Nordica Fly Idro D.S.A. s výměníkem - černé sklo

QR kód produktu

Na dotaz

doprava zdarma

Tento produkt má varianty (vyberte kliknutím níže) :

Výrobce: La Nordica, Kód výrobku: 0100208.1

ukončena výroba, nelze objednat

Krbová kamna Nordica Fly Idro D.S.A. s výměníkem černá (obklad černé sklo) a automatickým dochlazovacím systémem (D.S.A.). Třístupňové spalování, účinnost přesahující 82,7%, celkový výkon 15.4kW, výkon do vody je 11.1 kW, do prostoru 4.3 kW.

Konstrukce krbu Fly idro s výměníkem Do vnitřní části, to je jakýsi motor byla integrována krbová vložka Idro 80. Osmdesát značí, že se jedná o šířku skla 80 cm a přikládat je možno polena 50 cm. To je taková optimální šířka při přípravě dřeva, kdy se metrové dřevo půlí a také hoří déle.Základní korpus je svařený z 3 mm oceli. Předehřívání spalovacího vzduchu je v dutých profilech dokola celé přední části. Toto je nezbytné pro tepelnou stabilitu tolik potřebnou pro dokonalou těsnost v závislosti na teplotě. Přikládací dvířka mají kraje vylisované do pravého úhlu aby se zamezilo kroucení. Do čelní části je vloženo žáruodolné sklo, takže zcela zakrývá tuto konstrukci. Čelní pohled je potom“skleněný“ a trochu mate, že se jedná v podstatě o kotel.

Teplovodní výměník je vyroben v systému DSA. Těsnost každého kusu je ve výrobě kontrolována na 6 Barů. To je až 3× více než je provozní tlak a prakticky zcela vylučuje pozdější poškození. Zabudovaná dochlazovací smyčka ve spojení s termostatickým ventilem chrání výměník před přehřátím způsobeném např. při výpadku energie. Vnější povrchová barva výměníku je žáruodolná a při instalaci automatického antikondenzačního okruhu je životnost prakticky neomezená!

Aby bylo hoření stejně kvalitní jako v běžných vložkách nezasahuje výměník až k roštu ale začína asi 18cm nad ním a vyplňuje celý horní prostor. To umožňuje udržovat na roštu stálou vrstvu žhavých uhlíků vzniklou po vyhoření plynů . Po novém přiložení se dřevo vznítí snadněji a nepřipéká se na boční stěny teplosměrných ploch.Mechanická a žárová odolnost roštu a okolí je vyřešena celolitinovou konstrukcí. Boční a zadní obložení je z Hi – Tech materiálu „Yronker“. Především vysoká odolnost žáru a akumulace tepla má pozitivní vliv na průběh hoření spojenou s účinností 83% a nízkými emisemi CO2. Hladký povrch a světlé zabarvení zamezuje usazování sazí a zvětšuje odraz tepla do prostoru. Velký popelník pod roštem je ukrytý pod přikládacími dvířky.

Regulace je soustředěna doprostřed dvířek. Levý primární vzduch usnadňuje roztápění do studeného komínu, pravý sekundární (silně předehřátý) proudí štěrbinou podél skla a udržuje po dlouhou dobu čistotu. Pro zvýšení kvality hoření je v zadní části ještě třetí vzduch – terciární. Ten pomůže zužitkovat poslední zbytky energie plynů aby byla skutečná hodnota účinnosti až 83%.Úplně dole celé sestavy je vysouvací zásuvka na uskladnění dřeva.Celá čelní „fasáda“ je tvořena černým sklem, tak jako horní část. Boční stěny zakrývající horké části jsou z kachlů, které tvoří obklad a akumulují teplo.

Všechny výstupy z výměníku jsou skryté v horní části a nijak nenarušují celkový design.

Velikost komínu je pouze 160 mm a v případě dobrého stavu starého komínu může být zapojena i na něj.

Přestože se jedná o špičkový výrobek není cena nijak přehnaná a možná může být i výhodnější než stavba krbu. rozměr přikládacího otvoru: 635×245 mm
rozměr topeniště: 590×320×350 mm

Palivo: dřevo.

Drobné nepřesnosti ve velikosti, pravoúhlosti a rovinnosti ploch, rozdíly v odstínu a efektech glazury, jsou nedílnou součásti tohoto keramického výrobku. Výskyt drobných vlasových trhlin v glazuře je přípustný a není považován za vadu.

O Nordica Fly Idro D.S.A. s výměníkem - černé sklo zjistíme vše. Zeptejte se nás a rádi odpovíme! dotaz kamnaV pracovní dny na se snažíme na Vaše dotazy odpovídat okamžitě. V případě, že se nám to nepodaří, prosíme o shovívavost.

Máte otázky?Zajímá vás něco o výrobku?
Zeptejte se odborníků

Pro přidání příspěvků se prosím přihlašte

Na dotaz "Nordica Fly Idro D.S.A. s výměníkem - černé sklo" jsme nenašli záznam v našem diskuzním fóru.

Víte že?

Jsme certifikovaní prodejci

Jsme certifikovaní prodejci krbových kamen ABX, HAAS+SOHN, Jotul, Nordica, Edilkamin, Romotop, Prity, Kvs ekodivize

Domluvte si s námi schůzku.

Přijďte k nám na prodejnu, kde jsou napojena jak klasická, tak i peletová kamna a to i ve verzi s výměníkem a AKU nádobou.

Najdete nás v Oprechticích u Ostravy.

Provozní doba: Po - Čt 8:00 - 16:00 | Pá 8:00 - 15:00, So a Ne zavřeno

TOPlist
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.