Automat. regulace hoření a přívodu vzduchu 100 RT 08 P Lux bílý k teplovodním

QR kód produktu

Na dotaz

doprava s příplatkem

Výrobce: Kratki, Kód výrobku: 0100053

Automatický regulátor ohřívacího oběhu s teplovodní krbovou vložkou řízenou elektricky ovládanou nerezovou klapkou přívodu vzduchu 100 RT 08 nebo 120 RT 08
Regulátor řídí tepelný oběh, kde zdrojem tepla je krbová vložka s vodním pláštěm, ve které se pomocí klapky přívodu vzduchu kontroluje spalovací proces. Odběrateli tepla jsou: Zásobník teplé užitkové vody („TUV“ = CWU) a rozvod ústředního topení („UT“ = CO).

Napájení: 230V/50Hz
Odběr bez zatížení: 5W
Maximální přípojný výkon: 750 W Pracovní podmínky: 0–50˚C, vlhkost 10–90% bez kondenzace
Úroveň zabezpečení: IP41
Pojistka: 6,3A/250V
Počet výstupů pro řízení čerpadel: 3*250W/230V/50Hz
Počet beznapěťových řídících výstupů: 1
Počet výstupů pro řízení přívodu vzduchu: 1*5V/500mA/DC
Počet teplotních čidel: 3
Přesnost měření teploty: 2˚C
Rozdílnost měření teploty: 0,5˚C
Počet časových pásem:4

Základní úlohou regulátoru je udržení teploty vodního pláště krbové vložky na zadané hodnotě. Děje se tak pomocí teplotního čidla (T3) a regulací klapky přívodu vzduchu (PP). Pracovní teplotu krbu označuje parametr „TempKOM“ (viz parametry úrovně 1). Je-li teplota (T3) vyšší než uvedený parametr, klapka přívodu vzduchu je postupně přivírána (omezuje množství vzduchu proudícího do spalovací komory a tlumí spalování), je-li nižší, klapka se otvírá (více vzduchu – lepší spalování).
Druhou funkcí je regulace čerpadla (P1) plnícího zásobník teplé užitkové vody. Čerpadlo začíná pracovat když teplota vložky přesáhne hodnotu parametru „ZAŁ POMP“ a současně je vyšší než teplota vody v zásobníku teplé užitkové vody CWU (T2) o hodnotu parametru „DeltaCWU“ (viz parametry úrovně 1).
Třetí funkcí je řízení oběhového čerpadla ústředního topení (P3). Oběhové čerpadlo pracuje, když teplota krbu přesáhne hodnotu parametru „ZAŁ POMP“. Je možné nastavit funkci upřednostňování zásobování TUV před směrováním ohřáté vody do ústředního topení – viz popis pracovních módů zásobníku TUV.
Regulátor je vybaven hodinami řídícími upřednostnění systému TUV a pracovní teplotu krbu ve vybraných částech dne.

Krb lze vybavit také systémem distribuce teplého vzduchu závislém na regulátoru RT-03C. Regulátor RT-03C měří teplotu v komoře návěvného krbového ventilátoru a reguluje jeho otáčky v ručním (manuálním) nebo automatickém pracovním módu.
Práce klapky přívodu vzduchu

Reguluje proudění vzduchu do spalovací komory čímž umožňuje udržování teploty vody ve vodním plášti krbové vložky na zadané hodnotě. Tento úkol je prováděn porovnáváním teploty (T3) a tepoty zadané jako parametr „TempKOM“. Po porovnání těchto teplot se podle potřeby otvírá nebo zavírá klapka přívodu vzduchu. Změna polohy otevření klapky přívodu vzduchu nastává cyklicky po uběhnutí 20 sekund. Při pohybu klapky svítí signalizační kontrolka (9). Blikání této kontrolky označuje přetížení pohonu klapky z důvodu vzniklých odporů.
Vypnutí regulátoru způsobí automatické nastavení polohy klapky přívodu vzduchu do polohy klidového stavu určené parametrem „stanWYŁ“ (tovární přednastavení je 0 – plné uzavření).
Práce čerpadla ústředního topení (UT)
Překročí-li teplota krbové vložky zadanou hodnotu 45˚C (parametr „T.zał POMP“) zapne se čerpadlo UT. Vypnutí čerpadla pod touto hranicí teploty zajistí rychlejší zahřátí vodního pláště nad rosným bodem a v důsledku zvětšení životnosti krbové vložky.
Při doplňování zásobníku TUV může čerpadlo UT pracovat cyklicky (s omezením množství ohřáté vody směřující do ústředního topení), když je nastaven parametr „Priorytet CWU“. Cyklická práce spočívá v zapnutí čerpadla na dobu 45 sekund a poté zastavení na dobu 4 minut (parametr „t.stopCO“).
Regulátor chrání systém vodní instalace před zamrznutím automatickým zapínáním oběhového čerpadla, klesne-li teplota pod hodnotu 4˚C.
Regulátor zajišťuje i mimosezónní spuštění čerpadla – pumpa se na minutu zapne nebyla-li po dobu jednoho týdne v provozu.
Práce čerpadla TUV
Regulátor řídí i práci čerpadla doplňujícího zásobník teplé užitkové vody. Čerpadlo TUV může být zapnutá je-li teploty vody ve vodním plášti krbové vložky všší než zadaná meze 45˚C (parametr „T.załPOMP“) a vyšší než v zásobníku o 5˚C (parametr „DeltaCWU“). V závislosti na počtu připojených teplotních čidel TUV (CWU) jsou možné následující způsoby práce čerpadla:
 

  • nezapojená čidla T1 a T2 – doplňování zásobníku naslepo – čerpadlo TUV se zapne, když teploty vody ve vodním plášti krbové vložky dosáhne nebo přesáhne hodnotu 50˚C (parametr „TminCWU“).

  • zapojeno jedno z čidel T1 nebo T2 – čerpadlo TUV se zapne, když čidlo teploty zásobníku signalizuje teplotu nižší než 50˚C ( parametr „TminCWU“) a vypne se, když bude naměřena hodnota vyšší než 60˚C (parametr „TmaxCWU“).

  • zapojené oba čidla zásobníku, T1 (horní) i T2 (spodní) – doplňování je zapnuto když horní teplotní čidlo (T1) naměří teplotu nižší než 50ºC (parametr „TminCWU“), vypne se když spodní teplotní čidlo (T2) ukáže hodnotu vyšší než 60ºC (parametr „TmaxCWU“). Parametr „SterCWU“ by měl mít hodnotu 2 což označuje práci se dvěma teplotními čidly. Nastavení tohoto parametru na hodnotu 1 způsobí provoz jako při jednom teplotním čidle (T2) – čidlo (T1) je vystaveno mimo regulační systém, jeho informace jsou však nadále zobrazovány.


Po ukončení doplňování zásobníku TUV (CWU) čerpadlo běží ještě po dobu 1 minuty (parametr „t.WybCWU“) což zabraňuje nárůstu teploty ve vodním plášti krbové vložky, zvláště v letním období, když nepracuje čerpadlo ústředního topení (UT).
 

Regulátor zajišťuje i mimosezónní spuštění čerpadla – pumpa se na minutu zapne nebyla-li po dobu jednoho týdne v provozu.

O Automat. regulace hoření a přívodu vzduchu 100 RT 08 P Lux bílý k teplovodním zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašte

Na dotaz "Automat. regulace hoření a přívodu vzduchu 100 RT 08 P Lux bílý k teplovodním " jsme nenašli záznam v našem diskuzním fóru.

Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.