Nordica Helga Evo - bordó

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Tento produkt má varianty (vyberte kliknutím níže) :

Výrobce: La Nordica, Kód výrobku: K16162015T1.1

Nordica Helga – bordó jsou krbová kamna s jmenovitým výkonem 6,7 kW, jsou vhodná do nízkoenergetických domů, malých bytů s vysokou účinností a trojitým spalováním.

 • Moderní krbová kamna Helga kulatého tvaru mají plášť ze smaltované litiny a kachlů.
 • Terciální ekologické spalování, přívod externího vzduchu.
 • Rošt a dvířka z litiny.
 • Ohniště ze světlého materiálu Nordiker s fantastickým čistým hořením.

Do nových domů není potřeba mnoho tepla a proto je obtížné splnit podmínku, málo tepla ale velký oheň. To se pokusila udělat Nordica s kamny na dřevo Helga a vznikl tento typ, který vše splňuje.

 • Celá základní konstrukce je svařena z oceli o síle 5mm. Jedná se o velmi pevnou a těsnou spalovací komoru s držáky na zavěšení kachlů.
 • Ve spodní části pod litinových roštem je velký popelník, umožňující vybírat popel jednou za týden.
 • To vše je kryto litinovým a kachlovým obkladem.
 • Otvírací přikládací dvířka jsou pro zvýšení těsnosti a pevnosti také z litiny. Vnitřní obložení ohniště je z desek s patentovou technologií pod obchodním názvem „NORDIKER“. S vysokou žárovou odolností a pevností blížící se litině.
 • Hladký povrch snižuje zanášení černým uhlíkem, vysoká hmotnost a síla udržuje stabilně vysokou spalovací teplotu.
 • Bílé zbarvení odráží více tepla do prostoru a při správné teplotě zůstává světlé.
 • Regulovatelný primární vzduch podporuje roztápění do studeného komínu. Sekundární vzduch je průchodem přes labyrint vzduchových cest, tak silně předehřán, že když fouká od shora na sklo, spálí případné usazeniny nebo je jednoduše sfoukne. Regulace je páčkou, schovanou u popelníku, umožňuje jemnou regulaci rychlosti hoření.
 • Terciární (třetí) vzduch vyúsťuje tryskami v zadní části ohniště. Zde má za úkol zchladit nejteplejší část ohniště a přehřátým vzduchem katalyticky spálit aromatické uhlovodíky obsažené ve dřevu. Tento vzduch je přisáván zcela automaticky a mimo jiné také zamezuje exploze plynů při nesprávném uzavření vzduchů. Do cesty kouře při výstupu jsou vloženy dva deflektory – sloužící jako katalyzátor, kde dohořívající dřevo-plyny získají turbulenci zvyšující účinnost. – První deflektor, který je přímo nad ohništěm je z izolantu, tak aby část tepelné energie vyzářil zpět na rošt. Litinový rošt je svým provedením unikátní s dvěmi funkčními možnostmi. Hoření na roštu s otevřenými otvory a bezroštové s uzavřenými . Když se roztápí je rošt otevřený a vzduch vstupující od spodu a zjednodušuje roztápění za studena. Při potřebě menšího tepla se rošt dá uzavírat a například přes noc se zcela uzavře. Tím popel zůstává na roštu „obaluje “ žhavé uhlíky a ráno je snadnější roztopení .

Litinové obložení je v barvě černé a povrch má matnou barvu, kachle jsou v barvě bordó.

O Nordica Helga Evo - bordó zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašte

Na dotaz "Nordica Helga Evo - bordó" jsme nenašli záznam v našem diskuzním fóru.

Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.