jaka kamna : diskuze

no image
Autor: remac
10. 06. 2006, 23:17:19
jaka kamna

Dobry den, mam zajem o krbova kamna, mne osobne se libi JOTUL.
Bydlim v rodinnem domku, V prizemi chci instalovat krb, mame potize s plisni po vymene oken za plastova.Kamna chci do obyvaku, ktery navazuje na jidelnu a kuchyn ,vse je otevrene bez dveri o celkovem obemu cca 200m3.Ktery typ kamen byjste mi doporucili vyska kominu 5m prumer 130. Dale mne zajima co je to dvoji spalovani. Dekuji

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
13. 06. 2006, 07:40:00

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.
Nejprve odpovím na druhou část otázky. Cituji z materiálu firmy JOTUL:
Verze CB /clean burn čisté hoření/, je nejmodernější systém, jehož podstatou je sekundární spalování kouřových plynů a prachových částic, které u tradičních ohnišť unikají nevyužity do komína a znečišťují životní prostředí. Princip je založen na spontánním přisávání studeného vzduchu / v zadní, příp. spodní části /, který je předehříván v meziplášti a přichází horem přes kaskádu trysek /otvorů v zadní stěně / do spalovací komory, sráží a okysličuje emisní částice, čímž dochází k jejich zplynování. Při tomto procesu, kdy shoří prachové částice a těkavé plyny při teplotě nad 600°C se zvyšuje účinnost kamen, tzn. dochází k úspoře až 40 % paliva (nejúčinnější při nízkém výkonu 2,5 až 4 kw) a sníží se na minimum (1/10) emise zplodin. Díky tomuto způsobu, kdy se maximálně využije energie spalovaného dřeva a pilinových briket, se prodlouží doba hoření bez přikládání. Tato metoda umožňuje dokonalé spalování, i při horších tahových podmínkách se topeniště rychle roztápějí a při dosažení provozní teploty zajišťují rovnoměrné topení.

Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
20. 06. 2006, 09:13:48

Dobrý den, odpovídám na druhou část dotazu. Vzhledem k prostoru by vám mohla vyhovovat kamna JOTUL F 602 nebo JOTUL F 3. Oba modely se vyrábějí v několika provedeních.
Přeji hezký den
Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.