Krbová kamna s výměníkem Haas+sohn : diskuze

no image
Autor: Váš dotaz
05. 06. 2013, 10:18:59
Krbová kamna s výměníkem Haas+sohn

Dobrý den.
Mám pár otázek ohledně kamen GRAND MAX PLUS 11 s výměníkem. Mám komínovou rouru pouze 120 mm byl by v tom nějaký problém když bych dal redukci ? Jak poznám jaký tah má komín ? Je na to nějaký vzorec pro výpočet ? Mám v plánu krb vložit do zdi, přečetl jsem si že musí být z každé strany 200 mm , ovšem ale musí být nějaká zvláštní omítka nebo barva na zdi ? Děkuji moc za odpovědi… S pozdravem

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
05. 06. 2013, 10:20:14
Re: Krbová kamna s výměníkem Haas+sohn

Dobrý den,

krbová kamna Haas+Sohn Grand Max plus 11 s výměníkem mají vývod kouřovodu 150mm. Pokud je to možné, volila bych napojení kouřovodů o stejném průměru. Napojení kouřovodů o průměru 120mm pomocí přechodky nedoporučuji. Nemusel byste dostat revizi, kamna by mohla kouřit do místnosti,… Samozřejmě záleží na tahu komína, kamna potřebují minimální doporučený tah 12 Pa, změří Vám jej kominík, kterého byste měl kontaktovat. Výška komína od napojení by měla být min. 5.5m.
Krbová kamna Haas+Sohn Grand Max plus 11 s výměníkem jsou volně stojící kamna, nevím, zda dobře chápu Váš záměr – vložit je do zdi. Norma neřeší vzdálenost od nehořlavé stěny, její speciální nátěr není nutný. Bezpečná vzdálenost od hořlavých předmětů je, jak jste správně vyčetl z návodu, 20cm do doků a dozadu a 80cm dopředu. Dále by kamna měla stát na nehořlavé podložce, minimální přesah je 10cm do doků a dozadu a 30cm dopředu.
Kamna s výměníkem by měla napojit odborná topenářská firma.
V případě dalších dotazů nás, prosím, opět kontaktujte.

Přeji pěkný den


Dagmar Figallová
obchodní asistentka
 www.krbova-kamna.com

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.