Thorma Landshut I černý, bílý sokl - zelené kachle

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Výrobce: Thorma, Kód výrobku: 07046

Krbová kamna Thorma Landshut I na bílém soklu v provedení černý plech + zelené kachle mají jmenovitý výkon 8 kW ( regulovatelný v rozmezí 4 až 12 kW) a jsou schopna vytopit prostor o objemu 98 až 190 m3. Spotřeba při jmenovitém výkonu je 2.2 kg/hod suchého dřeva nebo 1.7 kg/hod hnědouhelných uhelných briket.

Účinnost kamen je 82,3%. Rozměry skla: výška 47 cm, šířka 37 cm. Rozměry topeniště: šířka 37 cm, hloubka 26 cm, výška vzadu 28 cm, výška vepředu 42 cm. Rozměr přikládacího otvoru je 397×368mm.

Jedná se o dvouplášťová ocelová krbová kamna, kde je ohniště vyloženo nehořlavým materiálem – vermikulitem. Dvířka jsou osazena žáruodolným sklem. Rošt je litinový. Sokl je plechový, potažený omítkou a natřený na bílo.

V topeništi je zpravidla zábrana proti vypadávání dřeva – tyč, kterou můžete vyměnit za zábranu hřeben. Zábranu hřeben je možné dokoupit za 200,–Kč.(sekce – příslušenství ke kamnům Thorma)

Použitelné palivo: kusové dřevo, ekobrikety a hnědouhelné brikety.

O Thorma Landshut I černý, bílý sokl - zelené kachle zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Thorma Landshut I černý, bílý sokl - zelené kachle' v našem diskuzním fóru:

Re:Krbová kamna do novostavby

autor: Admin

Dobrý den paní Petrová,
děkuji za dotaz a za důvěru.

Prostor místnosti je cca 80m3 - tomu by odpovídal výkon kamen ODHADEM 4 kW - počítáno při mínus 15°C. V běžných dnech Vám bude stačit - tipuji - cca 2-3 kW. Předpokládám, že otevřete dveře a část tepla upustíte do vedlejších místností, ale i přesto : JA OSOBNĚ u sebe doma bych si koupil něco menšího - výkon 4-5 kW. Ještě podotýkám, že operujeme se jmenovitým výkonem, maximální je vyšší ( u kamen Thorma LANDSHUT je to 12 kW ). V kachlovém designu by to mohla být kamna ABX IKARIA apod. Nechci psát konkrétní modely, protože nevím, jakou máte přesně představu o designu.

Petr vávra


Krbová kamna do novostavby

autor: Mic.Pe

Dobrý den, rádi bychom si pořídili krbová kamna do novostavby. Jedná se o patrový dům o celkové užitné ploše 115m2, kde hlavním topením je el.kotel.
Kamna budou umístěna v místnosti o rozměrech 3,5×9.
Líbí se nám :Thorma Landshut II Top.
Můžete nám prosím říci Váš názor?
Předem děkuji za odpověď.
M.Petrová


Re: Krbová kamna - dehtování kamen a kouřovodu

autor: Admin

Dobrý den,
jsou 3 základní příčiny dehtování kamen:
1. nízký tah komína ( měl by se pohybovat v rozmezí 10-12Pa)
2. mokré palivo ( optimální je vlhkost pod 20% – této vlhkosti dosáhnete sušením po dobu cca 2 let v nadkrytém větraném přístřešku)
3. škrcení kamen na nízkém výkonu ( táhlo ovladače vzduchu nastavit dle návodu – u krbových kamen Thorma Cremona, Kiruna II, Landshut apod. pro topení dřevem je tuším zatlačené o 7 mm) .

Většinou to bývá kombinace bodu 2 a 3.

Doporučuji kontaktovat krbaře a dohodnout se s ním, aby ještě jednou přijel a v kamnech zatopil – tím vám předvede, co a jak. Možná by si mohl vzít i svoje suché dřevo a vlhkoměr, abyste viděla stav dřeva Vašeho a jeho.
Ještě mne napadá jedna věc – spalovací komora je konstruována na určité množství paliva – v tomto případě 2.2 kg suchého dřeva za hodinu. Často se stává, že uživatel dává malou dávku paliva a tím není v ohništi dostatečná teplota.
Všeobecně – příčinou dehtování je nízká teplota v ohništi ( dehet na skla a vnitřním obkladu) nebo nízká teplota spalin ( dehet v kouřovodu ).

Ten dehet na horní desce Vám zjistím.

Pokud budete mít další dotazy, napište.

