ABX Bavaria K

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Cena od: 18 770 Kč

Tento produkt má varianty (vyberte kliknutím níže) :

Výrobce: ABX, Kód výrobku: 09240

Kachlová kamna ABX Bavaria K v provedení modrá, zelená, bordo, siena, ahorn, picasso, aprikot, torf, buche, kaštanová, tabacco, žula kašmír nebo mastek mají jmenovitý výkon 7 kW, regulovatelný v rozmezí 3.5 až 9 kW. Kachlová kamna ABX Bavaria jsou schopna vytopit prostor 70 až 180 m3. Spotřeba při jmenovitém výkonu je 2 kg suchého dřeva za hodinu, nebo 1.7 kg uhelných briket.

Použitá krbová vložka je ocelová s litinovým roštem, dvířky a rámem, topeniště je vyloženo vermeculitem. Kamna mají přívod terciálního vzduchu a nemají možnost připojení hrdla pro přívod vzduchu z exteriéru.

Výška kamen bez soklu je 700 mm. Rozměry topeniště : šířka 38cm, hloubka 28 cm, výška vzadu 20 cm, výška vepředu 40 cm – topeniště je zkosené. Rozměry skla : šířka 33 cm, výška 38 cm.

Cena je za provedení bez soklu. Sokl je možno doobjednat v sekci Příslušenství k ABX a je možno si vybrat ze 3 variant (litinový, selský nebo rovný). K provedení žula kašmír je možno objednat „Sokl ke kamnům Bavaria Kašmír rovný“ a k provedení mastek „Sokl ke kamnům Bavaria – mastek rovný“.

Na hlavním obrázku je hnědé provedení na rovném soklu.

O ABX Bavaria K zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'ABX Bavaria K ' v našem diskuzním fóru:

Re:Kachlová kamna ABX Britania K I. - výměník

autor: Admin

Dobrý den.

Teplovodní výměník do vložky ABX YORK K I. ( tato krbová vložka je použita v kamnech ABX Bavaria, Britania, Helvetia apod) nelze dokoupit. Ale existuje varianta výměny celé vložky jako takové – tedy koupit vložku ABX YORK K I s výměníkem a použít ji do stávajícího kachloví.

V případě dalších dotazů, napište.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Petr Vávra


Re: Re: Kachlová krbová kamna

autor: Eva.Ma

Dobrý den,
upřesňuji, že se mi jedná o krbová kamna s kachlovým obkladem, konkrétně řeším ABX Bavaria L. A jde mi o to, že se obávám, že pokud budou kamna studená a já v nich zatopím, bude to velký teplotní šok a kachle by mohly prasknout. V chalupě může být v zimě jen o něco málo vyšší teplota než venku. Na druhou stranu i litinová vložka se určitě neroztopí hned a kachle bude postupně zahřívat???? Variantou je pro mne Pori 4671–7, tam je obklad pískovec, nevím jak může reagovat ten.
Děkuji za konzultaci.


Re: Šamotová vyzdívka pro kamna ABX Bavaria K

autor: Admin

Dobrý den, v otázce náhradních dílů doporučuji kontaktovat servis na:

Příjem reklamací, zásilkový prodej náhradních dílů
Veronika Černátel. : +420 412 372 147
GSM : +420 602 524 794
fax : +420 412 371 242
e-mail : nahradnidily@abx.cz

Přeji hezký den / Best regards

Petr Vávra
+420 777 079 331
www.krbova-kamna.com


Šamotová vyzdívka pro kamna ABX Bavaria K

autor: Mic.Sm

Dobrý den,

rád bych se zeptal, kde a za kolik by bylo možné koupit šamotovou vyzdívku pro kamna ABX Bavaria K. Vyzdívka v našich kamnech je již popraskaná a na některých místech i začala vypadávat, což si žádá výměnu.

Mohli byste mi prosím pomoct, kde bych ji mohl sehnat?

Děkuji,

Michal Smetana


Re: Re: Re: ABX Bavaria Picasso s výměníkem

autor: Admin

Dobrý den, bohužel o čerpadlech nemám ani tušení. To je spíše otázka pro topenáře. ....

Teď mne tak napadlo - už jsme potkali i čerpadlo zapojení obráceně ...... Ale to asi bude extrém .....

Máte představu o teplotě vody odcházející z kamen ?

Petr vávra


Re: Re: ABX Bavaria Picasso s výměníkem

autor: Ver.J

Dobrý den, ještě bych se Vás chtěla zeptat, máme čerpadlo RF Optiline Oko-Plus 25/ 1–4, radiátory máme nové kolem 3kW, trubky měďěné taky nové. Není možné,že je např. slabé čerpadlo? Krbová kamna ABX Bavaria máme v 1. patře a potřebujeme dostat teplo do radiátorú do přízemí, ještě jsou trubky hnané přes další nevytopenou místnost, Je možné, že je slabé čerpadlo? Studená voda se nám zpět vrací jak jste psal. Už nevíme, kde by mohla být ještě chyba. Topenář tu byl a říkal, že krátká smyčka je zbytečná.:-(


Re: ABX Bavaria Picasso s výměníkem

autor: Admin

Dobrý den paní Justová,

Doporučuji kontaktovat topenáře, aby okruh zkontroloval. Píšete " i na 70°C" - nevím z hlavy, jaké hodnoty mají nastavena kamna ABX, ale vím, že u výrobků HAAS+SOHN je doporučené nastavení tepelného spádu 75 - 60 °C ( tedy 60°C na zpátečce). Předpokládám, že tepelný spád by měl být stejný - tam nezáleží na výrobci. Pokud by se vám pracena do kamen studenější voda, než je 60°C, doporučuji instalaci tzv. by-passu - krátké smyčky, kde Vám směšovací ventil udržuje konstantní teplotu na vstupu do teplovodního výměníku.

Petr vávra


ABX Bavaria Picasso s výměníkem

autor: Ver.J

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné, že máme špatně nastavená kamna, když při předchozím používání zadního kouřovodu fungovalo vše OK, ale nyní při použití horního kouřovodu máme vlažné radiátory a nevytopíme na teplotu, kterou potřebujeme?(mís­tnost s radiátory vytopíme max. na 16 stupňů, jsou pouze vlažné, i když máme v kamnech roztopeno, teplota ukazuje na budíku i na 70 stupňů). Je možná nějaká chyba při nastavení (např. příčka kouřovodu- našli jsme v návodu, že je potřeba nějak přenastavit při změně vývodu kouřovodu)? Nebo jaký je jiný problém? Dřevo máme dostatečně vyschlé a komín také v pořádku. Děkuji JustováRe: ABX Bavaria s výměníkem, studené radiátory

autor: Admin

Dobrý den, příčin může být několik.

Začal bych kontrolou kvality paliva. Pokud nemáte vlhkoměr, doporučuji koupit dřevěné brikety a několik přikládacích cyklů provést briketama. Zkontrolujte si, zda přikládáte dle návodu - doporučenou dávku paliva - tedy cca 2.5 kg paliva na jednu dávku. Zkontrolujte tah komína - minimálně 12 Pa. zkontrolujte, zda máe správně nastyveny táhla primárního a sekundárního vzduchu. Pokud je vše, jak má být, obraťte se na topenáře, aby zkontroloval nastavení okruhu. V případě, že topíte přímo do radiátorů, měl by být výkon výměníku přibližně roven výkonu radiátorů. Ať Vám projde celý okruh ( už jsem se setkal i s opačně zapojeným oběhovým čerpadlem).

Petr vávra


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.