rozvody vzduchu nebo sálavé obezdění : diskuze

no image
Autor: Mic.Ba
18. 07. 2012, 13:07:18
rozvody vzduchu nebo sálavé obezdění

dobrý den,

konzultuji se dvěmi krbaři systém sálání tepla a typ obezdění krbové vložky a každý na to má jiný názor. Jeden mi říká, že ideální systém pro mou situaci jsou vzduchové rozvody i do sousedních místností, izolační desky jako obezdění krbové vložky, dvojité zasklení. Toto řešení je navrženo z důvodu, že dům je nízkoenergetický, skoro pasivní, abychom vydrželi v místnosti poblíž krbu.

Druhý krbař mě přesvědčuje, že vzduchové rozvody do obytných pokojů by se již do trvale obývaného domu pořizovat neměly, protože to není zdravotně ideální a navrhuje spíše sálavou obestavbu krbové vložky s akumulačním tělesem, rovněž dvojité zasklení a argumentuje, že tyto sálavé cihly pouštějí teplo postupně a tudíž by se v té přímé obytné místnosti vydržet dalo. Dům má celkem 160m2, je do patra, tepelné ztráty vycházejí ve standardu pasivní dům. Primární zdroj teplat je plynový kotel a krbová vložka bude mít především estetickou funkci, až na druhém místě bude funkce doplňkového zdroje tepla. Dům bude mít rekuperaci. Krbovou vložku chci co nejmenší, nejlépe s regulovaným výkonem cca 6–12 KW.

Za odpověď předem děkuji.

zdraví

Michal Banot

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
19. 07. 2012, 09:30:00
Re: rozvody vzduchu nebo sálavé obezdění

Dobrý den, pane Banote, rozhodnutí je na Vás.

Něco málo o této problematice vím. Moje jednoznačné doporučení je sálavé teplo.

Je to jistě i finanční otázka. Volba je na Vás.

Petr vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.