Krbová kamna s výměníkem PRITY K2 CP W13 - info : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
07. 04. 2010, 11:21:51
Krbová kamna s výměníkem PRITY K2 CP W13 - info

Dobrý den, chci se zeptat, zda by jste mi mohl vysvětlit pojmy: – maximální výkon do výměníku a jmenovitý výkon – jestli má vliv na spalování, když není u kamen terciální vzduch ani přívod vzduchu z exteriéru – a co znamená účinnost 70% A na závěr se chci zeptat, zda by tato kamna PRITY K2 CP W13 stačila na vytopení prostoru zhruba 260 m3. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

admin
Autor: admin
07. 04. 2010, 11:22:26
Re: Krbová kamna s výměníkem PRITY K2 CP W13 - info

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.

U většiny kamen je to takto :

jmenovitý výkon krbových kamen je výkon, na který dosahují kamna optimálních parametrů , pokud se týká účinnosti a emisí. Jmenovitý výkon bývá zpravidla 70–80% výkonu maximálního. Na jmenovitý výkon by měla být krbová kamna trvale provozována. Krátkodobě je možno kamna zatížit na výkon maximální.Ovšem kamna Prity s výměníkem jsou kamna Bulharské výroby a jejich certifikace je poněkud zvláštní. …Přívod vzduchu z exteriéru je vhodný u nízkoenerge­tických budov. Pokud je budova zateplena ( včetně plastových oken), nedochází k přirozené cirkulaci vzduchu. Pokud u takovéto budovy není přívod vzduchu pro spalování přiveden z exteriéru, je nutno zabezpečit přívod kyslíku do místnosti častějším větráním.
TErciální vzduch zlepšuje hodnosty emisí a prodlužuje dobu hoření na tzv. noční provoz.Na prostor 260 m3 mi přijdou vhodná ( potřebujete odhadem cca 13 kW výkonu), ale konečné slovo by měl mít topenář dle skutečných tepelných ztrát objektu a dle nastavení teplovodního okruhu ( kolik budete vytápět tělem kamen a kolik výměníkem).
V případě dalších dotazů, napište.

Přeji hezký den
Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.