Re: Re: jaký výkon kachlových kamen a typ doporučujete : diskuze

no image
Autor: Vác.Le
10. 07. 2012, 18:06:06
Re: Re: jaký výkon kachlových kamen a typ doporučujete

Dobrý den pane Vávra,
děkuji za rychlou odpověď.
Měl jsem dnes v domě topenáře a nakonec jsme se dohodli na řešení kamna s výměníkem a připojení do stávajícího okruhu topení od s elektrokotlem s tím, že podkroví bude také vytápěno, pokud dcera přijede a to bývá často.Stejně díky srážení vody na oknech se musí podkroví temperovat. Díky členitosti přízemní by prý kamna bez výměníku celé přízemí nevytopila.
Jaký výkon/typ krbových /kachlových kamen s výměníkem byste doporučil -opakuji tepelné ztráty – přízemí 4,8 kW – celý dům 7kW.
Preferuji kachlová kamna, ale díky malému výkonu budu muset asi přejít na krbová. Další preference – minimálně litinový rošt :).
Děkuji moc za odpověď.
S pozdravem
Václav Lesák

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Admin
Autor: Admin
11. 07. 2012, 08:25:11
Re: Re: Re: jaký výkon kachlových kamen a typ doporučujete

Dobrý den pane Lesáku,
Mezi nejmenší kamna s výměníkem patří Thorma FALUN AQUA s výkonem 4+4 kW a je možno je koupit v provedení s keramikou na bocích – pískovcová nebo teracotta.
Nebo HAAS+SOHN MANTOVA s výměníkem, BORAS s výměníkem, TRINO s výměníkem a s kachlema na boku ( výkon 2.7 + 7.7kW)
EMPOLI s výměníkem a kachlema ( 3.9 + 8.5kW).
Klasická kachlová kamna bych zmínil ABX s výkonem výměníku 4.2 kW, HEIN ALAKO s výkonem 5 + 6 kW).

Z výše uvedeného mi jasně plyne, že topení napřímo do radiátorů je pro Vás ne příliš vhodné. Jako vhodnější mi přijde zapojení přes akumulační nádrž, kterou budete při topení v kamnech nabíjet – tím můžete mít výkon výměníku předimenzován oproti okruhu. Zamyslele bych se na trojicí kamen MANTOVA, BORAS a TRINO. Systém s akumulační nádrží je složitější a finančně náročnější, ale přijde mi vhodnější, než topit přímo do radiátorů a tím celou nemovitost přetápět.
Znovu zdůrazňuji, že teelné ztráty objektu se v našich klimatických podmínkách počítají na venkovní teplotu mínus 15 °C. Nevýhodou kamen s výměníkem je to, že v naprosté většině jste závislý na elektrickém proudu.
Zkuste to ještě zkonzultovat s topenářem.
petr vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.