Krbová kamna - volba litinová nebo kachlová : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
20. 04. 2010, 11:15:01
Krbová kamna - volba litinová nebo kachlová

Dobrý den, chtěl bych se poradit ohledně krbových kamen. Zda jsou vhodnější litinová krbová kamna nebo kachlová krbová kamna do malého RD, velikostí spíše rekreační objekt. Kdy plocha je 25 m2 s výškou stropu 2,3 m (přízemí propojené) a podkroví také 25m2.Všechny prostory jsou propojené bez dveří.Zatepleno. Komín se nachází přímo uprostřed domku. Bude i přistavovat, ale nové prostory budu vytápět infrapanely. Jde o hlavní zdroj vytápění! Dočetl jsem se také o CB- clean burning, EBT- externed burn technol. Cena cca 20000Kč. Doporučte mi a poraďtě prosím… Děkuji

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

admin
Autor: admin
20. 04. 2010, 11:17:48
Re: Krbová kamna - volba litinová nebo kachlová

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.
Oba typy kamen Vám uvedený objekt bez problémů vytopí. U litinových kamen je nutno počítat s tím, že většinou se jedná o sálavá kamna – nutno dodržet větší bezpečnou vzdálenost ( cca 40 cm dozadu a doboku) od hořlavých předmětů. Pokud má komín možnost přívodu spalovacího vzduchu z exteriéru ( nebo je s ním počítáno v projektu), určitě bych doporučil kamna s tímto externím přívodem . A malým výkonem (THORMA MARIBO, ABX POLAR 4, ARKTIS 4 atd – třeba i něco s obkladem).

Ale volba je na Vás

Přeji hezký den
Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.