Kvalita kachlí - popraskaná glazura : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
14. 09. 2006, 13:26:27
Kvalita kachlí - popraskaná glazura

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, na způsob provedení a kvalitu vypálení kachlí. Překvapilo nás, že kachle často vypadají, že jejich glazura je narušená – popraskaná. A dotaz zní – do jaké míry může zákazník posoudit, zda je vše v pořádku či nikoli a jak v případě odmítnutí může postupovat při převzetí zboží. (Jedná se prosím Vás o nekvalitní zboží?) děkuji za odpověď

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
14. 09. 2006, 13:37:14
Re: Kvalita kachlí - popraskaná glazura

Dobrý den, uvedenou skutečnost bych doporučoval konzultovat přimo s výrobcem.
Nicméně: váš dotaz je poměrně častý. Dotazoval jsem se na to a bylo mi sděleno, že popraskání glazury je vlasnost kachlí – že časem pracují a dále, že ne vždy se podaří stejný odstín kachlí – proto letošní zelená může mít jiný odstín oproti třeba loňským modelům.
To, zda je vše v pořádku musí posoudit autorizovaný servisní technik – v případě, že s vyjádřením uživatel nesouhlasí, může se obrátit na soudního znalce. Ale tato část otázky je spíše parketa Sdružení na ochranu spotřebitele.
Odmítnout převzetí zboží zákazník může. V případě nákupu přes internet dokonce bez udání důvodu, a stejně tak má zákazník právo na vrácení zboží v zákonem stanovené lhůtě 14 dnů.
Bohužel v tuto chvíli mohu nabídnout pouze ABX Bavária hnědé nebo Tabacco. V zeleném provedení mohu nabídnout KAUNAS LUX
Přeji hezký den
Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

no image
Autor: Mic.Ku
12. 01. 2012, 18:11:18
Re: Re: Kvalita kachlí - popraskaná glazura

Dobrý den, jako keramik odpovím na tento problém. Popraskání glazury kachlí rozhodně není VLASTNOST – jedná se o nekvalitní výrobu. Nejčastější problém je špatně zvolená glazura vůči hlíně – oba materiály mají příliž rozdílné KTR (koeficient teplotní roztažnosti) další problém může vznikat špatně vedeným výpalem. Co se barevné odlišnosti týče zase se jedná o nedodržení kvality výrobce – buď nedodržuje přesný postup nebo mění materiál za jiný. Našel jsem na stránkách výrobce kamen tvrzení, že toto je zcela normální – není jedná se jen o to aby odmítly reklamace. U levných kamen asi nezbyde než vyměnit – u drahých bych si ten posudek od znalce nechal udělat jelikož se skutečně jedná o vadu výroby.

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.