Krbová kamna : diskuze

no image
Autor: Ann.Ra
07. 09. 2015, 20:03:53
Krbová kamna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat:
jsme v pronájmu a jsou zde krbová kamna + přítápění plynem.
Jenže krbová kamna vytopí pouze místnost, ve které jsou, ale v ostatních místnostech je chladno. Dá se to nějak řešit, aby se teplo dostalo i do ostatních místností?
Děkuji Vám za odpověď.

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
08. 09. 2015, 08:31:23
Re:Krbová kamna

Dobrý den, poměrně častý problém – v místnosti u kamen je přetopeno a teplo se nedostává do dalších místností. Příčin může být několik – vysoké stropy , nevhodná aerodynamika v místnostech. Takto na dálku od stolu je těžko příčinu zjistit. mohu dát pouze pár tipů : řešením by mohlo být instalování třílistého ventilátoru pod stopem místnosti s kamny, možná v první fázi zkuste pootevřít okna v dalších místnostech na mikroventilaci tak, vznikl mírný průvan.
Nevím, jaký je výkon instalovaných kamen – může se stát, že pokud to jsou velká kamna v malé místnosti, bude rychle přetopeno a vzduch nestihne odejít jinam.
Hraničním řešením by byla výměna kamna za kamna s výměníkem a jejich napojení na radiátory, ale to může být větší investice – asi bych řešil s majitelem objektu.
V případě dalších dotazů, napište.
Petr vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.