Sklo pod kamna B čiré-rohové 110x110 - 6 mm

QR kód produktu

Na objednávku

doprava s příplatkem

Dostupnost: Na objednávku

Naše cena: 2 600 Kč včetně DPH

Výrobce: Romotop, Kód výrobku: 0101206

Čiré kalené sklo pod kamna B – rohové (síla 6 mm) o rozměrech : šířka 1100 mm, hloubka 1100 mm.

Na přední a bočních stranách je zkosení – fazeta ( na okraji je síla 2 mm).

Materiál : bezpečnostní sklo tvrzené, o síle 6 mm, určeno pro krby a krbová kamna.

V případě objednání s kamny bude sklo účtováno se slevou 15%.

O Sklo pod kamna B čiré-rohové 110x110 - 6 mm zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašteVýsledky hledání 'Sklo pod kamna B čiré-rohové 110x110 - 6 mm' v našem diskuzním fóru:

Re:Krbová kamna do dřevostavby

autor: Admin

Dobrý den,

děkuji za zájem o naše služby.

Do dřevostavby primárně kamna s minimálním výkonem. Aby krbová kamna správně fungovala, je potřeba je provozovat na horní výkonové hranici. Tak, aby byl nahřátý komín, kouřovody i spalovací komora. A toho nedosáhnete škrcením na nízkém výkonu. Je potřeba si reálně uvědomit, zda budete opravdu často topit - třeba o víkendech apod, nebo zda to bude oprevdu jenom dekorace a nouzové topidlo pro případ výpadku proudu. Například známý, který bydlí v dřevostavbě za cca 8 let, co má kamna Salerno, topil možná 3 x ...

V takovém případě kupte kamna, ketrá se vám líbí bez ohledu na výkon - bude to dekorace obytného prostoru. Pokud byste ale oprevdu chtěli topit pravidelně, tak doporučuji se zaměřit na kamna s co nejnižším výkonem - HAAS+SOHN Salerno II - ve všech modifikacích. Případně Romotop EVORA, LAREDO , ALPERA ve všech modifikacích - včetně akumulační verze AKUM.

Dle vybraných kamen vám následně doporučím vhodné sklo pod kamna.

Předpokládám, že budete mít ještě další dotazy - tak sem s nimi :-)

Petr vávra

www.krbova-kamna.com


Krbová kamna Romotop vs. ABX

autor: Váš dotaz

Dobrý den,
ještě než se rozhodnu, prosím o názor:
Oboje ABX Reno i Tartu uvádí, že mají terciální přívod vzduchu.
To Romotop Evora uvádí, že nemá.
Předpokládám, že to je ještě další vzduch někde do topeniště.
Má to nějaký vliv? Nebo jaké jsou s tím zkušenosti? - kdybyste porovnal tyto ABX a Evora. Zda bez toho terciálního vzduchu jsou horší, nebo se budou více zanášet, nebo bude tmavnout sklo,.. nebo to nemá na nic vliv a je to spíše marketing?

Kamna Romotop Evora by kvůli tomu spodnímu přívodu externího vzduchu zabraly méně místa.
Nemáte možnost vyfotit, nebo sehnat fotku otevřených spodních dvířek u Evora? - jaký tam je prostor, jak je řešen spodní přívod externího vzduchu - zda trubka by vedla "mezi poleny", nebo je to oddělené - jaký prostor na dřevo zbývá (případně zda tam lze vůbec nějaké dřevo dát...)? Kudy by se spodní přívod montoval (zda zepředu - aby kamna šly narazit co nejvíce na zeď, protože trubka přívodu je nyní připravena blízko zdi)...
Děkuji


Re:Re:Re:Krbová kamna do novostavby

autor: Admin

Dobrý den, není problém redukovat kouřovod z menšího na větší – na vstup do komína se dá jednoduchá redukce.
Nevýhodou kamen Haas+sohn Oprechtík je to, že nemají hrdlo pro připojení externího přívodu vzduchu – kamna spalují vzduch z místnosti – při topení je potřeba zajistit přívod vzduchu.

Dle návodu by sklo mělo přesahovat dopředu minimálně o 30 cm. Já bych tam nechal raději 40 cm, tak, aby když otevřete dvířka sklo přesahovalo o kousek před dvířka pro případ, že by žhavý uhlík vypadl.
Něco jako sklo P4 střední 90x90cm.
https://www.krbova-kamna.com/sklo-pod-kamna-p4-stredni-cire-90x90-p.html

nebo větší – nevím, jak moc jsme omezeni prostorem.

Petr Vávra


Re:Výběr komína a krbových kamen do dřevostavby

autor: Admin

Dobrý den pane Pikolone,
děkuji za dotaz.

