Krbová kamna do podkrovního bytu? : diskuze

no image
Autor: mar.po
24. 09. 2012, 17:11:05
Krbová kamna do podkrovního bytu?

Dobrý den.Zvažuji zakoupit krbová kamna do podkrovního bytu,na přitopení.Byt je o rozloze 140m2 v místnostech mam celkem osum radiátoru do kterých bych teplo s kamen,rád rozehnal topím hdd kotelm s výměníkem.Dakonh pte-l 12M.Jaká kamna budou nejvhodnější na vytapění .Asi již není potřeba kupovat s výměníkem,když je součástí kotle,že?Chci je nechat umístit do obývací místnosti o rozměru 48m2.

Děkuji za případnou radu.Marek

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
26. 09. 2012, 10:42:08
Re: Krbová kamna do podkrovního bytu?

Dobrý den, omlouvám se, ale nepochopil jsem, zda zvažujete krbová kamna s výměníkem k napojení na stávající okruh nebo bez výměníku.

Pokud bych byl na Vašem místě, nejprve bych si pozval kominíka, zda je v pořádku komín a potom bych koupil kamna. Protože se jedná o podkroví, a může být problém s tahem komína ( tuto informaci Vám potvrdí nebo vyvrátí kominík), zvoil bych kamna se zadním výkonem. Výkonově neco kolem 6 kW , provedení bez výměníku. A kamna by mi sloužila na přitápění v přechdoném období.
Petr vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.