Aduro 12-1 - boční zásobník

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Dostupnost: Na dotaz

Naše cena: 82 040 Kč včetně DPH

Výrobce: Aduro, Kód výrobku: 0100842

Krbová kamna Aduro 12–1 mají jmenovitý výkon 6 kW, rozsah výkonu je 3– 9 kW, jsou schopna vytopit prostor 60 – 180 m3. Účinnost kamen je 82.2 %. Požadovaný tah komína 12 Pa.

Aduro 12–1 je model Aduro 12 doplněný o boční objemný zásobník na dřevo a spodní prostor s krycími dvířky.

Aduro 12–1 jsou ideální krbová kamna pro milovníky kvadratických tvarů. Ideální umístění je v rohu místnosti nebo kdekoliv, kde využijete pohled do spalovací komory zepředu, nebo zleva. Jako kdyby jste měli standartní kamna (s prosklenými dvířky) natočená ve dvou pozicích zároveň! Další obrovskou výhodou je velice snadný přístup do spalovací komory pro přikládání, úklid a jakékoliv další úkony.

Kamna mají primární přívod vzduchu (pod rošt), sekundární přisávání (fungující i jako velice funkční oplach skla dvířek pro zajištění max. čistoty a bezvadného pohledu na plameny) a terciální přisávání (přívod předehřátého vzduchu z mezipláště přímo do plynů vycházejících z plamenů, což zajistí shoření plynů a vyšší účinnost kamen). Krbová kamna obsahují regulátor Aduro-tronic, systém regulace, který za Vás reguluje přisávání primárního vzduchu a zajišťuje optimální množství přívodu vzduchu a ideální proces spalování.

Kamna je možné napojit na externí přívod vzduchu, kdy kamna jsou napojena na přívodní trubku, kterou se přívádí vzduch do kamen ze spodní části spalovací komory. Potřebné množství vzduchu je 25m3/h. Napojovací trubka na kamnech má vnější průměr 78 mm, pro kterou je vhodná trubka s průměrem 80 mm. Jestliže je přívodní trubka delší jak 1 m, pak musí být průměr přívodní trubky zvětšen na 100 mm. V teplých místnostech by měla být přívodní trubka izolována 30 mm izolací s hydroizolační vrstvou. Je důležité, aby proctor mezi trubkou a zdí (zemí) byl utěsněn spárovací hmotou.

Přívodní trubka vzduchu může být napojena ze zadní části kamen (dole), nebo ze spodní části kamen, viz. obrázek výše.

K napojení externího přívodu vzduchu nabízí Aduro set (příplatek 4990,–Kč), který obsahuje všechny díly potřebné k napojení externího přívodu vzduchu ze zadní části kamen. A to konkrétně:
•1×30 cm flexi trubky, průměr 25 mm
•1×50 cm flexi trubky, průměr 80 mm
•1 x odizolovaná ocelová trubka (může se zkrátit)
•1 x anti-kondenzační izolační podložka
•1 x spojka ke zdi
•1 x kondenzační obal
•1 x vnější mřížka
•2 x svorka

Set je určen pro modely Aduro 9-air, Aduro 12, Aduro 12–1 a Aduro 13–1.

O Aduro 12-1 - boční zásobník zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašte

Na dotaz "Aduro 12-1 - boční zásobník" jsme nenašli záznam v našem diskuzním fóru.

Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba prodejny: Po - Čt 8:30 - 15:00
Pá zavřeno, eshop v provozu

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.