Thorma Gent

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Výrobce: Thorma, Kód výrobku: F9471010611

Krbová kamna Thorma Gent, provedení černý plech mají jmenovitý výkon 5 kW a regulovatelný výkon v rozmezí 2.5 až 7.5 kW. Jsou schopna vytopit prostor o objemu 50 až 110 m3. Udávaná energetická účinnost je 78%. Spotřeba při jmenovitém výkonu je 1.7 kg dřeva za hodinu nebo 1.3 kg hnědouhelných briket.

Jedná se o ocelová, dvouplášťová kamna, ohniště je vyloženo nehořlavým materiálem, rošt je litinový. Popelník je umístěn za dvířky. Rozměry prosklení: šířka 25 cm, výška 31 cm. Rozměry topeniště: šířka 33 cm, hloubka 25 cm, výška 25 cm.

Použitelné palivo: dřevo, dřevěné brikety a hnědouhelné brikety.

Kouřovina (trubka, koleno, zděř) ani sklo pod kamna nejsou součástí dodávky a je možno je doobjednat.

Český návod začíná od strany 10.

Recenze našich zákazníků, kteří si koupili Thorma Gent

ID recenze: 11786385

Výrobek doporučuji

+ : Splňuje všechny předpoklady, které jsem měl. Solidní cena. Rychlost dodání

- : Nic jsem zatím nezjistil

ID recenze: 6002451

ID recenze: 3110293

slovenský výrobek doporučuji

O Thorma Gent zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Thorma Gent' v našem diskuzním fóru:

Re: Krbová kamna do staršího rodinného domu

autor: Pet.Ma

Dobrý den
Myslím, že pro Vámi uvedenou potřebu by mohla kamna Thorma Gent vyhovovat, vysloveně doporučit je nemohu, nemám s nimi osobní zkušenosti. Mám ale velmi dobré zkušenosti s kamny tradičními či chcete-li klasickými na dřevo uhlí a brikety. Proč?
Jsou levná, praktická, můžete topit klasicky přikládáním dřeva nebo hnědouhelnými briketami chcete-li dlouhý stáložár a nepřerušovaný kontinuální provoz bez nutnosti každý den ráno podpalovat, nebo mnoha hodinový samostatný provoz bez nutnosti přikládat užijete-li hnědé uhlí jež se do kamen vsype a zapálí nahoře, takto vám budou kamna dlouhodobě sama hřát bez nutnosti přikládat či se o ně starat a vyjma rozhoření topí čistě, bez kouře z komína. Vhodnými kamny mohou být např. Thorma Kerpen a odvozené varianty s nižšími šachtami Milano 2, Verona atd., nebo např. od fi. Wamsler kamna Calor A,T,S nebo Carla s větším sklem a další.


Krbová kamna do staršího rodinného domu

autor: Luk.Du

Dobrý den,

i přes pročtení mnoha příspěvků zde na fóru, potřebuji pomoci při výběru krbových kamen.Jedná se o byt v 1.patře staršího rodinného domu,ten není zateplen,ale všude jsou plastová okna.Tepelné ztráty jsou podle mě vysoké,nad námi je jen studená půda a nejsme od ní dostatečně izolováni.Topení celého domu zajišťuje plynový kotel.Potřebuji vytopit dvě místnosti (obývací pokoj 40m³ a místnost určená k chovu terarijních zvířat 50m³) – abych snížil náklady na plyn.Přebytečné teplo mohu pustit dveřmi na chodbu ke kuchyni nebo do dětského pokoje.Krbová kamna budou sloužit jen k dotápění,plynem bych chtěl topit na cca 18°C.(plynový kotel je podle revize lehce před hranicí životnosti,takže v případě poruchy,budou krbová kamna na přechodnou dobu jediným zdrojem tepla :-)V terarijní místnosti pak potřebuji teplotu kolem 28–30°C (zde budou i krbovky).Výška stropů je 2,5m ,tak předpokládám volit spíše krbová kamna s menším výkonem kolem 4–5kW.Zaujala mne krbová kamna Thorma Gent.Přiznávám,že po celkové rekonstrukci bytu,je pro mne cena rozhodující.Můžete je doporučit?Případně jaká jiná..Děkuji

S pozdravem Dupač Lukáš


Re: Výběr kamen

autor: Admin

Dobrý den,
při výběru vhodného výkonu kamen lze vycházet z toho, že 1kW vytopí prostor o objemu cca 20m3. Největší teplo bude samozřejmě v místnosti, ve které kamna stojí (skutečně se, jak správně uvádíte, do všech místností rovnoměrně nedostane). Doporučila bych Vám vybírat kamna o jmenovitém výkonu cca 5-6kW. Všechna kamna mají výkon regulovatelný v rozmezí od minima po maximum, ale doporučujeme je trvale provozovat právě na jmenovitý výkon, který je pro kamna nejoptimálnější (životnost, spotřeba paliva, emise,...). Krátkodobě můžete kamna zatížit i na maximální výkon.
Na našich webových stránkách je poměrně široká nabídka, záleží na Vašich představách o vzhledu kamen a také jakou částku chcete investovat, případně které další parametry jsou pro Vás důležité (externí přívod vzduchu, terciální spalování,...) .
Veškeré značky, které prodáváme, máme prověřeny a mohu je tedy doporučit. Namátkou bych vybrala např. kamna: Haas+Sohn Pico (http://www.krbova-kamna.com/haassohn-pico-p.html), ABX Polar 4 (http://www.krbova-kamna.com/abx-polar-4-4654-4-ii-p.html), Thorma Gent (http://www.krbova-kamna.com/thorma-gent-p.html), Nordica Super Junior (http://www.krbova-kamna.com/nordica-super-junior-cerny-smalt-p.html) a další.
V případě dalších dotazů nás opět kontaktujte.

