ABX Laponie 4012 - teplovzdušný rozvod : diskuze

no image
Autor: Pavel Harazin
22. 06. 2011, 12:43:12
ABX Laponie 4012 - teplovzdušný rozvod

Dobrý den,kachlová kamna ABX Laponie 4012 (bez výměníku)mají princip jako 2-plášťová. Použita vložka Oxford,ta je však 1-plášťová.Není mi tudíž jasné, jestli mají tyto kamna již z výroby vstup,přípravu na teplovzdušný rozvod.Dá se u Vás popř. koupit nějaký origo nástavec na tento typ kamen ? Pozdější úvahy a dodělávání nějakého řešení pro teplovzd. rozvody by byly jistě komplikovanější. Prosím o příp. cenu tohoto dílu,kamna bychom koupili rovněž u Vás. Děkuji za odpověď

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

admin
Autor: admin
22. 06. 2011, 13:23:58
Re: ABX Laponie 4012 - teplovzdušný rozvod

Dobrý den.

Ke krbové vložce ABX OXFORD je možno dokoupit druhý plášť – naleznete jej v sekci " příslušenství k ABX".
Možnost použití do kachlových kamen ABX LAPONIE jsem před časem prověřoval a bylo mi odpovězeno, že použití druhého pláště není technicky možné – předpokládám, že by se nevešel rozměrově. Řešením by bylo plášť svépomocí upravit, nebo ( a k tomu bych se přikláněl i já) nasadit do nástavby plech s otvory a brát teplý vzduch odtud. Bohužel nemáme to odzkoušeno a nevím, kolik tepla se podaří tímto způsobem „sebrat“. Důležité je také, jak intenzivně máte v plánu krb využívat – pokud pouze nárazově pro efekt, moc bych to neřešil a nechal to, jak to je. V případě, že máte představu častého používání tohoto zdroje tepla, zvážil bych třeba stavbu krbu ( při použití vložky ABX OXFORD s druhým pláštěm.

Petr vávra

Reagovat na příspěvky lze po přihlášení

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.