Kamna ABX s výměníkem - provoz bez zapojení výmění : diskuze

no image
Autor: Vas dotaz
30. 01. 2009, 07:39:49
Kamna ABX s výměníkem - provoz bez zapojení výmění

Dobrý den, uvažujeme o koupi krbových kamen s výměníkem. Vzhledem k nutné rekonstrukci topení, bychom potřebovali nějaký čas topit v kamnech bez napojení výměníku do topení a posléze připojit až nové radiátory. Je možné topit v kamnech s výměníkem bez jeho připojení? Děkuji za odpověď. S pozdravem

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

admin
Autor: admin
30. 01. 2009, 07:40:49
Re: Kamna ABX s výměníkem - provoz bez zapojení výmění

Dobrý den
TO NELZE

Ve většině případů ( kamna ABX, Haas+Sohn, LA NORDICA) je teplovodní výměník součástí topeniště. Pokud by výměník nebyl napojen na odběr tepla, došlo by k jeho zničení. Ke kamnům s výměníkem od firmy HAAS+SOHN a kamnům EMG VIVALDI je možno dokoupit zaslepovací sadu. Výměník je v kamnech upevněn cca 16 šrouby. Po odšroubování šroubů je možno výměník s celou zadní stěnou odejmout a nahradit zaslepovací sadou a kamna provozovat bez napojení na teplovodní systém. Po čase je možno výměník opět nainstalovat. Nebo naopak, pokud koupíte kamna bez výměníku ( taková, která jsou v nabídce i v modifikaci s výměníkem), můžete později výměník dokoupit a doinstalovat. Zaslepovací sady a teplovodní výměníky naleznete v sekci Příslušenství k Haas+Sohn.
Přeji hezký den
Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.