Přeji pěkný den


Dagmar Figallová
obchodní asistentka
www.krbova-kamna.com


Re: Kamna thorma GENT - informace

autor: Admin

Dobrý den, bohužel krbová kamna THORMA GENT nemáme v tuto chvíli na prodejně vystavena - nemohu změřit osovou vzdálenost kouřovodu, ale máme tu Thorma Strasbourg a u nich je 12,5 cm na sted od zadního krycího plechu. U Gentu to předpokládám stejně. Norma neřeší vzdálenost od nehořlavé stěny. Intuitivně bych tam nechal alespoň 5 cm tak, aby se kamna nepřehřívala.
Přeji hezký den / Best regards


Petr Vávra


Kamna thorma GENT - informace

autor: Váš dotaz

Dobrý den, máme místnost o objemu 95 m3 slušně izolovanou a hledáme pro ní kamna (doplňkový zdroj) jako náhradu starých kamen Petra, která výkonem vyhovují. První dotaz je zda jsou kamna Thorma Gent výkonově podobná s původními Petra. Dále bych rád věděl jaká je osová vzdálenost vývodu kouřovodu od zadního pláště kamen. Nakonec bych rád věděl, jaká je minimální a doporučená vzdálenost zadního pláště kamen od zadní zdi (nehořlavé) z komínem. Milan.


Re: Re: Re: Re: Re: Thorma Gent

autor: admin

Dobrý den,
pokud kamna zapojíte 2 koleny, dostanete se cca 35-40 cm od stěny. Pokud k zapojení použijete koleno 90°, trubku 1 metr a koleno 90°, dostanete se )u kamen se středem zadního kouřovodu na kótě 683 mm) na střed vstuu do komína do výšky 198,3 cm. Podle mně byto mělo jít takto zapojt bez nutnosti další trubky.
Mimochodel - KAUNAS LUX je podle mně výborná volba - hezká kamna za vynikající cenu ( doprodej modelu).
Petr vávra


Re: Re: Re: Re: Thorma Gent

autor: Tereza Linhartová

Dobrý den, tak změna a potřebuji poradit…Nakonec jsme zjistili, že jsme omezeni na kamna o průměru kouřovodu 130 mm (odmítám si nechat opět rozsekat byt), nejraději bychom s horním vývodem, ale žádná nejspíše nesplňují má očekávání (šíře větší než 400 mm a dostatečné „okno“), takže řešíme kamna HAAS+SOHN KAUNAS LUX hnědý. Moje otázka: Jak daleko ode zdi musí být postaveny (vzhledem ke kolenu) a popřípadě jak dlouhou trubku, aby to dosáhlo do středu kouřovodu, který je ve výšce 2 metry od dlažby.
Předem moc děkuji za každou pomoc a doufám, že již brzy pošleme objednávku – momentálně to vypadá, že je zima na krku :-)

Krásný den!
 Tereza


Re: Re: Re: Thorma Gent

autor: admin

Pokud máte střed kouřovodu ve výšce 200 cm, doporučil bych trubku 1 metr, koleno 90°, trubku 0,25m, růžici ( vše 150 mm) a přechodku 150 na 130 mm.

Přechodka je v sekci - Příslušenství - kouřovody ostatní, trubky v sekci Příslušenství - kouřovody 150 mm. Barvu zvolte černou.
Těším se na objednávku :-)
Petr vávra


Re: Re: Thorma Gent

autor: Tereza Linhartová

Dobrý den, díky za info. Přesekávat se nám nechce, protože máme již kompletně zrekonstruováno a chybí pouze kamna (již je připraven i dlažbový podklad). Chtěla jsem přesně napsat, jaké koleno, a jak dlouhou rouru objednat k těmto kamnům. Chtěla bych objednat nejlépe dnes :-).
Díky!
 Tereza


Re: Thorma Gent

autor: admin

Dobrý den, děkujeme za zájem o námi nabízené výrobky.
Pokud píšete GENT, nedá mi to nezmínit Thorma STRASBOURG - s keramikou na bocích.
Nová norma nepřipouští redukování kouřovodu na menší - předpokládám, že na takovéto zapojení nedostanete revizi. Řešením by mohlo být přesekání vstupu do komína.
Kamna by měla stát na nehořlavé podložce ( plech, sklo, dlažba apod). Dále potřebujete příslušené kouřovody ( v sekci příslušenství) a případně krbové nářadí.
Termín dodání krbových kamen Thorma Gent je 1-2 pracovní dny.
Pokud budete mít další dotazy, neváhejte napsat.
Petr vávra


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.