Přeji hezký den

Petr Vávra
www.krbova-kamna.com


Re: Výběr kamen Thorma

autor: Kam.Ob

Dobrý den,
Kamna Thorma Torino a Swegholm jsou prakticky totožná kamna – liší se pouze designem – výkonově a parametricky jsou stejná. Zároveň se jedná o modely, které už nejsou v aktuálním ceníku – jejich výroba byla ukončena.
Pokud by to měla být kamna NANCY, asi bych se přiklonil k model označeným II – jedná se o kamna s dlažbou ( různé barvy ) na bocích. Měla by být vyrobena ze 4 mm plechu ( oproti 3 mm u většiny ostatních kamen bez výměníku).

Výkonově by 7kW mělo stačit, nicméně moje první myšlenka, než jsem přečetl modely, o kterých uvažujete, patřila kamnům Thorma s výkonem 8 kW – FALUN , KIRUNA II, nebo třeba Landshut apod.

Včera skončila na ostravském výstavišti výstava Infotherma 2015 a velmi mne zaujala kamna od firmy ABX s označením BRIT. 7 kW výkonu, velké ohniště, masivní provedení ( pokud si správně vybavuji, litinová dvířka a rám).
Jedná se de facto krbovou vložku vložku ABX YORK přebudovanou na volně stojící kamna za cenu někde do 12 tis kč – ještě ji nemáme na webu – je to novinka. ale mám ji na prodejně. Takže pokud to do Ostravy nemáte daleko, můžete se zastavit, nebo během týdne bude na webu. Opravdu za ty peníze mi to přijde jako bomba.

Je vytvořena z této vložky:
https://www.krbova-kamna.com/abx-york-k-p.html


Přeji hezký den / Best regards

Petr Vávra
+420 777 079 331
www.krbova-kamna.com


Re: Instalace kamen se zadním / horním kouřovodem

autor: Admin

Dobrý den, pane Gazdo.
Začnu od konce. Označení TOP znamená, že kamna mají horní desku
celokeramickou ( oproti modelům bez top, kde je pouze římsa a zbytek horní
části kamen je plechová mřížka). Ten zadní kouřovod u modelu Thorma Borgholm keramik top je jakýsi bonus navíc.
Nemám úplně 100%ní znalosti z kominického řemesla, ale jsem přesvědčen, že není možno zapojit kouřovod do stejné výšky jako jsou vybírací dvířka.
Doporučuji řešit s kominickou firmou. Tímto jsem přesvědčen, že budete
muset zvolit model s horním vývodem ( a jsme zpět u modelu Borgholm keramik, případně Landshut TOP ...

Uměli bychom vám dodat hermetickou klapku na přívod spalovacího vzduchu.
Klapku na kouřovod bych určitě dal.

Přeji hezký den

Petr Vávra
www.krbova-kamna.com


Instalace kamen se zadním / horním kouřovodem

autor: Váš dotaz

Dobrý den,

Děkuji za upřesnění. Měl bych prosím ještě několik dotazů k instalaci.
Kamna chci instalovat v suterénním pokoji v našem RD z r.1929. Komín je cihlový, 15x15, v dobrém stavu, výška min. 12m.
Otvor budu dělat přesně podle kamen pro zadní napojení. Komín nemá klapku - regulátor tahu, což bude asi nutnost.
Pro zadní napojení se nabízí
1. použít trubku 0,25m s klapkou - zde bych měl dotaz jak nejblíže ke zdi se mohu s kamny dostat a to i po případném možném zkrácení trubky tak, aby funkčnost klapky nebyla narušena
2. napojit kamna trubkou bez klapky zde nevidím problém se vzdáleností, pak ale mám představu, že bych nějakou klapku zazdil do komína nad kamna
Nemohu ve vaší nabídce nic vhodného najít - mělo by se to dát ovládat přes cca 15 cm silnou zeď - můžete mi něco nabídnout ?
Dále:
Komínová 60cm zeď sousedí s garáží, v níž jsou komínová dvířka. Podlaha garáže je o cca 60cm výš než podlaha pokoje s kamny, napojení kamen tedy bude naproti dvířkům - při dobrém utěsnění dvířek nevidím problém, souhlasíte ?
Uvažuji, že z garáže pro jistotu (do pokoje s kamny se bude chodit kouřit a bude zde ventilátor s odtahem do jiného komína) zřídím cca 100mm nerez trubkou externí přívod vzduchu, který by v pokoji (těsně vedle kamen až za kamny) byl kvůli regulaci a možnosti uzavření zakončen šoupacími dvířky nebo taky by ten přívod byl opatřen nějakou ovladatelnou klapkou - máte něco v nabídce prosím ?

