Krbová sestava Haas+Sohn Ascim - zapojení : diskuze

no image
Autor: Váš dotaz
21. 02. 2014, 07:58:23
Krbová sestava Haas+Sohn Ascim - zapojení

Dobrý den,
zaujala mě krbová stavebnice ASCIM.
Tento krb je možné napojit jak na komín zděný tak nerezový? U nerezového bych viděla nad stavebnicí tu „rouru“? A je možné jej postavit vedle zděného komínu?
Máme nízkoenergetický dům a řešíme přívod externího vzduchu podlahou. V tomto případě by být nemusel?


Děkuji za info

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
21. 02. 2014, 07:59:32
Re: Krbová sestava Haas+Sohn Ascim - zapojení

Dobrý den,
začnu od konce. Externí přívod vzduchu není nutnou podmínkou provozu topidla na tuhá paliva v interiéru. Nutnou podmínkou je přivedení dostatečného množství čerstvého vzduchu pro spalování – jakým způsobem je přivedete je na Vás ( podlahou, volným průduchem komína, otevřeným oknem…) Pokud máte utěsněný dům, je vhodné spalovací vzduch přivést hadicí až pod topidlo ( krbovou vložku) a tuto hadici připojit k topidlu ( pokud tuto možnost nabízí – u sestavy Haas+sohn Ascim je použita krbová vložka Malvik III, která má hrdlo pro připojení externího spalovacího vzduchu). Pokud budete komín teprve stavět, zmínil bych systémový komín Schiedel Absolut, který má větrací šachtici, kterou je možno vzduch přivést.

Pokud se týká vlastní stavby a zaústění krbové sestavy do komína, doporučuji prostudovat návod k montáži – z něj je zřejmé, jaké jsou možnosti zapojení. ( Je možno z obestavby kouřovodem vyjet dozadu a kolenem kouřovod zlomit do boku do komína. Ovšem sestava bude stát kousek od stěny – nevím, jakou máte místní dispozici.

V případě dalších dotazů, napište.

Přeji hezký den
Petr Vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba prodejny: Po - Čt 8:30 - 15:00
Pá zavřeno, eshop v provozu

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.