Edilkamin Piro Plus 9 kW - bílá

QR kód produktu

Na objednávku

doprava zdarma

Dostupnost: Na objednávku
Běžná cena: 43 197 Kč
Ušetříte: 8 639 (20.0 %)

Naše cena: 34 558 Kč včetně DPH

Tento produkt má varianty (vyberte kliknutím níže) :

Výrobce: Edilkamin, Kód výrobku: 805020

Kamna na pelety Edilkamin Piro Plus 9 kW opláštění ocel bílá, dekorační keramika bílá mají možnost teplovzdušných rozvodů do jedné další místnosti (Kit Wi-Fi optional k přiobjednání). Užitečný výkon 2.7 – 9 kW. Účinnost 90.3 %.

Určeno a navrženo pro spalování pelet 6 mm, do 8 % vlhkosti, délka do 40 mm, čisté smrkové dřevo, balení po 15 kg.

Spalinová cesta na odvod spalin z kamen na pelety (základní zásady):

 • nerez ocel kouřovody s hrdlem a těsněním průměr 80 mm
 • první svislá změna směru s T kusem a víčkem
 • minimalizovat vodorovné úseky nebo max 2 m
 • svislý úsek min 1,5 m
 • komíny do průměru 150 mm, pokud je větší, tak vložkovat
 • vedení v exteriéru vhodně tepelně izolovat
 • čištění min 1× ročně nebo dle předpisů v dané zemi instalace
 • pro extrémní klimatické podmínky můžou bezpečnostní čidla signalizovat poruchu

Požadavky na instalaci kamen PIRO plus:

 • souhlas majitele objektu instalace
 • prověření bezpečné vzdálenosti od hořlavých materiálů (min 10 cm boční nehořlavá a přední 80 cm)
 • dostatečná únosnost podlahy a vodorovná polohy
 • prověření vzájemné ovlivňování jiných spotřebičů (sporák A, kotel plynový B, digestoře, ventilátoru aj.)
 • napájení zásuvka 230 V/50 Hz +/- 10 %
 • přívod vzduchu pro spalování pr. 40 mm nebo 80 cm2 otvor z exteriéru

Popis ovládání LCD displej: M1 nastavení času M2 týdenní programování M3 nastavení výkonu ventilátoru foukání teplý vzduch min 1,2,3 max M4 není u tohoto modelu použito M5 nastavení jazyk IT/EN/FR/DE M6 režim při dosažení nastavené teploty vypnutí kamen Stand-by M7 zapnutí podavače pelet M8 stav kamen (teplota spalin, podavač M9 technické menu pod heslem MA nastavení typ pelet Mb výstup

Funkce provozu kamen: Manuální provoz bez regulace teploty (vypnutí při dosažení 40°C). Automatické regulace P1-P3 dle teploty prostoru (čidle na zadní straně kamen). Stand-by a při poklesu o 2°C automatický start zapálení. Provoz na týdenní programátor v kamnech několik režimů (denní každý den stejný, týdenní, víkend, vypnuto) 4 možností zapnutí a na vypnutí na každý den. Externí termostat T-E aktivace (aktivače stlačení tlačítka – pod 6°C a zobrazení T-E.

 • DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ umožňuje provádět běžné operace zahrnuté v synoptickém panelu, čili: zapnutí a vypnutí kamen, řízení manuální fáze, řízení automatické fáze.
 • SYNOPTICKÝ PANEL kromě nastavení parametrů umožňuje také řízení a kontrolu všech fází provozu kamen.
 • ČASOVAČ umožňuje nastavení požadovaného času pro automatické zapnutí a vypnutí.
 • COMFORT CLIMA rozšíření funkce automatického provozu spočívá v tom, že kamna se vypnou, když je dosažená požadovaná teplota a znovu se zapnou při jejím poklesu. (používat pouze v malých velmi dobře izolovaných prostorech, aby nedocházelo k neustálé aktivaci funkce)
 • AUTOMATICKÉ ČIŠTĚNÍ KELÍMKU HOŘÁKU pro mnoho hodin nepřetržitého provozu. Nevylučuje běžné čištění, které se provádí za studena (viz technický list).
 • MOŽNOST OVLÁDÁNÍ NA DÁLKU – připojením příslušného zařízení k elektronické desce je možné zapnout kamna na dálku přes telefon.
 • FIRE CONTROL automaticky upravuje spalování, aby se zabránilo plýtvání palivem.
 • Opláštění ocel béžová, dekorační vložka keramika béžová
 • Opláštění ocel bordó, dekorační vložka keramika bordó
 • Opláštění ocel bílá matná, dekorační vložka keramika bílá matná
O Edilkamin Piro Plus 9 kW - bílá zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Edilkamin Piro Plus 9 kW - bílá' v našem diskuzním fóru:

