kč včetně DPH

Tento produkt má varianty (vyberte kliknutím níže) :

Výrobce: Extraflame, Kód výrobku: 1280104

Peletová kamna Extraflame Annabella – bílá s možností rozvodu vzduchu. Mají jmenovitý výkon 8kW.

Automatická kamna na pelety s výkonem až 8 kW, která vytápí místnost kde stojí a navíc také sousední.

Distribuce vzduchu je podpořena ventilátorem a vychází mřížkou nad dvířky směrem dolů s možností přepnutí (odklonu)foukání do sousedních místností pomocí izolovaného vzduchovodu o průměru 80mm. Délka rozvodu vzduchu může dosáhnout až 6 metrů. Litinová konstrukce spalovací komory pro dlouhou životnost. Zásobník na 14 kg, spotřeba 0,6–1,8kg/hod, výkon 2,4–8 kW. Účinnost 91,3 %. Externí přívod vzduchu 50 mm. Součástí zabudovaný termostat pro udržování nastavené teploty, časovač programování zapnutí a vypnutí pro 7 dní v týdnu.

Jak kamna pracují?

Kamna se připojí do elektrické sítě. Do zásobníku v zadní části se nasypou pelety. Po stisknutí tlačítka start (nebo dle nastavení časového sepnutí a vypnutí) se rozbíhá motorek se šnekovým podavačem pelet, které padají do litinového hořáku. Zde se již nahřívá zapalovací váleček a horkým vzduchem se pelety zapálí. Zapíná se odtahový ventilátor kouřových spalin a pelety hoří.

Deset až patnáct minut je doba kdy se udělá žár v hořáku, kamna se pomalu nahřívají. Kouřový ventilátor pomáhá odtahovat spaliny do studeného komínu a je měřena teplota do komínu.

Po nahřátí přepne řídící jednotka kamna ze zapálení do provozu. To je doba kdy se dá ještě nastavit potřebná teplota prostoru a stupeň 1 až 5 výkonu. Potom vše již probíhá automaticky.

Pelety hoří v hořáku a po vyhoření na popel jsou “vyfouknuty “ ven, kde potom padají do popelníku pod hořákem. Po nahřátí výměníku vzduchu na 65°C a více se zapíná velmi tichý axiální ventilátor. Ten odebírá chladný vzduch uvnitř kamen u podlahy a teplý vyfukuje mřížkou nad prosklenými dvířky směrem dolů. Toto je velmi podstatné, protože dochází k promíchání a ohřátí vzduchu i u podlahy do celé místnosti. Přes sklo se šíří sálavé teplo a vysoké intenzitě, vždyť při hoření je teplota i 1000°C. Ohřáté stěny kamen také hřejí. Když vezmeme v úvahu, že teplota spalin je maximálně 130°C ale může být na minimum i 51°C potom může být účinnost až 96%.

To jsou ale hodnoty, které kusovým dřevem nelze nikdy dosáhnout.

O Extraflame Annabella-bílá zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Extraflame Annabella-bílá' v našem diskuzním fóru:

Re:Peletová kamna Extraflame GIUSY

autor: Admin

Dobrý den, k modelu Extraflame Giusy Plus Evo je možno za příplatek dokoupit buď dálkové ovládání nebo WIFI modul pro ovládání přes aplikaci.

Přeji hezký den
Petr vávra


Peletová kamna Extraflame GIUSY

autor: Váš dotaz

Dobrý den, je možné ovládání kamen na dálku? Pří padně je možné dokoupení nějakého modulu? Děkuji za informaci.


Re:Kamna na pelety - Extraflame moira - spuštění

autor: Admin

Dobrý den,
pro teplovzdušná peletová kamna Extraflame neplatí žádná speciální ustanovení nebo podmínky.
Uvedení do provozu je možno provést svépomocí. Stejně tak i pravidelné čištění spalinových cest – výměníku, ventilátoru, kouřovodu, výměna těsnění.
Jestli bych mohl říct svůj názor : doporučil bych spuštění odborným technikem – vysvětlí Vám, co a jak. Přeci jenom – je to elektronika. Stejně tak bych si objednal jedno čištění , kde Vám dotyčný předvede, co a jak se čistí.

Ale je to na Vás.

V případě dalších dotazů, napište.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Petr Vávra


Kamna na pelety - Extraflame moira - spuštění

autor: Váš dotaz

Dobrý den, líbí se mi tyto kamna,ale mam dotaz.... Jaké další náklady mě při zakoupení čekají-uvedení do provozu,nějaké kontroly,servis,platba za cestu servismana? Mohu kamna do provozu uvést sám? Děkuji předem


Re: příkon

autor: admin

Dobrý den, ano, máte pravdu. Kamna EXTRAFLAME ROSY jsou nový model a výrobce u nich uvádí pouze maximální spotřebu ( 300 W). Za provozu bude spotřeba nižší. Nejsem si jistý, zda nová norma neukládá zveřejnení informací tak , jak je u ROSY. Výrobce už ani neuvádí příkon zapalovací tyčinky - uvádějí pouze celková příkon.
petr vávra


příkon

autor: atlas

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat na elektrický příkon u peletových kamen Extraflame Rosy.Je možné že mají provozní příkon 300W?Není to pouze při zapalování?Při srovnání s kamny Extraflame Duchessa mají tyto dvojnásobný tepelný výkon,ale provozní spotřebu pouze 120W.Jen při zapalování mají 400W


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba prodejny: Po - Čt 8:30 - 15:00
Pá zavřeno, eshop v provozu

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.