Začnu od konce : pokud bude zděný komín ( stavebnice) a plánujete krbová kamna, doporučuji sopouch ( otvor do komína) pod úhlem 90° ve výšce cca 140-170 cm . Sopouch musí být minimálně 50 cm pod stropem. S průměrem kouřovodu bych to nepřeháněl – 160 mm by měl stačit ( pro kamna bez výměníku s nízkým výkonem ).
Většina kamen má volitelný vývod – zadní nebo horní – zvolíte na místě. Velké prosklení a nízký výkon k sobě nejdou : při velkém prosklení je také velké množství teplo předáváno přes sklo. Asi bude potřeba nějakého kompromisu.

Do dřevostavby bych viděl něco takového :
https://www.krbova-kamna.com/hledani?hltex=salern
https://www.krbova-kamna.com/hledani?hltex=javus

Pinerolo, MADEIRA, NORDBY

Romotop EVORA, EVORA AKUM
LAREDO:
https://www.krbova-kamna.com/romotop-laredo-04-piskovec-p.html

ABX s indexem 4 nebo 5.

Možná by bylo optimální si už nyní vybrat přesná kamna a dle nic nechat udělat sopouch a také přívod spalovacího vzduchu – některé modely mají možnost vzduch přivést zespoda – takže kamna na ten vzduch postavíte a tím ušetříte i prostor.

V případě dalších dotazů, napište.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Petr Vávra
Vávra kamna s.r.o


Sklo pod kamna

autor: Pet.Č

Dobrý den. Jaké doporučujete sklo pod kamna Haas+Sohn Javus 201.14.

Děkuji P. Červenka.


sklo u krbových kamen se špiní po výměně

autor: han.me

Dobrý den,
moc zdravím a dovoluji si mít dotaz. Vlastním kamna Arktis 4655–8-Z . Prasklo mi u nich sklo. Asi mou vinou, těsnění bylo již zatvrdlé. Když se nám sklo podařilo sehnat (je velmi drahé, nedoporučuji nikomu koupit kamna s oblým sklem), i s těsnicí páskou. Manžel sklo na instaloval a já mohla konečně zatopit. Jsem však nemile překvapená tím, jak se sklo špiní. A to tak ,že téměř na krajích nejde vyčistit. Topím dřevěnými briketami, které jsou stoprocentně suché a před tím mi to nikdy nedělalo problém. sklo bylo čiré, stačilo občas umýt vodou. Původně bylo sklo utěsněno jakousi bílou spletenou šňůrou nyní bylo provedeno těsnění lepicí páskou, která byla se sklem dodána. Nemohou mít kamna nějaké falešné tahy? Můžete mi prosím napsat, jaká se dává originální těsnící šňůra do těchto kamen? Její průměr, síla? Prosím poraďte mi.
Děkuji.


Re: sklo pod kamna

autor: Kam.Ob

Dobrý den,

děkujeme za zájem o naše služby. Pod kamna Tala 09 stačí sklo 6 mm. Skla s tloušťkou 6 mm jsou určená pod kamna do 250 kg, kamna Tala 09 mají 145 kg.

V případě zájmu si můžete vybrat ze standardní nabídky skel na našich webových stránkách nebo Vám můžu nabídnout variantu – sklo na zakázku. Na zakázku je možno nechat vyrobit sklo dle přání zákazníka (tvar i rozměry). Je důležité, aby velikost skla pod kamna mělo bezpečnostní přesahy přes půdorys kamen. Minimální přesahy jsou 10 cm do boků a za kamna + 30 cm před kamna. Sklo není vhodné pokládat na koberec, dlažbu a také na nerovnou podlahu.

S pozdravem

Jana Pařenicová
obchodní asistentka


Re: Kamna na chalupu do kuchyně

autor: Pet.Ma

Dobrý den
Jen doplním, kamna na uhelná paliva opravdu vydrží dlouho horká, výhodou je provoz bez přikládání a obsluhy na jedno naložení 15– 20 hodin (dle typu kamen množství uhlí a nastaveného výkonu) Uhlí se nesype ale na žhavé shora ale napřed vsype a pak zapálí nahoře = bez kouře smradu nezanáší se kamna sklo ani komín. (nejideálnější je hnědé uhlí ořech 1 nebo v kombinaci s kostkou pro vyšší výkon nebo míchat s černým uhlím pro velmi vysoký výkon)Nevýhodou je topení cyklické tzn. jednou denně se kamna zbaví popela naloží a znovu zapálí. Přikládat na žhavé po 15, i více hodinách lze, ale pouze dřevo, hn. uh. brikety nikoli však uhlí to je k přímému přikládání nebo prohořívání nevhodné´=kouřivost zanášení. S hnědouhelnými briketami lze topit kontinuálně jsou vhodné k přímému přikládání mají dlouhý stáložár (cca 10 hodin bez problému +,–) a ´kamna lze roztopit ze žhavého i další den, něco k tomuto viz. např.

