krbová kamna Prity WD W15 s výměníkem : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
22. 07. 2009, 09:29:36
krbová kamna Prity WD W15 s výměníkem

Dobrý den, prosím Vás o informaci, zda je možné v těchto kamnech topit i s prázdným výměníkem, např v létě, kdy bych chtěla jen zatopit v kamnech, ale nevést teplo dál. Snad budete mému dotazu rozumět – jsem technický antitalent :-) . Předem děkuji

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

admin
Autor: admin
22. 07. 2009, 09:33:42
Re: krbová kamna Prity WD W15 s výměníkem

Dobrý den, dotazu rozumím – je to poměrně častý požadavek zákazníků.
Bohužel Vás asi zklamu.
NELZE

Ve většině případů ( kamna ABX, Haas+Sohn, LA NORDICA, PRITY ) je teplovodní výměník součástí topeniště. Pokud by výměník nebyl napojen na odběr tepla, došlo by k jeho zničení. Ke kamnům s výměníkem od firmy HAAS+SOHN a kamnům EMG VIVALDI je možno dokoupit zaslepovací sadu. Výměník je v kamnech upevněn cca 16 šrouby. Po odšroubování šroubů je možno výměník s celou zadní stěnou odejmout a nahradit zaslepovací sadou a kamna provozovat bez napojení na teplovodní systém. Po čase je možno výměník opět nainstalovat. Nebo naopak, pokud koupíte kamna bez výměníku ( taková, která jsou v nabídce i v modifikaci s výměníkem), můžete později výměník dokoupit a doinstalovat. Zaslepovací sady a teplovodní výměníky naleznete v sekci Příslušenství k Haas+Sohn.
Přeji hezký den
Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.