Nejúspěšnějším modelem, který firma HAAS+SOHN RUKOV představila na veletrhu Infotherma 2011 v Ostravě, se stala kachlová kamna Treviso s výměníkem.

Treviso hnědé

Tato jedinečná novinka na trhu se od ledna dostává do prodeje. Jedná se o jediný výrobek v segmentu kachlových kamen, který má vyjímatelný výměník a lze jej tedy dočasně snadno odmontovat za účelem teplovzdušného vytápění!

Pro vyznavače tradičních kachlových kamen, kteří chtějí využít kachlová kamna i pro připojení na stávající otopnou soustavu a ušetřit tak tisíce korun během topné sezony, přicházíme s revoluční novinkou. Treviso s výměníkem svým nápaditým designem upoutá pozornost i nejnáročnějšího zájemce o nejlevnější způsob vytápění. Celkový výkon kamen vč. teplovodního výměníku je 10.3 kW, přičemž až 5.7 kW tepla je předáváno do vody. Při průměrně zatepleném prostoru lze vytápět zhruba až 190 m3. Důležitějším prvkem než samotný přitažlivý vzhled kamen jsou technické parametry topidla. Především pomocí terciárního spalování je dosaženo účinnosti 85%, která garantuje minimální spotřebu paliva. Vzduch předehřátý na velmi vysokou teplotu je přiveden vzduchovým kanálem v zadní části spalovací komory do míst, kde se může aktivně podílet na spalovacím procesu. Tímto je proces spalování obohacen o potřebný kyslík, který zaručuje mnohem dokonalejší reakci s energetickým plynem, který se vyvíjí při samotném hoření. V praxi to znamená mnohem lepší využití energie, která by jinak unikala komínem. Každá taková ztráta pak samozřejmě znamená zbytečné plýtvání palivem a tím i penězi.

            

Unikátní předností kachlových kamen Treviso s výměníkem je jeho nová koncepce vyjímatelného výměníku, která nabízí jednoduchou možnost demontáže a tím rychlé a jednoduché přestavění na teplovzdušnou variantu. Tuto obrovskou výhodu ocení zejména ti, kteří chtějí kamna využívat po přechodnou dobu bez napojení na teplovodní systém vytápění. Jednoduchost spočívá ve stavebnicovém uspořádání, kdy je výměník usazen na horní části spalovací komory a horní vnější krycí víko s kouřovodem uzavírá celé topeniště. Tzn. že víko s kouřovodem slouží pro obě možné varianty jako horní krycí část topeniště. U teplovzdušné varianty lze navíc po použití 90° kolena využít i zadní připojení na komín. Výhodu vyměnitelného výměníku jistě oceníte i při pravidelné péči o svá kachlová kamna, kdy jej pomocí snadného vyjmutí můžete důkladněji vyčistit a prodloužit tím životnost kamen.

Standardní součástí teplovodních produktů od firmy Haas+sohn se stává možnost doplnění vychlazovací smyčky, která zajišťuje ochranu v případě výpadku elektrického proudu a lze ji využít i u tohoto modelu. Jednoduchým doplněním do výměníku je dosaženo perfektní ochrany.

Pro komfortnější obsluhu a vyšší těsnost dvířek jsou kamna vybavena dvoubodovým zavíráním s elegantní kličkou. Regulovatelností obou hlavních přívodů vzduchů (primárního a sekundárního) je zaručena možnost správného a optimálního nastavení spalovacího procesu pro získání maximálního užitku. Správným nastavením přívodu sekundárního vzduchu lze také zajistit dokonalou čistotu skla a tím i radost z pohledu na plápolající oheň.

Kachlová kamna HAAS+SOHN Treviso s výměníkem i bez výměníku jsou k dostání prozatím ve 3 barevných variantách – hnědá, zelená a kapučíno. Každý si jistě vybere tu pravou.

Treviso hnědé

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba prodejny: Po - Čt 8:30 - 15:00
Pá zavřeno, eshop v provozu

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.