Děkuji za odpovědi a také za váš celkový názor/návrh na mou představu. Topení v těchto kamnech bude spíš na pohodu a atmosféru, ale když už, tak budou taky jako jakási záloha pro případ kalamity s plynem, elektřinou...

Asi by se nám hlavně kvůli většímu sklu víc líbila kamna THORMA LANDSHUT II TOP, ta ale zdá se, zadní vývod nemají, i když bych analogicky očekával že TOP v názvu právě tuto variantu značí.

Děkuji, přeji hezký den.

B.Gazda


Re: Výběr kachlových kamen

autor: Admin

Dobrý den, děkuji za dotaz.

Nejsem si jistý, zda jsem jej celý pochopil správně. Kamna typu Borgholm keramik budou výkonově dostačovat. Kamna ABX ALBORG, která zmiňujete výše mají výkon 6 kW - topení bude velmi podobné. S tím, že Thorma Borgholm keramik akumulují teplo - takže bude rozloženo v čase. Nahřejí se postupně a po ukončení topení budou ještě nějakou dobu hřát.

V otázce zapojení : pokud máte možnost přesekat vstup do komína na 150 mm, bylo by to vhodnější. Redukování kouřovodu na menší není dovoleno s výjimkou případů, že bylo výpočtem prokázano, že kamna budou pracovat bez omezení funkce

Kamna BORGHOLM nemají CPV - možnost připojení externího vzduchu - tuto možnost mají mj. modely LANDSHUT s kachlemi.

V případě dalších dotazů, napište.
Petr vávra.


Re: krbová kamna Landshut II Top

autor: Admin

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše služby.

Šířka ohniště u kamen Thorma borgholm keramik a Thorma LANDSHUT II je stejná. Možná klame to větší sklo.
Podle hodnot na štítcích kamen, ketré mám na prodejně, je uvedena teplota spalin 312 °C u LANDSHUT a 282°C u Borgholm keramik. Obě hodnodty platí pro kusové dřevo. U kamen Landshut je ovládání obou vzcuhů na jednom táhle - je umístěno pod dvířky. Pokud nechcete, nemusíte externí přívod vzduchu využít.
Tmavohnědé kachle bývají většinou dvoubarevné tak, jak píšete, ale je to u každé várky keramiky jiné. Už jsem potkal i velmi tmavou hnědou, ketrá neměla světlejší okraje. V případě, by toto bylo pro Vás stežejní při nákupu, podívali bychom se přes obal a potvrdili.
Petr vávra


Re: Sekundární vzduch u kamen s výměníkem Thorma FALUN

autor: Admin

Dobrý den, krbová kamna s výměníkem THORMA FALUN ( a také THORMA FALUN AQUA) má přiveden primární vzduch pod rošt a sekundární vzduch na sklo ( oplach skla). Oba tyto vzduchy jsou ovládány jedním táhlem umístěným pod ohniště. Způsob ovládání a nastavení ovladače pro jednotlivá paliva je podrobně rozepsán v návodu k obsluze.
Výše uvedené informace platí také pro modely THORMA LANDSHUT a KIRUNA ve všech modifikacích.

V případě dalších dotazů, napište.

Přeji hezký den / Best regards


Petr Vávra


Re: Porovnání kamen Thorma BORGHOLM TOP a LANDSHUT II

autor: Admin

Dobrý den, jsou to srovnatelná kamna. Liší se tvarem a velikostí kachlů a velikostí dvířek a prosklení.
Napsal jste BORGHOLM TOP a LANDSHUT II - neměl jste na mysli LANDSHUT II TOP ?
Přesně jste vystihl to prosklení - větší oheň, ale na druhé straně i větší sálavé teplo, které přes sklo projde do místnosti ( = obava, aby v místnosti o 30m2 nebylo přetopeno - ale to by snad nemělo).
Jedna věc, která mi vadí u modelů TOP - krytka horního kouřovodu je oválná a pokud použijete horní kouřovod, za trubkou je vidět plech. Nevím, jestli jsem to popsal dost dobře.
Vybírejte podle ceny a designu.

Kouřovody bych Vám nakombinoval až si vyberete kamna. ( u modelu Borgholm TOP se zasouvá cca 30 cm trubky do kamen - to je podstatné pro použití trubky s klapkou). Nebo můžete dát univerzálně trubku 1 metr ( zkrátit), koleno 90 s klapkou ( pokud ji budete chtít), trubku 0.25 m a zděř + růžici)
Přeji hezký den / Best regards


Petr Vávra


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.