Krbová skládanka ABX OXFORD KLASIK s výměníkem : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
17. 08. 2009, 07:27:17
Krbová skládanka ABX OXFORD KLASIK s výměníkem

Potřebuji vytápět místnost v přízemí, kde bude krb umístěn (zhruba 100 m3) a půdní vestavbu (také zhruba 100 m3). Místnost v přízemí bych vytápěl již letos, půbdní vestavbu v příštím roce. Je tento krb vhodný a dostatečný k uvedenému účelu. Nedojde k poškození výměníku, pokud nebude v letošním roce využíván?

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

admin
Autor: admin
17. 08. 2009, 07:28:04
Re: Krbová skládanka ABX OXFORD KLASIK s výměníkem

Dobrý den, děkuji za zájem o naše služby.

Bohužel to NELZE.

Ve většině případů ( kamna ABX, Haas+Sohn, LA NORDICA) je teplovodní výměník součástí topeniště. Pokud by výměník nebyl napojen na odběr tepla, došlo by k jeho zničení. Ke kamnům s výměníkem od firmy HAAS+SOHN a kamnům EMG VIVALDI je možno dokoupit zaslepovací sadu. Výměník je v kamnech upevněn cca 16 šrouby. Po odšroubování šroubů je možno výměník s celou zadní stěnou odejmout a nahradit zaslepovací sadou a kamna provozovat bez napojení na teplovodní systém. Po čase je možno výměník opět nainstalovat. Nebo naopak, pokud koupíte kamna bez výměníku ( taková, která jsou v nabídce i v modifikaci s výměníkem), můžete později výměník dokoupit a doinstalovat. Zaslepovací sady a teplovodní výměníky naleznete v sekci Příslušenství k Haas+Sohn.
Přeji hezký den
Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.