'Odkaz'

Co se týká kamen jen na dřevo s velmi dlouhou periodou přikládání pak možná se podívat na kamna s katalyzátorem tuším dutchwest, nebo kamna kanadská a vybrat vhodný typ, zde ale již třeba sáhnout hlouběji do kapsy a nemám s těmito kamny žádnou zkušenost takže za jejich vlastnosti které u nich uvádí nemohu ručit.


Re: Výběr kamen Thorma

autor: Pet.Ma

Dobrý den
K výběru kamen, jestliže mají být jen pro „příležitostné“ zatopení pak v podstatě nejste ve výběru příliš omezen. Jestliže ale také budete chtít, aby kamna uměla pracovat i samostatně s minimálními nároky na obsluhu, a aby jste nebyl „závislý“jen na jednom druhu paliva, pak vězte, že „klasická kamna typu Petry“ nebo též také stáložárná (se šachtou) mají řadu výhod a předností. Výborná co se užitných vlastností týká jsou např. od Thormy „Kerpen 2u4p“ (5kw) Marburg (7kw) Lze spalovat dřevo přikládáním hn. uhelné brikety přikládáním nebo prohoříváním, dřevěné brikety přikládáním nebo odhoříváním shora, hnědé uhlí (ořech jedna) odhoříváním shora cca (12–15 hodin dle nastavení samostatného nekouřivého provozu) hnědé uhlí + černé odhoříváním, dřevěné uhlí prohoříváním ze spod atd. Kamna lze tedy užít i jako hlavní zdroj tepla takže můžete i na nějaký čas „vyřadit plyn z provozu“ budete-li chtít.
Protože však tato kamna nemají sklo, nejsou to „designovky“ mohu doporučit kamna „příbuzná“ která vychází ze „stejné koncepce“ ale navíc mají tedy i sklo a vyrábí se v mnoha „designových podobách“ (i s plnými dvířky,) např.
'Odkaz'
'Odkaz'
(kachle jsou i v zelené)
'Odkaz'
verze s horním vývodem
'Odkaz'
Kamna Kamino 8 jsou vcelku úsporná na palivo, jak dřevo tak i uhlí které při odhořívání shora udrží kamna trvale horká bez problému i víc jak 15 hodin (na minimum v podstatě celý den od zapálení do schládnutí)
Nevýhodou těchto kamen je nemožnost roštovat při uzavřených dvířkách nemají vnější roštové táhlo avšak po záruce lze dodělat. Materiálově jsou kombinací litiny a plechu, přední strana vč. dvířek plotny litina. Pokud se topí uhlím odhoříváním pak nejsou problémy se sklem samo se očistí málokdy se zanese (spíše jen se dřevem při špatném nastavení kamen )
Jestli chcete maximální funkčnost a praktičnost pak1. kamna Marburg nebo kamna Kamino 8 Classic (bez skla, lepší regulovatelnost sek. vzduchu) chcete-li funkčnost ale i design pak doporučuji jakoukoliv verzi kamino 8 prosklených.


Re: HORSE FLAME HFB 517 Regis - spalování uhlí

autor: Pet.Ma

Dobrý den
Dřevo a hnědouhelné brikety lze spalovat čistě (bez viditelného kouře) i v kamnech krbových. Na spalování uhlí doporučuji na základě dlouholetých zkušeností kamna, která mají hluboké nejlépe „šachtové ohniště“. Uhlí (např. hn. uhlí ořech 1) se 1× denně vsype a zapálí nahoře. Po důkladném rozhoření a seřízení na požadovaný výkon dosáhnete dlouhého bezobslužného provozu kamen.
Výhodou odhořívání uhlí shora, je nekouřivý mnohahodinový bezobslužný provoz, komín a kouřovod stačí čistit 1× ročně (při celosezónním provozu) sklo kamen se zanáší minimálně (nebudete muset skoro vůbec čistit) Obsluhu kamen stačí provést většinou jen 1× denně (vynesete popel, naložíte a zapálíte) při užití násypného uhláku dosáhnete paradoxně vyšší čistoty v domácnosti, než při "přikládání " jakéhokoliv jiného paliva atd. Podrobněji viz.
'Odkaz'
Vhodnými modely jsou kamna jež mají šachtu (nebo aspoň hlubší ohniště, ne ploché)a alespoň primární a sekundární vzduch. Pár modelů je i se sklem. Chcete-li kamna s výměníkem, hledal bych něco takového:
'Odkaz' . html
Nevím zda se dá sehnat u nás. Vyrábí se i bez výměníku. Bez výměníku je mimochodem výběr kamen větší.
Kamna s hlubším ohništěm samozřejmě umí i dřevo brikety, nejen uhlí.


Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.