Peletová kamna na chatu : diskuze

no image
Autor: Váš dotaz
10. 09. 2017, 08:01:17
Peletová kamna na chatu

Dobrý večer pane Vávro,
potřeboval bych poradít s výběrem kamen do chaty určené pro celoroční provoz. Nejprve jsem uvažoval nad kachlovými kamny La Nordia, avšak po včerejší návštěve Vaší prodejny jsem po ukázce provozu peletových kamen přikloněn k této variantě. Chtěl bych se zeptat zda tento typ kamen je vhodný do chaty s plochou 42 metrů čtverečních. Jedná se o dvě místnosti které jsou nad sebou. Napojení by bylo na vyvložkovaný komín o průměru 120 mm (účinná výška od místa připojení je 2,5 metru, celková výška je 5 metrů). Vyhovuje tento komín pro provoz peletových kamen ? Kamna budou v nepřetržitém provozu po celou zimní sezónu.

Na mnoha stránkách jsem se dočetl že peletová kamna jsou spíše pro nízkoenergetické domy než na chatu s celoročním využitím. Proto bych chtěl pořadit s výběrem kamen. Má chata má zateplenou střechu a plastová okna.
Jinak jakou značku peletový kamen by jste doporučil ? Slyšel jsem o značkách Edilkamin a Kalor. Jedná se o italské výrobce, jaký je mezi těmito značkami rozdíl ? Dále uvažuji nad těmito kamnami: 'Odkaz' , které máte nyní v slevě. Do kdy bude tento typ s akční cenou ? A jsou tyto kamna kvalitnější než ta italská ?

Dále bych se chtěl zeptat na cenu instalace peletových kamen v Třinci. Kolik by se orintačně pohybovala cena za instalaci ? Přívod externího vzduchu bychom prozatím provést nechtěli.

Děkuji za infromace.

S pozdravem

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
10. 09. 2017, 08:05:43
Re:Peletová kamna na chatu

Dobrý den.

Jedna důležitá věc, o které Vám asi kolegyně neřekla je ta, že kamna HSP 1.17 mají „zjednodušený“ software. Není možno je programovat dopředu – tzn. ovládání se děje na displeji a to pouze tlačítky nahoru dolu – nastavíte si požadovanou teplotu třeba 22°C a pokud ji chcete změnit, musíte k displeji a změníte ji. Ostatní modely od firmy HAAS+SOHN mají možnost týdenního programu – na každý den si můžete předdefinovat 3 časové úseky : tzn třeba 0–8 hodin teplota 18°C, 8–20 hodin teplota 22°C a 20–24 teplota 20°C. A nemusíte se starat. Navíc – model TOLEDO III má možnost dokoupit WLAN modul – krabička umožňující ovládání přes WIFI – pokud to máte na chatu ( a máte tam signál) , určitě dobrá věc. Do chytrého telefonu si stáhnete ovládací aplikaci a potom kamna ovládáte na dálku.

Takže pokud bychom se bavili o kamnech HAAS, tak tento model :https://www.krbova-kamna.com/…-boky-p.html

Kvalita je v pohodě, vyrábí se to v Čechách, servis funguje, náhradní díly předpokládám, že budou dostupné. Servis v naší lokalitě mohu dělat já. Akční cena platí do konce září 2017.
Nemám zase až tolik zkušeností týkající se tahu komína, ale předpokládám, že 2.5 metru by mělo stačit. Pokud se týká zapojení – peletová kamna u nás zakoupená mohu uvést do provozu a zaškolit Vás zdarma. Pokud by se jednalo i o připojení do komína, cena by byla dohodou – dle náročnosti.
Důležitá věc : než kamna spustíme, je potřeba mít revizi komína. A na to já papíry nemám. Tzn, připojit kamna na komín, pozvat revizního technika a potom dojet kamna spustit a zaškolit uživatele. Nejjednodušší mi přijde, že přijedu a vezmu s sebou kominíka – revizního technika. Kominík zkontroluje komín, já to mezitím připojím a než vypíše revizní zprávu, zaškolím vás. Jediný problém bych viděl v časovém zaneprázdnění kominíka – ale to bychom nějak naplánovali – možná čím dříve, tím épe, protože se toho na něj začne valit víc a víc. Je podzim .....

Itálie je peletová velmoc a tradice peletových kamen je tam obrovská. Tam je fabrika na peleťáky na každém rohu ..... Kvalita je u osvědčených značek v pohodě. Nezmínil jsem české menu u Haasu.

Pokud plánujete poslat teplý vzduch do horní místnosti, existuje varianta kamen s možností výduchu vzduchu – třeba toto :
https://www.krbova-kamna.com/…-9-kw-p.html

Na schématu je to označeno jako Canalizare. Jedná se o novinku – budu se na
školení ptát – hlavně na programátor a na možnosti. Pokud byste se rozhodl pro něco podobného, musíte počítat s tím, že budete na stěně mít trubku o průměru minimálně 80 mm. To jenom pro úplnost.
HAAS je dobrá volba.

V případě dotazů, napište nebo zavolejte

S pozdravem a přáním hezkého dne

Petr Váv

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.