Re:Peletová kamna na chatu

autor: Admin

Dobrý den.

Jedna důležitá věc, o které Vám asi kolegyně neřekla je ta, že kamna HSP 1.17 mají "zjednodušený" software. Není možno je programovat dopředu - tzn. ovládání se děje na displeji a to pouze tlačítky nahoru dolu - nastavíte si požadovanou teplotu třeba 22°C a pokud ji chcete změnit, musíte k displeji a změníte ji. Ostatní modely od firmy HAAS+SOHN mají možnost týdenního programu - na každý den si můžete předdefinovat 3 časové úseky : tzn třeba 0-8 hodin teplota 18°C, 8-20 hodin teplota 22°C a 20-24 teplota 20°C. A nemusíte se starat. Navíc - model TOLEDO III má možnost dokoupit WLAN modul - krabička umožňující ovládání přes WIFI - pokud to máte na chatu ( a máte tam signál) , určitě dobrá věc. Do chytrého telefonu si stáhnete ovládací aplikaci a potom kamna ovládáte na dálku.

Takže pokud bychom se bavili o kamnech HAAS, tak tento model :https://www.krbova-kamna.com/haassohn-toledo-iii-32-antracit-sede-boky-p.html

Kvalita je v pohodě, vyrábí se to v Čechách, servis funguje, náhradní díly předpokládám, že budou dostupné. Servis v naší lokalitě mohu dělat já. Akční cena platí do konce září 2017.
Nemám zase až tolik zkušeností týkající se tahu komína, ale předpokládám, že 2.5 metru by mělo stačit. Pokud se týká zapojení - peletová kamna u nás zakoupená mohu uvést do provozu a zaškolit Vás zdarma. Pokud by se jednalo i o připojení do komína, cena by byla dohodou - dle náročnosti.
Důležitá věc : než kamna spustíme, je potřeba mít revizi komína. A na to já papíry nemám. Tzn, připojit kamna na komín, pozvat revizního technika a potom dojet kamna spustit a zaškolit uživatele. Nejjednodušší mi přijde, že přijedu a vezmu s sebou kominíka - revizního technika. Kominík zkontroluje komín, já to mezitím připojím a než vypíše revizní zprávu, zaškolím vás. Jediný problém bych viděl v časovém zaneprázdnění kominíka - ale to bychom nějak naplánovali - možná čím dříve, tím épe, protože se toho na něj začne valit víc a víc. Je podzim .....

Itálie je peletová velmoc a tradice peletových kamen je tam obrovská. Tam je fabrika na peleťáky na každém rohu ..... Kvalita je u osvědčených značek v pohodě. Nezmínil jsem české menu u Haasu.

Pokud plánujete poslat teplý vzduch do horní místnosti, existuje varianta kamen s možností výduchu vzduchu - třeba toto :
https://www.krbova-kamna.com/edilkamin-piro-plus-9-kw-p.html

Na schématu je to označeno jako Canalizare. Jedná se o novinku - budu se na
školení ptát - hlavně na programátor a na možnosti. Pokud byste se rozhodl pro něco podobného, musíte počítat s tím, že budete na stěně mít trubku o průměru minimálně 80 mm. To jenom pro úplnost.
HAAS je dobrá volba.

V případě dotazů, napište nebo zavolejte

S pozdravem a přáním hezkého dne

Petr Váv


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.