Provozování krbových kamen - zkušenosti : diskuze

no image
Autor: Váš dotaz
26. 01. 2018, 10:55:43
Provozování krbových kamen - zkušenosti

Dobrý den,

chtěla bych pořídit do novostavby kachlová kamna. Chci se Vás zeptat nebo jestli mi můžete poradit, zda je opravdu reálné, že by tato kamna s výměníkem bez problému zvládla vytopit podlahové topení v celém domě a ohřát vodu v bojleru? Popřípadě jestli jste schopni spočítat jak výkonná kamna by měla do konkrétního interiéru být, aby se kamna nepoškozovala a dlouho a dobře sloužila?
Totiž já tomu moc nerozumím, info mám z toho co si přečtu nebo se bavím s lidmi, kteří doma třeba krbovky/kachlovky mají. Ovšem někteří si je nemohou vynachválit, jiní hovoří o veliké chybě, že si je koupili, protože prý jim špatně topí a ještě mají začouzený obývací pokoj.
Moje představa je taková, že by byla kamna v domě hlavním zdrojem tepla v zimních měsících, vyhřívala by podlahové topení v celém domě (bungalov 88m2 ) a ještě by zvládla ohřát vodu v bojleru – ale je to opravdu možné??
Děkuji, s pozdravem

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
26. 01. 2018, 10:56:39
Re:Provozování krbových kamen - zkušenosti

Dobrý den.
Děkuji za dotaz.
V podstatě jste popsala situaci , jaká panuje při provozu krbových kamen – obzvláště s výměníkem. Principielně jde o to, že pokud jsou kamna správně zvolena ( dimenzována) ale také správně zapojena a provozována, je předpoklad, že uživatel bude s provozem spokojený . V případě, že nebude splněna některá z výše uvedených podmínek, uživatel spokojený nebude. ...... :-)
Pro správný provoz je potřeba spočíst teplené ztráty objektu a dle toho dimenzovat dimenzovat topidlo. Pokud máte podlahové topení , je potřeba zapojit do kruhu akumulační nádrž, která Vám umožní posílat do podlahovky vodu teplou cca 28°C. Voda vycházející z kamen by měla mít teplotu cca 75°C . Doporučuji kontaktovat topenářskou firmu v místě bydliště a na realizaci celého projektu se dohodnout s ní.
Pokud budete mít další dotazy, neváhejte napsat.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Petr Vávra
Vávra kamna s.r.o.

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.